Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54222)

skoczek81 06-06-2010 12:33

Odp: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
A ja uszczknę problem z innej strony. Miałem wymienianą szybę w aucie i okazało się niedługo po wymianie, że cieknie mi woda. Myślałem, że tu leży problem. Okazało się, że zapchał się wężyk odprowadzający wodę z układu klimatyzacji. Problem okazał się prosty do rozwiązania. Przeczyszczenie tego wężyka to bardzo prosta sprawa.

Pawel1w25 10-06-2010 09:12

Odp: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
Cytat:

Napisał skoczek81 (Post 1450791)
A ja uszczknę problem z innej strony. Miałem wymienianą szybę w aucie i okazało się niedługo po wymianie, że cieknie mi woda. Myślałem, że tu leży problem. Okazało się, że zapchał się wężyk odprowadzający wodę z układu klimatyzacji. Problem okazał się prosty do rozwiązania. Przeczyszczenie tego wężyka to bardzo prosta sprawa.

To gdzie jest ten wężyk , a konkretnie - jego końcówka , taka do przepchania ?

Piotr_gd 10-06-2010 18:59

Odp: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
Cytat:

Napisał Pawel1w25 (Post 1453587)
To gdzie jest ten wężyk , a konkretnie - jego końcówka , taka do przepchania ?

Szukaj w dole przegrody oddzielającej silnik od wnętrza, lekko po lewej stronie, takiego kolanka jak na zdjęciu tej nagrzewnicy [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
(po lewej stronie na wysokości napisu focus)

U mnie w 1.6, można do tego dosięgnąć od góry, ale przy silniku 2.0, może łatwiej będzie to znaleźć od spodu. Do przepchania polecam rdzeń plastykowy z kabla antenowego. U mnie wlazło tam ok 1 metra, ale pewności nie mam, czy cel został osiągniety

kapik1,6 10-06-2010 19:51

Odp: Re: Woda, mokro pod wycieraczką kierowcy
 
Cytat:

Napisał He. (Post 1014233)
W moim wypadku niedawno także miała miejsce operacja wymiany filtra i zmagania się z demontażem podszybia. Problem był o tyle ciekawy, że nie mogłem i w dalszym momencie nie mogę odkręcić nakrętki od ramienia wycieraczki :fcp2 pod którym jest ta nieszczęsna śruba trzymająca obydwa podszybia. Przechodząc do samej wymiany to auto do końca było serwisowane i moja ingerencja była pierwszą poza serwisem. Chciałem powiedzieć tylko, że taśma mocująca podszybie do samej szyby wcale nie była oryginalna a zaczepy są przymocowane do podszybia za pomocą kleju więc jak któryś się złamie to najprawdopodobniej czeka mnie wymiana całego panelu :fcp6

Jeden z członków forum wspominał o oryginalnej taśmie do montażu za 50 zł, wyglądającej następująco:
http://d.imagehost.org/t/0132/tasma.jpg

Absolutnie jej nie polecam, jej szerokość to zaledwie 3mm i dł 5m. Podszybie było dokładnie oczyszczone, tak samo zresztą jak sama szyba a taśma nie trzymała, przy następnej próbie zamocowania dałem 2 nowe paski na całej długości i dalej się nie trzymało :566: :565:

Dlatego zakupiłem 2 inne taśmy (chyba nie powinienem robić reklamy, ale to w sumie dla dobra reszty członków) pattex strong 19mm (biała, 16zł 1,5 m) i boll 15mm (czarna, 18 zł). Prosty test wszystkich 3 taśm polegający na sprawdzeniu wytrzymałości poprzez podklejenie pod spodem szafki 1 kg cukru na 2cm każdej z taśm.
Oryginalna momentalnie puściła, pattex wytrzymał 44 sec a boll 2 min 58 sec.
Oczywiście zamontowałem panel na ostatniej z testowanych i po problemie nie ma śladu.

btw. zna ktoś może patent na wyjęcie ramion wycieraczek?

Odkręć nakrętkę mocującą ramie, dwa, trzy obroty-nie całkowicie i odchyl ją jak do wymiany pióra. Następnie lekko uderz w nakrętkę małym,,uderzakiem,,ramie samo odskoczy,jest osadzone na wieloklinie, odkręć nakrętkę -ramie jest twoje. Przed zamontowaniem posmarój wieloklin odrobiną wazeliny.;);)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.