Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] TDCI Falujące obroty dziwna sprawa (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=78559)

Dawid849 13-09-2009 08:54

TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
Witam a wiec mam takie pytanie bo jak odpalę auto to obroty są w granicach 750 i delikatnie faluje wskazówka obrotomierza tak w przedziale 740-760 czy to jest normalne ? Czytałem na forum ze jesli faluja obroty to to czujnik położenia wałku ale raczej wtedy bardziej faluja.

Druga sprawa ze jak wciśne sprzęgło i wbije wsteczny to obroty podchodzą do 900 i stoją cały czas bez falowania ,jak wybije wsteczny dam na luz lub jakikolwiek bieg to obroty spadają znowu do 750 i falują.

auto jak sie zagrzeje to jest to samo

nie zauważyłem żeby kopcił z rana

Szukałem tego na forum ale nie znalazłem takiego przypadku jak mój:)

Dawid849 13-09-2009 14:55

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
Nikt nie wie co to moze być ? Moze ktoś mial podobny przypadek albo gdzies moze to jest opisane na forum ale ja niestety tego nie znalazlem

picio_18 13-09-2009 16:03

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
mam ten sam problem z obrotami jak odpale rano na zimnym silniku to obroty wskakuja na 750 i zaczynają delikatnie falować. Nie mam pojęcia co to może być?

adambas 13-09-2009 16:22

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
nie chciałbym nikogo straszyć ale u mnie zawsze z rana przy odpaleniu przydymiło jasnym dymem i było kilkusekundowe falowanie obrotów wizyta w warsztacie próba przelewowa i wykazało lejące wtryski ale jak mówię to był mój przypadek najlepiej pojechać na kompa tam powinno to wykazać, jakby tego było mało to mam jeszcze padającą dwumasę :-( ... pozdrawiam

Dawid849 13-09-2009 17:17

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
ja koło dwumasowe mam wymienione wiec raczej to nie to:/

keczup 13-09-2009 20:17

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
Panowie mam to samo byłem z tym na kompie zero błędów, sprężynka się nie zapala, i w dodatku przy redukcji z wyższego biegu na 2 autko mi samo przyspiesza przez ładne parę metrów ,nie wiem o co chodzi

Dawid849 14-09-2009 10:34

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
Czytajac ten temat [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] pomyślałem czy to u mnie nie jest winą przypadkiem za bardzo naciągnięty pasek od alternatora ? czy to moze być przyczyną ? bo z tego co pamiętam to jak wymieniałem był on troszke krótszy od starego. Czy to miało by wpływ ?

keczup 14-09-2009 20:04

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
Wymieniałem rok temu cały zestaw o którym pisze Dawid849 .Tak szybko by padło ??? cały koszt naprawy to 1300zł

Dawid849 22-01-2010 22:34

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
odkopię swoj temat z falującymi obrotami, dzis zrobiłem test licznika i na zimnym silniku jak odpale mam równe 900 obrotow (info z testu licznika) a jak sie zagrzeje to spadaja do ok 740. Czy ktoś może mi powiedzieć co to jest , zastanawiam sie nad czujnikiem położenia wału ale czy to on ? Czekam na jakieś sugestie

MŁODZIAK 23-03-2011 20:26

Odp: TDCI Falujące obroty dziwna sprawa
 
podepnę się pod temat bo ostatnio zuważyłem u siebie to samo.więc może ktos pomoże?pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.