Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=163964)

krzyspvfr 19-08-2012 23:30

Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy
 
Witam,

ostatnio mam jakąś kumulację awarii. Jedna z bardziej upierdliwych rzeczy, która mnie prześladuje to powracające zapiekanie się zacisku hamulcowego z tyłu z prawej strony. Zaczęło się od jazdy przez pół miasta z palącym się klockiem hamulcowym - ręczny nie "odpuścił". Wymiana linek pomogła na 1 kilometr :)
Następnie mechanik wypsikał pół butelki WD-40 w tą sprężynę, która cofa linkę ręcznego, pomogło na kilka dni. Pojechałem znowu i tym razem auto zostało na dłużej, zacisk miał być dokładnie wyczyszczony. Pomogło na kilka tygodni i znowu to samo. Wkurzony pojechałem do innego mechanika, on wymienił klocki na nowe i znowu oczyścił wszystko. Kilka dni działało i znowu widzę, że prawe koło ciepłe (nauczony doświadczeniem teraz po każdej jeździe macam felgi :>). Połozyłem się pod autem, lewarek i koło w górę i z pomocą ojca doszedłem do wniosku, że sam ręczny cofa się do końca a koło i tak kręci się z większym oporem niż lewe tylne - więc problem jest gdzieś w samym zacisku: tłoczek czy coś... nie wiem.

Pytanie: czy ktoś miał podobne problemy? Czy da się to ustrojstwo jakoś rozebrać na części pierwsze i regenerować, czy może muszę kupić cały nowy zacisk? Auto ma 11 lat i 215 kkm, wymieniane były 2 razy klocki i raz tarcze, jeżeli ta informacja cokolwiek wnosi.... mechanik po ostatnim czyszczeniu mówił, że jak nie pomoże to nowy zacisk trzeba, ale nie wiem czy mnie nie wkręca.

Arpgor 20-08-2012 07:18

Odp: Problemy z tylnym zaciskiem hamulcowym
 
miałem tą przypadłość ale po prostu wziąłem wd 40 i spryskałem na ile dało wyjście osi dźwigni hamulca ręcznego z zacisku hamulcowego i rozruszałem to aż samo wybierało cały luz na dźwigni hamulca ręcznego w samochodzie. zabieg pomógł na tyle że do tej pory (2lata) zapomniałem o sprawie.

krzyspvfr 20-08-2012 07:25

Odp: Problemy z tylnym zaciskiem hamulcowym
 
[QUOTE=Arpgor;

U mnie musi być coś więcej, bo taki prosty zabieg nie pomaga.

Marek 20-08-2012 08:30

Odp: Problemy z tylnym zaciskiem hamulcowym
 
krzyspvfr- popraw tytuł tematu zgodnie z pkt.6d regulaminu forum

jblack 20-08-2012 08:50

Odp: Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy
 
a nie lepiej wymienic zacisk mniej nerwow,i wiecej gotowki w kieszeni ,a nie bawic sie moze to albo to ,wyglada ze zacisk jest juz gotowy i moze mu nic juz nie pomoc

krzyspvfr 20-08-2012 08:53

Odp: Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy
 
Cytat:

Napisał jblack (Post 1865854)
a nie lepiej wymienic zacisk mniej nerwow,i wiecej gotowki w kieszeni ,a nie bawic sie moze to albo to ,wyglada ze zacisk jest juz gotowy i moze mu nic juz nie pomoc

Nowy zacisk to jakieś 500 zł z tego co mechanik mówił, nie wiem jakim cudem mam mieć więcej gotówki w kieszeni naprawiając obecny (o ile się da, stąd mój wątek).

tomi98 20-08-2012 20:53

Odp: Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy
 
Krzysiu przerabiałem to jakiś czas temu, fela grzała się niemiłosiernie - czyszczenie nie było skutecznym rozwiązaniem - cena nowego zacisku mnie odstraszyła , więc kupiłem z firmy galax25 używkę i po kłopocie. Czeka Cię wymiana :-(

krzyspvfr 20-08-2012 21:12

Odp: Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy
 
Cytat:

Napisał tomi98 (Post 1866130)
Krzysiu przerabiałem to jakiś czas temu, fela grzała się niemiłosiernie - czyszczenie nie było skutecznym rozwiązaniem - cena nowego zacisku mnie odstraszyła , więc kupiłem z firmy galax25 używkę i po kłopocie. Czeka Cię wymiana :-(

No cóż, trochę się tego spodziewałem... dzięki za konkretną radę :) szukam zacisku.

tomi98 20-08-2012 21:17

Odp: Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy
 
używki jak muszę to kupuję od galax25 i jeszcze się nie zawiodłem
poszukaj na allegro jak nie mają wystawionej aukcji to dzwoń
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

KrisW 21-08-2012 07:35

Odp: Zapiekający się tylny zacisk hamulcowy
 
Przecież można całkowicie zregenerować zacisk. Jeśli nie ma dużych wżerów to kupujesz zestaw naprawczy i wymieniasz wszystkie gumki i musi działać. robiłem to u siebie w dwóch kołach, raz z przodu raz z tyłu. Zaciski jak nowe.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.