Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Wymiana napinacza TDCI (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=43074)

Malyyniak 29-04-2008 23:44

Wymiana napinacza TDCI
 
Witam na poczatek zaznaczam ze uzylem ocji SZUKAJ paru krotnie szukajac pod wielom haslami , przeczytalem pare setek postow ale w zadnym nie znalazlem odpowiedzi

jak odkrecic ta srube z napinacza paska ?? :565:

przeciez tam nie mam miejsca na zadne sensowne narzedzie do odkrecania, macie moze jakies sugestie? bo mnie juz chodzi po glowie zeby zrobic dziurke w nadkolu :fcp18

tomnet 30-04-2008 06:31

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
Ściągnij nadkole i będziesz miał wszystko widoczne.

Malyyniak 30-04-2008 09:27

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
Ale czy aby napewno? robiles to sam osobiscie?

kicaj 30-04-2008 10:36

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
nie wiem jak on ale ja bylem przy tym... sciagnij kolo i nadkole... niektorzy mechanicy sciagali rowniez reflektor i zbiorniczek plynu do spryskiwaczy...
ps. jestem wrednym typem bo chce byc przy naprawie auta...

no i widac ze bardzo nie szukales bo bylo to omawiane w jednym poscie...

Malyyniak 30-04-2008 11:17

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
dzieki , ja tez taki jestem , ale od jakiegos czasu postanowilem zoszczedzic i nie dawac zarobic partacza , wiec kupilem sobie naprawde wypasny zestaw narzedzi i jak czegos nie wiem to pytam na forum ,potem robie sam a jak spie.... to przynajmniej bede mial pretesje tylko do siebie i nie bede musial sluchac dziwnych i niby to naukowych wywodow w stylu '' ...to napewno bylo dobrze zrobione , ...to pan zle uzytkowal , ... te czesci nie sa objete gwarancja ''.

A co do szukania to szukalem , ale czasem to loteria , wydaje mi sie ze naprawa napinacza powina byc gdzies przylepiona jak wtryski bo to tez bardzo czesta usterka , a jak narazie to jest na ten temat setki postow a ja jeszcze nastepny otwarlem.

pozdrawiam !

stanisz 30-04-2008 11:58

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
Fakt, dostęp jest koszmarny.
U mnie była do zdjęcia tylko rolka pośrednia/górna ale i tak mechanior musiał zdjąć koło, nadkole a potem odkręcić poduszkę silnika i podlewarować go do góry na chyba nawet jakieś 10 cm.

Malyyniak 30-04-2008 13:01

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
1 załącznik(i)
Kurcze a ja dalej mam dylemat , poniewaz usuniecie nadkola czy tez innych elementow nic nie da poniewaz ta odleglosc miedzy sruba napinacza a scianka komory silnika jest jakies 2 cm , i nawet jak tam wcisne klucz to i tak nie bedzie miejsca na wykrecenie sruby , na zdjeciu jest ta sruba o ktora mi chodzi ,
czy jest tu ktos kto to zrobil osobiscie ? i czy trzeba silnik do gory windowac ?

pozdrawiam !

stanisz 30-04-2008 13:15

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
Tak jak napisałem wcześniej, odkręcić poduszke i lewarować silnik najlepiej do góry i lekko do przodu. Mój mechanior też mial z tym problem dlatego zadzwonił w czasie tych działań do swojego kolegi który pracuje w ASO Forda - robią tak samo.

kreeecik 30-04-2008 13:17

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
Daruj se dpodnoszenie silnika itd. musisz odkrecić tą aluminiową konstrukcję na której są rolka i napinacz zaczynasz z tyłu silnika, tam sa chyba 3 śruby, potem ci to wszystko zejdzie, tylko napierw musisz zdjąc pasek i alternator i zainwestuj w nowe koło pasowe, bo jak zostawisz stare to znowu napinacz będziesz musiał wymieniac.

Malyyniak 30-04-2008 13:19

Re: [mk3] wymiana napinacza TDCI
 
o dzieki wielkie kreeecik , nareszcie wiem jak sie za to zabrac :fcp2


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:07.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.