Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62680)

blonek2 21-02-2009 11:56

[MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
Mój mondi dławi sie przy dodawaniu gazu, podczas jazdy przy wcisnięciu gazu do dechy strasznie powoli wkręca sie na obroty, tak jakby coś go blokowało, gdy wciskam gaz z wyczuciem, powoli, to jest ok... ale jak dać mu więcej w pedał to strasznie zamula wymieniłem świece i kable (oryginalne), filtry i przeczyściłem przepływke tak jak to było opisane na forum... katalizator i wydechy sprawne bo odczepiałem całość i jest tak samo bez nich jak z nimi sprawdzałem cewke jest ok, tankowałem na różnych stacjach poradzono mi żeby dolać do baku specyfiku do czyszczenia wtrysków ale to nic nie dało doradzano mi także żeby dodać denaturatu do jakiejś dobrej benzynki bo możliwe że chamsko mnie gdzieś ochrzcili tak zrobiłem zatankowałem pół baku lotos 98 dynamic wlałem pól litra denu i nic nie pomogło, jest jeszcze gorzej nie wiem co robić? co to może być?........ byłem też ostatnio na badaniu komputerowym i wszystko ok!!! sprawdzałem ciśnienie na pompce paliwowej i jesi ponad 3atm(sprawdzałem na tym wentylku co jest na listwie wtryskowej) ale nadal jest tak jakby czasami brakowało mu benz :fcp5 jest taka możliwość że do końca nie otwierają się wtryski??? prosze o pomoc... MOŻE ZNACIE JAKIEGOŚ DOBREGO MECHANIORA W OKOLICY LUBLINA KTÓRY BY COŚ NA TO PORADZIŁ??? każda pomoc się przyda z góry dzieki

spth 21-02-2009 12:20

Re: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
Witam !
Stawiam na układ zapłonowy a nie paliwowy.

blonek2 21-02-2009 12:35

Re: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
jest tam gdzies podobno jakis czujnik od zapłonu??? ale czemu go komputer nie pokazał jeżeli walniety???

lukaszek2603 21-02-2009 17:01

Re: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
Cytat:

Napisał blonek2
jest tam gdzies podobno jakis czujnik od zapłonu??? ale czemu go komputer nie pokazał jeżeli walniety???

mk2 nie mają "popularnej pomarańczowej kontrolki silnika" więc takowa na pewno się nie zapali gdyby któryś z czujników padł.-(chyba, ze miałeś na mysli diagnostykę na komputerze np w aso.)
pisałeś ze wymieniłes filtry, paliwa jak rozumiem w pierwszej kolejności?

czesany 21-02-2009 17:23

Re: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
odepnij przepływke i sprobuj sie przejechac.
Jak swiece wygladaja?? Usmarowane czy normalne??

blonek2 24-02-2009 11:33

Odp: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
tak filtr paliwa nówka, a co do świec do tez nowe, wykręcałem je i nie są usmarowane, są suche, jezdziłem z odpiętą przepływką ale nic to nie pomaga

blonek2 26-02-2009 19:24

Odp: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
co to moze byc???

dominik107 26-02-2009 23:51

Odp: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
Moze pompa paliwa siada i daje zbyt male cisnienie. Jezeli tak jest to w najblizszym czasie poprostu autko calkiem odmowi posluszenstwa. Udaj sie do jakiegos mechanika na sparwdzenie wydajnosci pompy paliwa,

blonek2 27-02-2009 07:33

Odp: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
Cytat:

Napisał dominik107 (Post 1099444)
Moze pompa paliwa siada i daje zbyt male cisnienie. Jezeli tak jest to w najblizszym czasie poprostu autko calkiem odmowi posluszenstwa. Udaj sie do jakiegos mechanika na sparwdzenie wydajnosci pompy paliwa,

no właśnie byłem u kumpla mechanika i sprawdzał cisnienie i daje 3atm, a może to rzeczywiscie wina zapłonu??? można to jakos sprawdzic i ustawic???

blonek2 27-02-2009 14:43

Odp: [MK2] dopływ paliwa, ciężki przypadek
 
ktos ma jakis pomysło??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:44.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.