Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Skrzynia automatyczna - tryb awaryjny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=21892)

johhny 28-02-2007 21:52

Skrzynia automatyczna - tryb awaryjny
 
Po czym się poznaje, że skrzynia pracuje w trybie awaryjnym i co to dokładnie oznacza?

frompoland 28-02-2007 21:56

johhny, oznacz to że skrzynia ma 2 biegi. 1 i R. możesz cisnąć gaz do dechy a prędkość maksymalna będzie gdzieś około 70km/h ;) A co oznacza... hmmmm wiele rzeczy. Np uszkodzony czujnik położenia skrzyni biegów, mechaniczne uszkodzenie skrzyni i naprawde wiele wiele innych przyczyn! manualna skrzynia jak padnie to AMEN w ASB często włącza się tryb awaryjny - zależy od uszkodzenia skrzyni bądź osprzętu skrzyni

_Fox_ 21-03-2007 10:10

Witam,
Praca w trybie awaryjnym nie koniecznie musi byc zwiazana z tak drastycznymi obkawami jakie opisane powyzej :). W moim przypadku jest to szarpniecie przy przelaczaniu z 1 na 2 bieg.
Niestety takie same "drobne" objawy mialem 7 miesiecy temu. Po dwoch dniach od rozpoczecia tego zjawiska, skrzynia umarla.
Naprawa kosztowala mnie 4500 PLN
Objawy sie powturzyly, wiedz zastanawiam sie nad dwoma wariantami postepowania:
1. Utopić w rzece
2. Podpalic w jakims ruchliwym miejscu (ludzie zrobia sobie grila)

Moze ktos mi pomoze dokonac wyboru ;)

johhny 21-03-2007 10:15

No tos mnie pocieszyl :fcp5
Zwlaszcza, ze juz od kilku miesiecy "szarpie" przy zmianie biegu. Szlag by to. Tez mam podpalic? Albo moze utopie w Baltyku, mam go "za oknem". Kurde, smutek mnie ogarnia.

frompoland 21-03-2007 12:17

_Fox_, johhny, macie pretensje to samochodu za to że nie serwisowaliście go tak jak należy?? zastanówcie się!! jest dział o ASB wystarczy wejść i poczytać. Na czas wymieniać olej i robić przeglądy regularne AHA no i najważniejsze. TYLKO W ZAKŁADACH KTÓRE SIĘ NA TYM ZNAJĄ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a nie u Zdzicha za rogiem który nam doradzi że u niego będzie najtaniej. TYLKO FACHOWE ZAKŁADY!! no i jeszcze jedno ASB to wygoda i używka a jak wiadomo za używki płaci się więcej (alkohol, papierosy, kokaina i cała reszta)

_Fox_ 23-03-2007 09:39

Frompoland dzieki za rady, ale w moim wypadku sa nietrafione :).
Wymoana oleju miala miejsce 22 tys km temu, a naprawe robilem w firmie zajmujacej sie od zawsze naprawa ASB i tylko ASB. Podobno najlepsza w stolicy. Dodatkowo, jest to warsztat polecany przez samego Forda, gdyz jak wiecie ASO moze nam skrzynke co najwyzej wymienic.
Trudno wiec mowic o "Zdzichy za rogiem". No nie?

Co do szarpania, to proponuje zajac sie tym niezwlocznie, gdyz nastepstwem moze byc koniecznosc remontu skrzyni. Jak tego juz posmakowalem...

Teraz obejdzie sie pewnie tylko regeneracja sprzegla :).

ABS to wygoda, ale dla mnie kosztuje stanowczo za duzo.

Bedzie grill ;)

frompoland 23-03-2007 10:45

_Fox_, więc podaj nazwę tego polecanego przez forda zakładu...

ziutek2002 03-05-2009 20:28

Odp: Skrzynia automatyczna - tryb awaryjny
 
Podłączając się do tematu - mam Galaxy 1.9 TDI z ASB i od wczoraj pracuje mi w trybie awaryjnym. Przyznam, że jakiś tydzień prędzej szarpała mi delikatnie przy przełączaniu na ostatni bieg. Ręce mi opadły jak przeczytałem o kosztach naprawy. Pomóżcie proszę o czego zacząć. Z góry dziękuję.

TTT 03-05-2009 21:02

Odp: Skrzynia automatyczna - tryb awaryjny
 
No właśnie - proszę o dane tego zakładu - czyżby to było SAMKO ?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.