Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=224149)

blaki1000 02-05-2015 16:42

Gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania?
 
1 załącznik(i)
Witam,
przeszukałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi wiec zakładam temat. mam esia 2010 niestety bez czujników. zakupiłem sobie cały komplet (moduł + wiązka + tylna maskownica zderzaka z otworami. Tak zaopatrzony zabrałem się do podłączania i niestety po demontażu tylnej maskownicy okazało się, że nijak nie mogę znaleźć gniazda, do którego podłączę wiązkę. Wtyczka 12 pin z czerwonym środkiem. w bagażniku po prawej stronie mam złącza do modułu parkowania. może ktoś zrobić zdjęcie swojego złącza fabrycznych czujników plz. pomocy i z góry dziękuję.

mm32 03-05-2015 13:16

Odp: złącze wiązki czujników parkowania
 
Gniazda szukaj pod autem,nie w bagażniku.

motorek4612 03-05-2015 14:00

Odp: złącze wiązki czujników parkowania
 
Wiącha od pdc jest pod autem wychodzi ze schowka, przynajmniej tak jest u mnie.

blaki1000 04-05-2015 10:21

Odp: gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania?
 
Że pod zderzakiem z tyłu to ja już doszedłem. Chodzi o to, że mam wiązki w bagażniku po prawej stronie, do których podłączam moduł PAM. Na logikę, jedna z tych wiązek powinna kończyć się wtyczką właśnie gdziesik pod tylnym zderzakiem. I tu niespodzianka bo nie mogę jej namierzyć. Motorek, byłbyś tak miły i opisał gdzież ona jest a jeszcze lepiej w wolnej chwili pstryknął fotę plz.

motorek4612 04-05-2015 19:58

Odp: gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania?
 
no ogarnę ci ten temat ale dopiero w sobotę, w tej chwili jestem poza domem

blaki1000 05-05-2015 20:54

Odp: Gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania?
 
dzięki wielkie :P

motorek4612 05-05-2015 22:05

Odp: Gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania?
 
ew wejdz w dział moje auto i poszukaj mojego tematu moj nowy nabytek tam sa gdzies foty jak rozbierałem tyl maxia gdy mi go po ulewie zalało i sa fotki bez tapicerki w bagazniku moze znajdziesz to co szukasz

blaki1000 11-05-2015 20:21

Odp: Gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania?
 
No dobra. Popełniłem trochę pracy poszukiwawczej (łącznie z kładzeniem się pod samochód sąsiada z garażu w nocy z przyczajki :) ) i jestem bogatszy o nową wiedzę (natknąłem się przy tym na rosyjskojęzycznego offliner'a ETIS z pięknymi schematami do wszystkiego: ). Mam gniazdo, które wcześniej błędnie zidentyfikowałem jako przeznaczone do haka, a po przedzwonieniu kabelków okazało się, że to to ono jest :). Niestety jest to gniazdo inne niż do wtyczki, która jest w dostępnych na naszym rynku wiązkach. Po wielu godzinach w necie zidentyfikowałem ją jako molex mx 150 2x8 pinów. Mam nawet wtyczkę wetkniętą do tego gniazda ale niestety bez konektorów. Na polskim rynku nie ma szans na zdobycie wtyczki ani gniazda. Tak wyposażony w wiedzę oraz otaczającą smutną rzeczywistość zanabyłem drogą wymiany gotówkowo towarowej zamiennik (odpowiednio izolowany coby nie zamókł). W wolnej chwili przystąpię do wymiany, chyba, że któryś z kolegów się zlituje i podpowie mi gdzie w Polsce mogę zdobyć w prosty sposób wspomnianą wtyczkę molex'a lub konektory do niej. Postaram się zrobić zdjęciówki. pzdr

mm32 11-05-2015 20:29

Odp: Gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania?
 
Cytat:

Napisał blaki1000 (Post 2401393)
Na polskim rynku nie ma szans na zdobycie wtyczki ani gniazda

Oj nie przesadzaj:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
albo:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

blaki1000 11-05-2015 20:38

Odp: Gdzie jest złącze wiązki czujników parkowania?
 
nie przesadzam... ja chce kupić wtyczkę bo wiązkę już mam. Poza tym kiedy kupowałem swoją to nie było innych w sprzedaży i tak już niestety jest.....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.