Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=225110)

Wojtek 20-05-2015 23:11

Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
Sie ma.

Noszę się z zamiarem oddania swojego busa na renowację lakieru.
Auto ma 4 lata i z tego co wiem nigdy nie miało takiego zabiegu robionego.
Lakier nie jest porysowany , zmatowiały. Ale przez 4 lata lakier już nie ma tej świeżości co fabryczny. Lakier jest koloru białego.
Znalazłem taki serwis : [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , przeczytałem trochę opinii w necie o nich i generalnie są pozytywne. Ale jest ich niestety mało.
Nie mam doświadczenia w tym temacie , więc na co mam zwrócić uwagę przy ewentualnym oddawaniu auta na taką usługę ?
Nie chcę zapłacić za coś co nie jest konieczne do zrobienia.
Bo wypolerują , nałożą wosk , a policzą jak za zboże.... Powiedzieli mi , że całość będzie trwała 2 dni , więc nie mogę im przez 2 dni siedzieć na głowie i patrzeć na ręce...
Co mam sprawdzić ? O co się zapytać ? Jakich powinni środków użyć ?
Zaproponowali mi 600 zł za taką usługę. Auto jest dość spore , bo jest Opel Movano ( max długi i wysoki ).
Pytam się Was , bo jeżeli mam zapłacić 600 zł za nałożenie jakiejś taniej pasty i przejechanie maszyną , to sam mogę to zrobić , bo pastę i maszynę mam w garażu.

Proszę o jakieś podpowiedzi. Po czym poznać , że to profesjonalny serwis , a nie tylko ludzie próbujący naśladować profesjonalistów....

Pozdrawiam
Wojtek

gusiak11 21-05-2015 22:05

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
Cytat:

Napisał Wojtek (Post 2405580)
Auto jest dość spore , bo jest Opel Movano

Umnie by sie nie zmieściło do garażu :)

Cytat:

Napisał Wojtek (Post 2405580)
Zaproponowali mi 600 zł za taką usługę

bardzo bardzo tanio jak za taką ''krowę''... w Warszawie jest kilkanaście zakładów zadzwoń zapytaj... co obejmuje cena... co wchodzi w cene... bedziesz miał porównanie

usługa o której piszesz to tzw... valeting jednoetapowe odświeżenie powłoki lakierniczej ... czym robią jak robia i co nakladaja to już kwestia uczciwośći bo moga ci pokazc jedno a jak piszesz niebedzesz im patrzyl dwie doby na rece i położą drugie.... nie do wykrycia ... jak Ci powiedza ze ma leżeć pol roku a splynie po 3tyg powiedza ze coś źle zrobiełeś .... wieć jak widzisz nie da się tego ocenic organoleptycznie ... i na 99% oni nie będa winni :)

przy tych gabarytach i cenie .... albo usluga jest marna albo sa jakies '' * '' bo roboty w ryj a cena ... nie za wysoka

Co do środków każdy pracuje na nie co innych wiec tu nie ma recepty... generalnie jako laik nie jesteś w stanie nic zrobić poza zaufaniem że zrobią Ci to co obiecali :) taka prawda ....

Pitek S. 22-05-2015 05:35

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
Cena za usługę jaką podałeś wygląda baaardzo atrakcyjnie, wręcz za bardzo. Popytaj w innych studiach o cenę i co wchodzi w jej zakres. Potem porównaj z tym co masz na ten moment.
Trochę się obawiam, że za tą cenę, to ładnie umyją, w środku odkurzą i zarzucą jakiś wypełniacz. Efekt WOW będzie na czas odbioru auta. A potem tak jak kolega gusiak11 wspomniał, coś źle zrobiłeś i wszystko poszło w piach.

Wojtek 22-05-2015 07:30

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
Sie ma.

