Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   ST220 - opinie , wady , zalety itp. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=17158)

slawekpurc 10-10-2006 21:39

ST220 - opinie , wady , zalety itp.
 
wlasnie stalem sie posiadazcem forda st220 z 2002r. ladny ,srebrny metalik i wogole:)
ogolnie to jestem fanem mitsubishi i mam takie 2 auta ,galanta z roku 88r oraz 98 (rekinka z 2,5 v6 automat ) naprawde fajne autka.
No ale....czas na zmiany . cos mnie trafilo z mondeo tym razem .
Autko ma 70tys km. wszystko fajnie i dziala.
niewiele za niego dalem.
Interesuje mnie co moge z tym autkiem zrobic? Jak jest z tlokami? czy ten silnikj jest wyzylowany ? jak wygladaja koszty wstawienia turbo do tego? czy wogole warto?
autko uzytkuje na codzien , wiec chcialbym zeby spalalo mi niewiele wiecej niz spala teraz czyli miasto jakies 12l/100km trasa od 9 do 12l ( zalezy od buta).
ogolnie bylbym wdzieczny za jakies porady odnosnie uzytkowania i gdzie to do tego autka mozna cos poprawic? tzn serwis dobry. \
dodam tylko dane , 3,0 v6 226km , rok 2002

jagrall 10-10-2006 21:49

Cytat:

Napisał slawekpurc
czy ten silnikj jest wyzylowany

wg mnie 3 litrowy silnik o mocy 220 koni (czyli niewiele ponad 70 z litra) nie jest zbyt wykręcony. BMWQ bez problemu osiągało 100 koni z litra i to bez turbo więc tego też pewnie da się spokojnie podkręcic pod 300 kucy

Cytat:

Napisał slawekpurc
wiec chcialbym zeby spalalo mi niewiele wiecej niz spala teraz czyli miasto jakies 12l/100km trasa od 9 do 12l ( zalezy od buta).

cięzko to będzie osiągnąć przy dużych przyrostach mocy

Bauma 10-10-2006 22:21

Cytat:

Napisał slawekpurc
czy ten silnikj jest wyzylowany ?

nie. jest to stara,sprawdzona konstrukcja 2,5 170KM tylko "ulepszona"
Cytat:

Napisał slawekpurc
jak wygladaja koszty wstawienia turbo do tego?

duzo....ciezka sprawa....moim zdaniem totalnie nie oplacalne.
Cytat:

Napisał slawekpurc
autko uzytkuje na codzien , wiec chcialbym zeby spalalo mi niewiele wiecej niz spala teraz czyli miasto jakies 12l/100km trasa od 9 do 12l ( zalezy od buta).

zapomnij o turbo
Cytat:

Napisał slawekpurc
gdzie to do tego autka mozna cos poprawic?

krakow V-tech - modyfikacja przepustnicy i ECU = ok 250KM jeszcze mozna dolozyc kompletny wydech i dolot i cos ok 260-270KM powinno byc... to az za duzo jak na codzien i klopotliwe dla FWD.

gratuluje zakupu oby dobrze sluzyl....

arni0000 11-10-2006 09:44

270 z 226 mało prawdopodobne bez turbo ale nie niemozliwe. jest to 20% przyrost mocy a to bardzo duzo bez przebudowy motoru.
slawekpurc, tez miałem kilka misków i mile je wspominam szczególnie eclipsa i colta GTi i mysle że kupię napewno jeszcze jakiegos jak sie w dobrym stanie trafi ale tylko z lat 1990-1995 później to już nie jest mitsubishi.

jagrall 11-10-2006 17:16

wczoraj na TVN turbo pokazywali jakieś auto (chyba Noble) z silnikiem forda V6 3 litry z podwójnym doładowaniem, coś koło 500 koni :-)

[ Dodano: 2006-10-11, 17:16 ]
Cytat:

Napisał Bauma
slawekpurc napisał/a:
jak wygladaja koszty wstawienia turbo do tego?

duzo....ciezka sprawa....moim zdaniem totalnie nie oplacalne.

tunningu nie robi się dla opłacalności... ;-)

Bauma 11-10-2006 17:25

Cytat:

Napisał jagrall
tunningu nie robi się dla opłacalności...

hehe no tak ale nie mialem na mysli zlotyszy tylko inne aspekty...to juz lepiej kupic auto z fabrycznym turbo lub popularniejsze i latwiejsze N/A do uturbienia.... tyle KM i Nm na codzien nie jest latwej w eksploatacji i nie biore pod uwage aspektu wiekszych kosztow utrzymania.... wg mnie trzeba byc maniakiem FWD aby dawac na przednia os 300KM....

wiadomo wszystko sie da w dzisiejszych czasach zrobic ale padlo bardzo wazne stwierdzenie to ma byc fura na codzien.....a to juz duzo rzeczy utrudnia i dyskwalifikuje.

krolik2002 11-10-2006 20:31

ST220 ma poważną wadę, dyskwalifikującą jakiekolwiek przeróbki. Fabrycznej mocy nie wytrzymuje skrzynia biegów, która notorycznie się rozpada.

Bauma 11-10-2006 22:41

Cytat:

Napisał krolik2002
Fabrycznej mocy nie wytrzymuje skrzynia biegów, która notorycznie się rozpada.

mowisz o 5 czy 6 biegowej???czy obie sa trefne??

szczerze mowiac bedzie trzeba to zweryfikowac gdyz pierwszy raz spotkalme sie z takim stwierdzeniem....

krolik2002 12-10-2006 06:42

u mnie w firmie jeździły dwie takie sztuki i w obu skrzynie padały jak muchy. W Autoplazie przyznają, że są słabe bo praktycznie takie same jak w zwykłym V6 170KM i to pierwszej generacji.

Jeśli ktoś wykorzystywał moc tego auta to miał kłopot

lysiolec1 12-10-2006 07:27

witam krajana z wrocka....moim zdaniem szkoda inwestowac duza kase bo rezultaty nie beda oszolamiajace no i spalanie bedzie wieksze. Jak juz chcesz grzebac to nie rob tego u nas w miescie bo tu wszyscy lacznie z serwisami maja lewe rece do tego
pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.