Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=58467)

Wesoly88 03-01-2009 12:37

[mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
Witam !

otóż od niedawna w Focusie mam taki problem ,że robi się tzw. dyskoteka przy próbię odpalenia samochodu...z tego co wycztałem jest to wina akumulatora... jednakże po podłaczeniu i naładowaniu go cały dzień działał wczoraj bez zarzutu, dziś z rana również odpalił normalnie jednakże podczas jazdy w trasie ( ~10km od startu) znów zaczeły sie dziać dziwne rzeczy z zegarami i kontrolkami, ale samochód dalej jechał...w drodze powrotnej już nie było takich problemów...

się zastanawiam czy to na pewno wina akumulatyora bo troche tych tematów szukałem.... znajomy mówił ,ze miał tak samo co się okazało ,ze trzeba było jeden kabelek przylutować...

P.S. autko zostało sprwadzone na obecnym akumulatorze w X.2007 więc daty zakupy akumulatora nie znam

motorek26 03-01-2009 12:47

Re: [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
sprawdź jakie masz ładowanie powinno być 13.8-14.5 V
może faktycznie akumulator być już kiepski i dlatego masz dyskoteke na wskaźnikach

serek2011 03-01-2009 20:44

Re: [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
Miałem to samo sprawdziłem akumulator był trup. Kupiłem nowy jak ręką odjął. I pali teraz jak złoto. Pozdro

D@niel 06-01-2009 00:08

Re: [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
Witam,
miałem podobny przypadek, a przyczyną problemów okazał sie regulator napięcia. poprostu zużyły sie szczotki. Po wymianie wszytko jest ok:). Koszt regulatora ok. 160 zł ( na allegro ok. 130 zł)
Życzę cierpliwości przy ewentualnej wymianie
Pozdrawiam

Wesoly88 09-01-2009 21:31

Re: [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
Cytat:

Napisał D@niel
Witam,
miałem podobny przypadek, a przyczyną problemów okazał sie regulator napięcia. poprostu zużyły sie szczotki. Po wymianie wszytko jest ok:). Koszt regulatora ok. 160 zł ( na allegro ok. 130 zł)
Życzę cierpliwości przy ewentualnej wymianie
Pozdrawiam



własnie to było przyczyną ;) zostało wymienione i narazie problem znikł :)


dzięki za info ;)


pozdrawiam

Grześ 01-12-2009 14:17

Odp: [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
Witam,mam pytanie czy ten test akumulatora jest Ok ?
bo w sklepie powiedzieli że alternator do roboty (nowy akumulator padł po 2 miesiącach?)

NAP.ROZRUCHU
10.83V
TEST ŁADOWANIA BEZ OBCIAZENIA
14.42V
POD OBC.
14.40
PULSACJA NAP.
0.20V

piotrek 74 01-12-2009 16:48

Odp: [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
ładowanie masz OK .
to jest najprostsza wymówka sprzedawców i producentów aby nie uznać reklamacji (męcz ich ) a następną będzie zły rozrusznik prawdopodobnie :619:
Nie wiem jakie powinno być przy rozruchu .:<

Jester 02-12-2009 09:27

Odp: [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
Napięcie przy rozruchu jest dobre. Każde powyżej 10V jest dobre, a powyżej 9,5V dopuszczalne. Napięcie ładowania tez masz dobre. Focusy właśnie takie mają. U mnie tez jest 14,4V na włączonym silniku.

Grześ 02-12-2009 18:30

Odp: [mk1] Ford Focus 1. TDDi padniety akumulator czy cos innego?
 
Dzięki za szybką odpowiedź,ponownie reklamowałem i nie uznali więc poszukam sprawiedliwości u rzecznika praw konsumenta


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.