Dzwoniłem w kilka miejsc i zaproponowali mi dużo wyższą cenę. Powyżej 1 tyś zł.
Niestety jest to wysokie auto ( 2.7 m ) i niestety nie wszędzie się zmieści.
Ponieważ lakier na moim aucie nie jest jakoś wybitnie zniszczony , nie ma większych rys czy zmatowień , to cena 600 zł ma obejmować :
- umycie całego auta
- nałożenie pasty lekkościernej
- wypolerowanie po tej paście
- nałożenie wosku
- nałożenie jakiejś warstwy ochronnej nabłyszczającej
- konserwacja wszystkich części plastikowych zewnętrznych auta

Patrząc na mój lakier to nie potrzebuje on jakiejś głębokiej renowacji , a jedynie odświeżenia. Na szczęście to jest biały kolor , więc efekt byłby i po użyciu pasty Tempo :surprise: Mam nadzieję , że tej pasty nie użyją....

Ps. W kilku miejscach za kompletną usługę taką jaką Wy opisujecie w poradnikach , powiedzieli mi 3 tyś zł. ze względu na wielkość auta. Ale ta cena obejmuje usługę z najwyższej półki i czas trwania to 3-4 dni. Tylko przy moim aucie taka usługa jest raczej niepotrzebna.

Pozdrawiam
Wojtek

sinrock 24-05-2015 09:53

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
Jeżeli naprawdę ich usługa obejmuje to co opisałeś powyżej to ja bym podziękował. Szkoda kasy na taką "zabawę". Nawet przed odświeżeniem auto trzeba odpowiednio przygotować, a nie zaraz po myciu brać się za "nałożenie pasty lekko ściernej". Dla mnie w tej cenie masz usługę jak u typowego lakiernika :)

Adamsky777777 04-06-2015 11:26

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
2 załącznik(i)
Witam,

Chcialem sie podlaczyc pod temat jestem laikiem w temacie chodzi mi o takie auto gdzie najlepiej czy ewentualnie samemu sie brac region warszawa minsk mazowiecki okolice.

Fotki auta w zalaczniku

Adam

Tel 731-975-777

Wojtek O. 06-06-2015 18:28

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
W 113? 114? Piękny też na takiego chorowałem długo.

Adam_N 06-06-2015 18:36

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
Cytat:

Napisał Adamsky777777 (Post 2411527)
Fotki auta w zalaczniku

Czy naprawdę takim wielkim problemem i pożeraczem czasu są dwa kliknięcia żeby je odwrócić o te 90 stopni?
Furka piękna jak ktoś ma zamiłowanie do aut do miodzio.

Wojtek O. 14-06-2015 13:18

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
Szczerze powiem sam bym sie zabrał mając takie autko za prac nad nim. W sumie to zabieram sie za swoja Fokę.

MaXyM 15-06-2015 10:50

Odp: Po czym poznać , że oddałem auto do profesjonalistów ?
 
Tez sie podlacze ale z troche innym pytaniem.
Ile kosztuje kwarcowa/ceramiczna powloka na mondeo MK4 kombi?

Przymierzam sie do czegos takiego. Bylem w studiu ktore zajmuje sie detailingiem (w okolicy Pragi/CZ gdzie mieszkam) - studio jest polecane na czeskim forum detailerow wiec raczej nie sa to amatorzy.
W kazdym razie okazalo sie ze sa 2 mozliwosci: prawdziwy kwarc lub jakas chemia z kwarcem. Przy czym prawdziwy kwarc kosztuje 15 000 Kc (ok 2300PLN) podczas gdy w przypadku tej drugiej opcji w tej cenie bym mial i przygotowanie auta. Oczywiscie oprocz cena roznia sie tez wytrzymaloscia. Te druga opcje szacuja na rok, kiedy kwarc to 2+
Przygotowanie auta zawiera wszystko co trzeba czyli zdjecie calego syfu, mikroczasteczek metalu i asfaltu, polerka lakieru.

Wiadomo ze przygotowanie by musialo zostac przeprowadzone i w przypadku prawdziwego kwarcu, wiec koncowa cena by byla w okolicy 25000Kc (3800PLN)

Mozecie powiedziec cos na temat tych cen ew wypowiedziec sie na temat ew sensu kazdej z tych opcji?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.