Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   [Transit 2000-2006] Układ chłodzenia cieczy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=279518)

bksfuo 15-04-2018 08:18

Układ chłodzenia cieczy
 
Witam. Transit 2.0 TDdi 100KM 2003r. Jadąc temperatura wzrasta do 126*C i auto gaśnie. Myślałem, że uszkodzony czujnik cieczy, podmieniłem dalej to samo. Odkręciłem zbiorniczek od płynu płyn zimny- wymieniłem termostat. Złożyłem zrobiłem jazdę próbną i znów to samo. Pompa wody? Słyszałem jeszcze o jakimś małym termostacie. Wydaje mi się, że niema obiegu i termostat działa poprawnie. Temperatura rośnie po przejechaniu około 5km. Proszę o odpowiedź auto ma dziś jechać w nocy:(

wojtekjanus 15-04-2018 09:52

Odp: Układ chłodzenia cieczy
 
Układ kontroli temperatury i sam czujnik pracuje w dosyć skomplikowanym układzie, oprócz awarii samego czujnika (pracuje w dwóch zakresach przełączanych przez PCM), PCM reaguje na inne błędy i awarie układu.
Dwa podstawowe to:

1. Jeżeli następuje przerwanie obwodu czujnika, układ przyjmuje maksymalną wartość temperatury 120 °C. W takim wypadku wentylator/wentylatory
chłodnicy i silnik pracują stale ze zredukowaną mocą (zredukowana dawka paliwa).
To raczej nie twój przypadek.

2. W przypadku zwarcia w obwodzie czujnika, układ przyjmuje wartość temperatury bliską maksymalnej pomiarowej (132 °C). W takim wypadku silnik gaśnie lub nie można go uruchomić. Sprawdź wiązkę. Tym nie mniej skoro silnik odpala i dopiero po krótkiej pracy gaśnie, to prawdopodobnie zwarcia w obwodzie czujnika nie ma.

Mogła jednak wystąpić zupełnie inna historia - połączenie wałków miedzy pompą serwa i wody jest uszkodzone, pompa wodna nie działa. Temperatura rośnie do granicy wyłączenia silnika, ale wpierw włączaja się wentylatory na full (lub jeden wentylator, jeżeli nie ma klimy), ograniczana jest moc i wyłączana jest klima. Jeżeli taka jest kolej rzeczy, sprawdź połączenie wałków pomp.

jaxde 21-04-2018 14:46

Odp: Układ chłodzenia cieczy
 
Poprosiłbym o pokazanie w którym miejscu jest termostat w FT 2,2 2010

Bump:

wojtekjanus 21-04-2018 15:16

Odp: Układ chłodzenia cieczy
 
1 załącznik(i)
Jest bardzo prawdopodobne, że masz to:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jaxde 21-04-2018 15:18

Odp: Układ chłodzenia cieczy
 
Cytat:

Napisał wojtekjanus (Post 2968870)
Jest bardzo prawdopodobne, że masz to:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Dzieki Wojtek


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:52.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.