Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [MONDEO MK4] Gaz w 2.0 benzyna (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=71596)

gpawel 06-06-2009 18:21

[MONDEO MK4] Gaz w 2.0 benzyna
 
Witam.
Mam pytanie czy w dobie tak wysokich cen benzyny zastanawiał się ktoś nad założeniem instalacji gazowej? Czy wogole ford zezwala na takie cos?
Pozdrawiam wszystkich

antyrama 06-06-2009 19:54

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
Patrzaj uważnie by szatan nie kusił Cię do złych uczynków.
Bóg stworzył gaz na potrzeby kuchenek. Pamiętaj o tym!

white999 06-06-2009 20:10

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
Nie zgodzę się :) Gaz jest fajną alternatywą dla beny :) Jeżeli założysz odpowiednią instalke to pewnie nic się nie bd działo :) nie wiem jedynie jak z gwarancją samochodu

ernestpierwszy 06-06-2009 20:14

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał antyrama (Post 1180178)
Patrzaj uważnie by szatan nie kusił Cię do złych uczynków.
Bóg stworzył gaz na potrzeby kuchenek. Pamiętaj o tym!

Popieram. Lepiej kupić dopasionego focusa a za zaoszczędzone pieniądze lać benzynę i nie kombinować z gazem...

antyrama 06-06-2009 20:27

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
Oczywiście, że gwarancja nie przewiduje dla tego silnika zasilania LPG.

A teraz mój oręż do walki z szatańskimi pomysłami:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Podsumowanie:

"Warto jeszcze wspomnieć o autach zasilanych LPG. Niektórzy twierdzą, że nie wywiera on negatywnego wpływu na silnik – nie łudźmy się, skutków jazdy na gazie nie poczujemy szybko, ale po kilku latach będą już wyraźne."(...)
Myślę, że dużo ciekawych informacji dostarczyły przebadane przez nas pojazdy zasilane LPG. Na rynku wtórnym jest mnóstwo takich propozycji. Moim zdaniem kupowanie auta przez kilka lat eksploatowanego na gazie jest bardzo ryzykowne. Zamiast zaoszczędzić, możemy się wpędzić w kłopoty. Niestety, w dłuższej perspektywie LPG przyspiesza zużycie silnika, zwłaszcza że większość użytkowników nie serwisuje instalacji LPG według zaleceń jej producenta.
red. Wojciech Denisiuk"


Giń szatanie :)

Labobas 06-06-2009 21:39

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
Niech ginie ten co takie brednie pisze,chlopaki ,a co powiedziecie tym osobom co maja auta z nalotem ponad 100tys na gazie i maja sie lepiej niz benzynowe strucle jezdzace tylko na benie.
Niech Ci w benie lambda padnie ,albo inny czujnik i uboga mieszanka sie zrobi.....zobaczymy jak szybko bedziesz zawory robil po wypaleniu.......

antyrama 06-06-2009 21:44

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
Cytat:

Napisał Labobas (Post 1180278)
Niech ginie ten co takie brednie pisze,chlopaki ,a co powiedziecie tym osobom co maja auta z nalotem ponad 100tys na gazie i maja sie lepiej niz benzynowe strucle jezdzace tylko na benie.
Niech Ci w benie lambda padnie ,albo inny czujnik i uboga mieszanka sie zrobi.....zobaczymy jak szybko bedziesz zawory robil po wypaleniu.......

To prawda, stare benzynowce potrafią się nieźle dogadywać z LPG, a stare wolnossące diesle z olejem opałowym ( choć nawet w tym przypadku trudno uznać, że odbywa się to bez uszczerbku na ich zdrowiu). Ale to se ne wrati.

Trzeba sobie jednak zdać sprawę z czego innego i to będzie brutalna prawda:
Zupełnie inne są koszty gdy pierdyknie silnik a aucie 10-15 letnim, a inne w aucie nowym.
Jeżeli auto labobasa lub white 999 jest warte ok 7 tys zł a silnik z 1500 zł to się można zabawiać w LPG, pokarm dla rybek, makaron jako paliwo.

Aczkolwiek jest światełko w tunelu dla kuchenkowych gazomaniaków :) :
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

ufowroc 06-06-2009 22:17

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
[QUOTE=antyrama;1180206]Oczywiście, że gwarancja nie przewiduje dla tego silnika zasilania LPG.

A teraz mój oręż do walki z szatańskimi pomysłami:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

to wszystko dotyczy 1 i 2 generacji kolego. W GB państwo zwróci Ci znaczną część kosztów związaną z montażem LPG. Mało kto wie, że królowa angielska ma w swojej stajni Bentleye napędzane tym paliwem dla przykładu.Znam auta zarówno mondki ja i inne (seicento,alfa146,vectra A) które na gazie przejeździły grubo ponad 300.000 i nie ma z nimi problemu.Już powoli nudzi mnie pisanie, że problemy z instalkami to wina gazowników

artur1234 07-06-2009 02:04

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
Ja powiem tak: jesli stac Cie na mk4 to stac Cie rowniez na benzyne:) w mk1 czy mk2 gaz to rozumiem... ale mk4....

Mouera 07-06-2009 11:34

Odp: Gaz w 2.0 benzyna
 
I na tym zakończmy te rozważania - nie wyobrażam sobie kupna nowego samochodu za 100 tys. PLN i rozważanie montażu instalacji gazowej - jakaś paranoja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:13.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.