Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   [C-MAX 2003-2007] jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=95723)

marekb 26-03-2010 16:47

jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
jaki olej do silnika 1.6 tdci bez PDF-u

SMUTNYINDYK 26-03-2010 18:41

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Jakiś dobrej marki 5W-40, który zaleca francuski konstruktor i producent tego silnika [ czyli PSA]. Ja zalewam, wprawdzie ciut inny, ale jest to CASTROL EDGE 5W-40 bo jest to autentyczny pełny syntetyk.

Lelon 26-03-2010 19:03

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
kolego, PSA nie zaleca 5w40 tylko 5w30. tzn. zalecał na początku 5w40 ale jakiś czas temu przeszli na 5w30. Chociaż uważam, że w modelu bez DPF oba oleje będą bardzo dobre, byle nie Castrol, bo strasznie syfi silnik na co są dowody.

SMUTNYINDYK 26-03-2010 19:30

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
No co Ty-wersja EDGE jest produkowana dla potrzeb m.in.VW na pompowtryskach, a więc konstrukcji bardzo precyzyjnej i skomplikowanej i jest w pełni syntetyczny, a nie technologii syntetycznej[ jak n.p. MAGNATEC] . To, że szybko robi się czarny oznacza tylko, że ma doskonałe własności czyszczące, a nie że syfi silnik. 5W-40 jest ciut gęstszy co w upał może robić dobrze, no i kupując jakiegoś starszego używka może być trochę szczelniej.

HYCHLA 26-03-2010 19:32

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Leje tylko Formula f 5w30 odkąd mam autko, profilaktycznie co 10tys wymieniam olej czyli 2 razy do roku. Na zimę spróbowałem Rowe 5w30 w specyfikacji fordowskiej czyli identyko syntetyk, dobry olej. Latem wracam do Formula f 5w30, silnik przy upałach na nim chodzi jak zegareczek :)
Moja maszyna to 2.0 TDCI 180tk, olej zalecany to 5w30 (Formula F) ale 5w40 na lato może być, syntetyk najlepszy dla Tdci.
A jaki przebieg ma autko?

SMUTNYINDYK 26-03-2010 19:38

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Dodam, że żona ma VW TDI z przebiegiem coś pod 190 000km i CASTROL EDGE nie bierze nic.

Lelon 26-03-2010 20:48

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Nie jest to wyłącznie moja opinia, ale wielu ludzi z branży motoryzacyjnej, po prostu Castrol rozlewany w Polsce syfi silnik i tyle. I nie chodzi mi o to, że robi się czarny zaraz po zalaniu bo w dieslu to norma. Naprawdę polecam inne oleje, np. Motul, Mobil, czy np. Valvoline.

Jak znajdę chwilkę czasu to wkleję tu foty silnika po Castrolu i Mobilu, sami zobaczycie różnicę.

Co do Formula F to nie jest to niestety olej z najwyższej półki, każdy kto trochę zna się na olejach stwierdzi to po przeczytaniu jego parametrów, chociażby to, że spełnia normy A1/B1(najniższe).


Miałem też TDI na pompowtryskach 130KM i początkowo jeździł na Castrolu, potem przeszedłem na Motula i to była b.dobra decyzja.


EDIT: proszę na szybko

Obrazek

Castrol na dole, Mobil na górze

Kołbi 26-03-2010 22:05

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Całkowicie się zgadam z kolegą Leonem.
Dodał bym jeszcze do tych trzech polecanych: Liqui Moly produkowany i rozlewany tylko w Germani (nie żebym lubił niemieckie produkty ale dbają o jakość).
Castrola bym sobie darował - dobry produkt nie musi się reklamować :!!:

HYCHLA 26-03-2010 22:15

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Liczy sie czestotliwosc i regularnosc wymiany oleju. A ja akurat zostaje przy tym co zaleca producent. Zalac mozna wszystko tylko z glowa :)

Lelon 26-03-2010 22:21

Odp: jaki olej do silnika 1,6tdci BEZ PDF-u
 
Ale dobrze wiesz, że to nie producent(Ford) konstruował Twój silnik. Nie twierdzę, że Formula F jest ****o warta, ale wiem, że są lepsze oleje dla tego silnika. A na takich rzeczach moim zdaniem się nie oszczędza, bo silnik to "serce". :)

Ja zalewam Motul Eco-clean C2 5w30, spełnia aż A5/B5, w przeciwieństwie do Formuly F A1/B1.

Ale jeździłem też przez pewien czas na Formule F w 2.0TDCI(HDI) i faktycznie silnik chodzi jak zegarek :) także ja nikogo nie namawiam, odradzam jedynie Castrola rozlewanego w Polsce.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.