Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Stuki klapy bagażnika (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=125886)

danynx 17-03-2011 12:20

Stuki klapy bagażnika
 
Kiedyś gdzieś na forum natknąłem się na ten problem ale nie mogę odszukać w historii.
Podczas jazdy stuka mi klapa tak jakby coś z zamkiem (elektrozamkiem) było nie tak. Niby klapa zamknięta, nie ma luzów a stuka coś przy zamku jakby nie trzymał do końca. Klapa nie trzeszczy na uszczelkach. O ile dobrze pamiętam w tym modelu (kombii) to powszechne zjawisko i trzeba wymienić cały zamek...to prawda?

dlewy 20-03-2011 09:57

Odp: Stuki klapy bagażnika
 
Miałem takie stuki. u mnie banalna sprawa przeczyściłem te "ograniczniki" gumowe na rogach klapy bagażnika. czyszczenie + smarowanie. pomogło.
ale może ci szaleje mikrowłacznik w klapie bagażnika? otwiera zamyka efekt jest stukania. pozdrawiam.

danynx 21-03-2011 07:45

Odp: Stuki klapy bagażnika
 
Cytat:

Napisał dlewy (Post 1621421)
Miałem takie stuki. u mnie banalna sprawa przeczyściłem te "ograniczniki" gumowe na rogach klapy bagażnika. czyszczenie + smarowanie. pomogło.
ale może ci szaleje mikrowłacznik w klapie bagażnika? otwiera zamyka efekt jest stukania. pozdrawiam.

wydaje mi się właśnie że to wina mikrowłacznika. Czy się go samego wymienia czy cały zamek trzeba?

dlewy 22-03-2011 19:19

Odp: Stuki klapy bagażnika
 
sam mikrowłącznik. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

można też wymienić sam mikrowłacznik(w środku jest takie małe ustrojestwo) w tym plastyku co dałem linka. ale...to troche zabawy ale koszt to 3 zł :)

danynx 23-03-2011 06:26

Odp: Stuki klapy bagażnika
 
Cytat:

Napisał dlewy (Post 1623048)
można też wymienić sam mikrowłacznik(w środku jest takie małe ustrojestwo) w tym plastyku co dałem linka. ale...to troche zabawy ale koszt to 3 zł :)

oooo to oczywiście że sam mikrowłacznik trzeba wymienić. A gdzie go za 3 zł można kupić?

kocur40 23-03-2011 06:43

Odp: Stuki klapy bagażnika
 
witam ostatnio u mnie tez cos w bagazniku stukalo myslalem ze cos sie wala ale nic nie latalo nic nie bylo w bagazniku wiec to moze byc tez zamek?sprawdze to i napisze co to za przyczyna

dlewy 23-03-2011 14:31

Odp: Stuki klapy bagażnika
 
no własnie czasami jest na allegro i trzeba dobrze dopasować. lub wydłubac mikrowłacznik i do sklepu z takimi duperelkami. temat był ktos to robił na forum.

danynx 16-11-2012 12:35

Odp: Stuki klapy bagażnika
 
Znalazłem przyczynę. Zawsze na zimę spryskuję uszczelki silikonem, jako zabezpieczenie przed przymarzaniem. Klapa bagażnika wtedy robi się luźna na uszczelce i sprawia wrażenie niedomkniętej. Przeczyściłem, odtłuściłem uszczelkę i problem zniknął :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.