Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Zjedzone opony tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=153876)

krasnal5 20-03-2012 07:59

Zjedzone opony tył
 
Witam,

Zmieniałem wczoraj opony i okazało się, że z tyłu opony od wewnętrznej strony są zjechane. Po przyjrzeniu się, koła z tyłu stoją pod kontem, są bardzo przechylone do wewnętrznej strony a co za tym idzie opona dociska do podłoża od wewnętrznej strony i dlatego niszczy mi opony. Czy to wina zbierznośći ? Czy w mondeo MK3 kombi jest regulacja konta nachylenia kół ?

rednaxelA 20-03-2012 10:13

Odp: Zjedzone opony tył
 
Nie jest dobrze - masz zuzyte zawieszenie z tyłu - wahacze poprzeczne, pochylenia kół sie nie reguluje - choćby tu poczytaj

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

aprox99 20-03-2012 11:34

Odp: Zjedzone opony tył
 
Jest z tylu regulacja na wahaczach ,sa to sruby na mimosrodzie,to te wahacze tylne ktore ida od kola do srodka karoserii

corneliusab 20-03-2012 12:07

Odp: Zjedzone opony tył
 
W Mondeo nie ma regulacji pochylenia kola, jest tylko ustawialna zbierznosc.

Pozdrawiam

robarek 20-03-2012 12:24

Odp: Zjedzone opony tył
 
Wszystko dobrze tylko nie bardzo wiem co to jest "kont" i "zbierzność", chyba, że chodzi o "kąt" i "zbieżność" !

krasnal5 25-03-2012 21:53

Odp: Zjedzone opony tył
 
Witam,

była diagnostyka w ASO Forda i w kilku innych warsztatach. Przyczyna pochylenia kół wyrobione tuleje na wahaczach. W ASO oczywiście samych tulei nie wymieniają tylko całe wahacze kosz około 2000tyś za stronę :). wymieniłem u mechanika wszystkie 14 tulei koszt około 1200zł z robocizną. Po wymianie koła stoją prosto i mogło by się wydawać że wystarczy zrobić geometrie auta i można jeździć. Na drugi dzień pojechałem do forda zrobili geometrie. Co się okazuje po geometrii jak ustawiam kierownice na wprost to ściąga bardzo mocno w lewo gdy przechylam o jakieś 15-20 stopni w prawo niby jedzie prosto mało tego od czasu do czasu zapala się lampka ESP ba czasem samo się uruchamia i blokuje koła normalnie szok. Zawiozłem auto do serwisu Forda reklamować geometrie mają jutro sprawdzić oczywiście gdy powiedziałem co się dzieje to przyznali rację, że jest źle zrobiona geometria skoro kierownica jest przechylona przy jeździe na wprost ale co do ESP to że geometria nie ma nic do tego i zwalają na firmę która wymieniała tuleje i sworzeń wahacza. Panowie co Wy o tym sądzicie ?

rednaxelA 25-03-2012 22:29

Odp: Zjedzone opony tył
 
Cytat:

Napisał krasnal5 (Post 1805649)
2000tyś za stronę

WIesz ile byś kupił nowych mondeów za 4 000 000 000 :-)

Cytat:

Napisał krasnal5 (Post 1805649)
co do ESP to że geometria nie ma nic do tego

jak to nie ma nic do ESP - jak samochód jedzie prosto a kierownica jest krzywo to ESP mysli ze auto bokiem jedzie - niech koniecznie to zrobią i napisz jaki warsztat tak CI powiedzial.

krasnal5 25-03-2012 23:08

Odp: Zjedzone opony tył
 
kierownik serwisu ASO Forda Germaz. Zobaczymy co jutro mi powiedzą.

krasnal5 26-03-2012 18:28

Odp: Zjedzone opony tył
 
odebrałem dzisiaj auto ustawili geometrie wydaje się że już jest wszystko ok. Zapytałem dla czego nie można było tego zrobić w piątek tak jak należy to usłyszałem odpowiedz, że oni nie są w stanie określić dlaczego w piątek to ustawili a dzisiaj jak zaczęli ustawiać to wszystko było rozstrzelone.Podejrzewam że nie pokontrowali kierownicy i śrub. i jak auto opuścili to się rozregulowało - autoryzowany salon Forga Germaz Wrocław ul. Strzegomska nie polecam

rednaxelA 26-03-2012 19:00

Odp: Zjedzone opony tył
 
Mam nadzieje ze nie zablokowali kierownicy na ustawianie zbieznosci a nie czegos nie dokrecili - jakby sie cos rozlaczylo w ukladzie kierowniczym podczas jazdy to bys mogl juz z nami nie pisac.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.