Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] przerywa podczas jazdy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=182630)

kisiol 21-05-2013 20:57

przerywa podczas jazdy
 
Witam posiadam mondeo mk3 2.0 TDDI 2002rok.Mam dość dokuczliwy problem z tym silnikiem , mianowicie podczas przyśpieszania zaznaczam delikatnego zaczyna przerywać około 2000 obr/min.Po wyrównaniu obrotów powiedzmy 2000 i prędkość 100km/godz co jakiś czas szarpie.Jeśli wcisnę gaz mocno auto ciągnie dobrze nie kopci i nie przerywa.Problem występuje przy delikatnej jeżdzie lub jeżdzie ze stałą prędkością .Co może być tego przyczyną .

Ishias 21-05-2013 21:43

Odp: przerywa podczas jazdy
 
sprawdz wtryski paliwa, moze jest jakis wadliwy

kisiol 21-05-2013 22:12

Odp: przerywa podczas jazdy
 
byłem u mechanika i stwierdził że wtryski ok ale trzeba zrobić płukanie całego układu wtryskowego jakąś specjalną maszyną .Koszt tego zabiegu to 600zł żeby to pomogło to ok ale czuję że on chce mnie naciągnąć na kasę.Wrażenie tego przerywanie jest takie jak by gasł na około sekundę

Abusek 21-05-2013 22:59

Odp: przerywa podczas jazdy
 
Powiem szczerze, że mam 2.0 PB + LPG i przed 2000obr/min (koło 1800) też mam dziurę w mocy... tak jakbym podczas przyśpieszania na pół sekundy puścił pedał gazu. Możliwe, że też wina wtrysków?

Abusek 22-05-2013 10:19

Odp: przerywa podczas jazdy
 
Ja byłem u mechanika. U mnie problem polegał na "wadliwych świecach" po wymianie świec na nowe chodzi jak marzenia przy niskich obrotach.

Deryll 22-05-2013 13:15

Odp: przerywa podczas jazdy
 
Wy fachowcy od benzyny wypowiadacie się na temat diesla???

Kolego przede wszystkim EGR do zaślepienia + cały kolektor to wymycia, dodatkowo rury gumowe przejrzeć pod kątem pęknięć. Generalnie sam EGR powinien wystarczyć.

Rafti 22-05-2013 19:34

Odp: przerywa podczas jazdy
 
Ok podlacze sie tylko ja tak mam do zalaczenia sie turbo i pytanie bo raczej bylo na forum czyszczenie egr-u jak wymontowac i takei tam czy ma ktos link lub opis krok po kroku jak to zrobic ? Dzieki z gory i pozdrawiam

Deryll 22-05-2013 19:52

Odp: przerywa podczas jazdy
 
Na forum znajdziesz wątek o czyszczeniu kolektora i aby to zrobić potrzeba wykręcić sam EGR. Ogólnie prosta robota. A tak w zasadzie EGR zaślep na stałe.

Rafti 22-05-2013 19:56

Odp: przerywa podczas jazdy
 
Ok dzieki za info ^^

Deryll 22-05-2013 19:56

Odp: przerywa podczas jazdy
 
Masz link:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przeczytasz to wszystko będziesz wiedział.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.