Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Co to za nawigacja? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=173860)

krzymal 17-01-2013 17:56

Co to za nawigacja?
 
Witam.
Potrzebuję płyty CD z mapami do mojej nawigacji w Mondeo MK4 ale nie wiem co to za nawigacja. Niestety autko kupiłem bez płyty i nie wiem nawet czego szukać. Może ktoś na podstawie zdjęć powie mi co to za nawigacja i czego mam szukać?
Z góry dzięki.
a to link do zdjęć:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

misiekxyz 17-01-2013 18:46

Odp: Co to za nawigacja?
 
Według mnie taka sama lecz bez zaślepki i pokrętła. Płytę się wkłada nad ekranem

krzymal 17-01-2013 18:52

Odp: Co to za nawigacja?
 
płytę wkłada się pod ekranem, kieszeń widoczna jest na drugim zdjęciu, normalnie zakryta jest zaślepką.

tedi_k 17-01-2013 19:01

Odp: Co to za nawigacja?
 
Nawigacja Blaupunkt TravelPilot NX DVD. Są jeszcze takie same na karty SD (TravelPilot NX SD lub NX SD Plus), ale Twoja jest tylko na DVD i trzeba szukać płyty DVD z mapami do NX.
Sensowne pokrycie mają dopiero płyty Europa Zachodnia 2010 (pokrycie Polski ok 85%). Wcześniejszych map nie ma po co kupować, bo pokrycie Polski jest denerwujące...

Na temat tej navi jest bardzo bogaty wątek w dziale audio/navi.

krzymal 17-01-2013 19:10

Odp: Co to za nawigacja?
 
Dzięki :) A może wiecie czym różni się NX od DX? A może to to samo?

tedi_k 17-01-2013 19:48

Odp: Co to za nawigacja?
 
Różni się wszytkim i nie jest to tosamo. W szczególności mapy nie pasują wcale.

jaculek63 17-01-2013 20:06

Odp: Co to za nawigacja?
 
Cytat:

Napisał krzymal (Post 1940618)
Witam.
Potrzebuję płyty CD z mapami do mojej nawigacji w Mondeo MK4 ale nie wiem co to za nawigacja. Niestety autko kupiłem bez płyty i nie wiem nawet czego szukać. Może ktoś na podstawie zdjęć powie mi co to za nawigacja i czego mam szukać?
Z góry dzięki.
a to link do zdjęć:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Płytę dostaniesz w serwisie może mają jeszcze promocje bo były w dostępnej cenie.

tedi_k 17-01-2013 21:39

Odp: Co to za nawigacja?
 
Jeśli masz kogoś na Wyspach, to spróbuj kupić tę [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Powinna mieć dobrą cenę.

Natomiast jeśli zależy Ci na najnowszej mapie, to masz ją np. tutaj: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tę możesz mieć wysłaną prosto do Polski. Cena chyba prawie równa jak w ASO (tyle, że w ASO możesz nie dostać jednak...).

Sebastekatowice 18-01-2013 09:36

Odp: Co to za nawigacja?
 
ASO Katowice 800 zeta na nową. Tak jak kolega Tedi_k pisze wcześniejsze mapy są denerwujące. Ja mam NX z 2009 i są braki ale nie tak dokuczliwe jak 2007-2008

krzymal 18-01-2013 15:41

Odp: Co to za nawigacja?
 
Dzwoniłem do najbliższego mi serwisu w Elblągu. Nowe mapy ponad 1000zł, masakra. Trzy przenośne nawigacje by za to kupił z mapami. W desperacji już nawet "kopii zapasowych" szukałem w Necie ale do NX chyba nie ma :?: No nic, poczekam, może na Alledrogo coś się trafi w jakichś sensownych pieniążkach. Nawet nie wiem czy działa ta moja navi.


A pro po działania to może jest ktoś z Kwidzyna lub okolic kto ma mapy do tej navi? Chętnie bym sprawdził czy to w ogóle działa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.