Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Ubywa p³yn ch³odniczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336880)

jkonrad 30-08-2023 11:18

Ubywa p³yn ch³odniczy
 
Witam,
Nie mogê ju¿ spaæ przez ten samochód, albo mechanika.
Mianowicie jaki¶ miesi±c temu wymienia³em olej i mechanik powiedzia³ ¿e ch³odnica jest do wymiany. Stuknê³o 60k km z czego ja przez 3 lata 10k zrobi³em. Je¿d¿e tym samochodem 16km dziennie, do roboty 8km w jedna stronê. 2 tygodnie temu zostala wymieniona. W tamtym tygodniu kiedy zrobi³o siê cieplej samochód nagle traci³ moc. Na drugi dzieñ znów. Tym razem pokaza³ siê komunikat "zmniejszona moc silnika w celu unikniêcia przegrzania". Okaza³o siê ¿e brakuje p³ynu w ch³odnicy, zadzwoni³em do mechanika, powiedzia³ ¿ebym dola³ wody, ¿e wejdzie z pó³ litra. Po wlaniu ca³ego litra zwatpilem. Kupi³em p³yn i Okaza³o siê ¿e wesz³o jeszcze 3litry. Sprawdzam codziennie i okazuje siê ¿e p³yn ucieka. Nie ma ¿adnych zacieków, wszystko suche. Rano jest na min a jak dojadê do roboty mniej. Przed powrotem do domu znowu lejê i jak dojadê do domu znowu jest mniej. Tak ju¿ 3 dni. Temperatura utrzymuje siê poni¿ej 1/2. Nie wyskakuje ¿aden komunikat. Nie znam siê na samochodach, Bojê siê nim je¼dziæ, nie wiem o co chodzi. Przed wymiana nie mia³em ¿adnego problemu. Pomó¿cie proszê

konieczko5 30-08-2023 12:40

Odp: Ubywa p³yn ch³odniczy
 
Reklamacjê sk³adaj. Czemu ch³odnica do wymiany? Sprawdzi³ p³yn do kierunkowskazów i ³o¿ysko wydechu?

edmun 30-08-2023 13:57

Odp: Ubywa p³yn ch³odniczy
 
Rozumiem ¿e masz Anglika? Zajrzyj obok peda³u sprzêg³a po lewej stronie na dwie rurki metalowe czy Ci ju¿ dawno temu oringi nie pu¶ci³y i nie masz 5ciu litrów p³ynu ch³odniczego w g±bce/wy¶ció³ce pod nogami.
dotyczy³o to g³ównie 1.6EB wiêc warto sprawdziæ czy 2.0EB nie mia³ tego samego debilnego rozwi±zania

0:52 sekunda



jkonrad 31-08-2023 16:56

Odp: Ubywa p³yn ch³odniczy
 
1 za³±cznik(i)
tak, anglika, sprawdzilem, chyba o to Ci chodzilo, nawet latwy dostep :wink: sucho jak widac.
A propo wydechu to zadzwonilem do mechanika, mowi ze prawdopodobnie jakies kolektory pija wode, ze te silniki tak maja... nie wiem o co chodzi.
Wczoraj wydawalo mi ze ze jest tyle samo, dzisiaj sobie odpuscilem sprawdzanie. Juz wszedzie czuje ten plyn :diabelek: Czy mozliwe jest ze nie wlal 4 litrow ?? Jutro sprawdze i dam znac, pozdro

edmun 31-08-2023 21:36

Odp: Ubywa p³yn ch³odniczy
 
Cytat:

Napisa³ jkonrad (Post 3468799)
nawet latwy dostep sucho jak widac.

to dobrze. ja przez prawie rok my¶la³em ¿e dolewki p³ynu po 50-100 ml to normalka bo mam ciê¿k± nogê i mo¿e gdzie¶ przepala. a on nie przepala³ tylko sobie kapa³ i g±bka wszystko wci±ga³a. mine³y (jak widaæ po dacie filmiku) 3 lata i wci±¿ siê tam trochê pod pod³og± klei (nie mówi±c o tym ¿e kszta³t g±bki nigdy ju¿ nie wróci do stanu pierwotnego)

Jakoob 02-09-2023 10:03

Odp: Ubywa p³yn ch³odniczy
 
Mo¿e byæ uszczelka pod g³owic±, to siê zdarza³o w 2.0. Sprawd¼ czy p³yn nie miesza siê z olejem, czy poziom oleju siê podnosi oraz czy pod korkiem od p³ynu i oleju nie ma czego¶ w rodzaju majonezu.

Niedolanie a¿ 4 litrów p³ynu jest niemo¿liwe nawet dla amatora.

jkonrad 04-09-2023 13:38

Odp: Ubywa p³yn ch³odniczy
 
I znowu ubytek, plyn czysty, korki czyste, olej tez, jutro do niego jade. Wczesniej sie nic nie dzialo, a teraz bedzie mi wmawial.

konieczko5 04-09-2023 13:53

Odp: Ubywa p³yn ch³odniczy
 
Reklamuj us³ugê. Ile razy pisaæ? By³o dobrze, a teraz cieknie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.