Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   ustawienie pompy wtryskowej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=92688)

skola 24-02-2010 16:57

ustawienie pompy wtryskowej
 
Mam pompę wtryskową Boscha jest tam ssanie (w sumie jak w każdej ) ale ja miałem je ustawione śrubką na połowę Czyli samochód cały czas chodził na połowie ssania. Jest tam termostat woskowy który otwierał ssanie całkowicie. Pokręciłem śrubką i ssanie wyłączyłem praktycznie całkowicie. Efekt samochód inaczej chodzi tak spowolniony inny dźwięk, przyspiesza trochę inaczej. I tu pytanie czy osiągne coś przez wyączenie ssania ?? Na pewno coś ze spalaniem ale czy można to tak zostawić jak chyba seryjnie było na połowę ??

kosciak 27-02-2010 13:02

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
łooo kolego dobry pompiarz uczy się dobrej regulacji 20 lat :D ja bym sam nie kombinował :))

glazik5 27-02-2010 15:04

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
skola seryjnie tak nie bylo :) w wiekszosci przypadkow jest tak ze zacina sie poprostu linka lub ogolnie zapieczona jest. dzwignia ssania ma byc maxymalnie wychylona w przeciwnych kierunku do linki. mozesz poprostu "na sile" sprobowac ta dziwgnie przesstawic.a co sie zmieni? bedziesz mial mniejsze obroty

skola 28-02-2010 10:23

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
tak tylko widać że ta śruba była ruszana pewnie ze względu na odpalanie. Ssanie było ustawione na połowę za pomocą śruby a woskowy nie działał więc non stop na ssaniu. Teraz mam ustawione że jest minimalnie na ssaniu i faktycznie inne obroty i dźwięk ale w dynamice nie zauważyłem różnicy :)

glazik5 28-02-2010 19:47

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
skola, jest duzo wersji, ze ta dzwinia przyspiesza zaplon, jest to ssanie itp ;p

a ja sie trzymam tego ze, gdy ma sie sprawny woskowy to na zimnym silniku naciaga tyle linke zeby nie byly zbyt niskie oboroty, i raczej nie wplywa to spalanie bo wraz z nagrzewaniem sie silnika, linka zostaje luzowana. jak Ci oborty spadly, to wyreguluj cala pompe ;)

skola 01-03-2010 21:22

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
Obroty spadły po regulacji ssania. Woskowy padnięty :( ale to chyba nie chodzi o to żeby cały czas na ssaniu jechał

glazik5 01-03-2010 22:04

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
wyreguluj obroty, chyba to nie problem? woskowy to normalne ze nie dziala bo to Ford w koncu jest.

i nie rozumie co masz na mysli pod pojeciem "regulacji ssania" linka "powinna :D" byc naciagana tym bardziej im silnik zimniejszy. a to ze odpalisz na zimnym i masz obroty 600 a po rozgrzaniu wzrastaja o 200-300 to normalne jest

skola 02-03-2010 12:28

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
Ssanie reguluje się śrubą. wkręcasz i sie otwiera dolot paliwa , wykręcasz zamyka.Linka nie ma nic z tym wspólnego skoro woskowy i tak nie działa więc czy naprężona czy luźna jeden kij.

kamilwolski 02-03-2010 14:27

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
Może wyjaśnię. "Ssaniem" możesz nazwać proces jaki zachodzi na zimnym, nierozgrzanym silniku po podciągnięciu linki przez termostat woskowy. Warto by było go wymienić. Ze względu na koszta ktoś wcześniej widocznie ustawił Ci wolne obroty na wyższe niż seryjne, by nie było problemów z odpalaniem rano. Nie kręć nic na pompie jeśli nie masz pojęcia co robisz.

skola 02-03-2010 17:03

Odp: ustawienie pompy wtryskowej
 
no właśnie to jest wyjaśnienie sytuacji. Pewnie tak było bo na pompie przy śrubach jest farba i tylko przy tej jednej jest popękana (co znaczy że ktoś tam coś ustawiał). Tak jak pisze ustawiłem ssanie na minimalnie otwarte. Zmieniły się obroty i dźwięk silnika. Poza tym brak jakiś innych problemów. Odpalał tak jak odpala, nie ma problemów z przyspieszeniem. A woskowiaj nie ma nic do tego bo on powinien naciagać linkę ale jest zepsuty więc pozostaje kwestia linki do kabiny poprowadzenia


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.