Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] drgania kierownicy przy hamowaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92491)

elwi1977 22-02-2010 20:25

drgania kierownicy przy hamowaniu
 
Witam.Mam taki proble że przy hamowaniu zaczyna mi drgać kierownica,były sprawdzane dokładnie hamulce i nic nie wykryto , ponoć może być do wymiany jakieś łożysko przy kierownicy .Pomocy

donkojotee 22-02-2010 22:00

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
Ja bym jednak obstawiał tarcze hamulcowe przynajmniej ja tak miałem. Nie duży koszt wymiany a może pomuc a na pewno nie zaszkodzi.

heko 22-02-2010 22:12

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
...raczej tarcze....przegrzane...na oko będą ok....ale przy hamowaniu zaczynają się wyginać

phantom-kk 23-02-2010 02:26

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
Mogą być tarcze, ale już był podobny wątek i w kilku przypadkach wymiana tarcz nie pomogła. Mi też nie pomogła, mimo że kupiłem markowe i delikatnie "docierałem". Pierwszy wyjazd w trasę, noga na hamulec i znowu to samo... (u mnie drgania są powyżej 70km/h i przy mocniejszym hamowaniu, przy lżejszym nie ma nic, a przecież krzywe tarcze wciąż powinny bić, tyle że proporcjonalnie lżej).

elwi1977 23-02-2010 21:17

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
dzięki mi też kuzyn mówił że tarcze mogą być przegrzane

so258 23-02-2010 21:29

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
a ja propuję sprawdzić jeszcze dwie rzeczy: 1. zbieżność 2. felgi + wyważenie kół. Ja miałem podobnie. Przy hamowaniu zaczynała drgać kierownica od ok. 80 km/h. ustawiłem zbieżność i drgania w 90% ustąpiły ale jeszcze coś tam kolebotało. Przy okazji wymiany opon okazało się że felgi z przodu są krzywe. I choć były "wyważone" to jakieś drgania przenosiło. Oddałem felgi do prostowania i teraz ani drgnie.

phantom-kk 24-02-2010 19:57

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
1. Ustawienie zbieżności nic nie zmieniło. Przy punkcie 2 występowałoby też drżenie podczas jazdy z wysokimi prędkościami. U mnie nic nie drży do 160km/h (ostatnio szybciej nie jechałem).

wicia.w 24-02-2010 20:32

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
najlepiej pojedź do mechanika który sprawdzi bicie tarcz hamulcowej a poza tym jeśli mechanik który wymieniał ci tarcze dobrze nie oczyścił ci piasty z rdzy to tarcze źle przylegały do piasty i się pokrzywiły. Sporadycznie zdarzało się że wina leżała po stronie piasty ale też to można pomierzyć .No chyba że jakieś kiepskie tarcze i się pokrzywiły sporo badziewia jest na rynku i czasami można kiepsko trafić .

Karkon 24-02-2010 22:25

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
Jak będą luzy na kolumnie też będzie drgało. Tuleje wachaczy mogą być do wymiany. Guma odrywa się od metalowej tulejki. Wizualnie wszystko jest ok, jak zdejmiesz koło poszarp kolumną można wyczuć minimalny luz i to już wystarczy. Przy dużym przebiegu mogą być też do wymiany końcówki drążków.

miewit 25-02-2010 18:05

Odp: drgania kierownicy przy hamowaniu
 
Witam miałem straszne drgania kierownicy podczas hamowania .wymieniałem tarcze z przodu nic to nie pomogło ,;luzów w zawieszeniu nie było . A przyczyna tkwiła w tylnym kole. Kołek mocujący szczękę hamulcową wypadł i szczeka była lużna i w trakcie hamowania poruszała się i wywoływała drgania po założeniu kołka mocującego szczękę drgania ustały Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.