Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113621)

marcin840429 30-10-2010 21:56

Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
Witam
Zauważyłem że auto zaczęło palić około 17l/100km
a przedtem spalało ok 12l/100km co może być tego przyczyną???

Czy zaślepienie EGR-a może spowodować taką różnice w spalaniu????

marcin840429 31-10-2010 17:49

Odp: Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
Nikt nie zna odpowiedzi czy pytanie jest zbyt banalne?????

artur1234 31-10-2010 17:52

Odp: Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
u mnie po zaslepieniu egr nic sie nie zmienilo a by najmniej owej zmiany nie zauwazylem... 17l to gruboooo powyzej sredniej... wiec ja bym zaczal od sprawdzenia sondy lambda bo to podstawa

TomCat 31-10-2010 18:56

Odp: Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
Nie sądzę że to egr.
Też mam zaślepionego egra i jedyne, co mi się zmieniło, to to że wcześniej jadąc np 60km/h na 5 biegu tak delikatnie poszarpywało, a po zaślepieniu ten objaw zniknął. Zresztą o to mi chodziło. Jeżeli jednak liczysz na jakiś wzrost mocy czy coś w tym stylu to zapomnij. Podobno po zaślepieniu egr może minimalnie wzrosnąć spalanie, ale na pewno nie o tyle co u Ciebie. Zresztą u siebie nie zauważyłem nawet różnicy w spalaniu.

marcin840429 31-10-2010 20:17

Odp: Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
Nie chodziło mi o wzrost mocy tylko właśnie o to poszarpywanie
i po zaślepieniu ustało ale wzrosło spalanie bo przed zaślepieniem palił 12l/100 a teraz 17l/100
Czy jest możliwe że po zaślepieniu EGR-a sonda zaczeła sczytywać błędne dane lub sie uszkodziła??????

TomCat 31-10-2010 23:03

Odp: Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
nie sądzę żeby egr miał uszkodzić lambdę, wielu ludzi go zaślepiało w zetecach i nie występował taki problem, ale nie wykluczam. W końcu w fordach wszystko jest możliwe.
Ale uszkodzona lambda to też inne objawy, silnik się dławi, obroty falują, nie chce wchodzić na obroty, zwiększa spalanie.
Może podjedź gdzieś na komputer i wtedy sprawdzisz lambdy. A próbowałeś zrobić reset ? Może lambda się zawiesiła i trzyma stałe napięcie ? A może spróbuj powrócić z egrem do stanu poprzedniego i zobacz co się będzie działo ?

marcin840429 01-11-2010 10:34

Odp: Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
Resetowałem wielokrotnie i żadnej zmiany a silnik jest mułowaty i nie chce wchodzić na obroty powyżej 3000 ale zauważyłem że po odpaleniu i przejechaniu kilku kilometrów i zgaszeniu auta (silnik ostygnie) i ponownie go odpalę to jakby lepiej ciągnął,lepiej sie wkręcał ale powyżej 3000 na 4-ce i tak nie wejdzie no chyba że mam wbity gaz w podłoge a przed sobą tylko horyzont:p:p

bolek-tarnow 01-11-2010 11:19

Odp: Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
sprawdz przeplywomierz

darmodziej 01-11-2010 11:54

Odp: Wysokie spalanie po zaślepieniu EGR-a
 
Zaślepiając EGR-a mogłeś przypadkowo, zupełnie nieświadomie, rozłączyć jakąś wtyczkę, wężyk, lub nawet urwać kabelek. Posprawdzaj dobrze, czy tak się nie stało.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.