Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mk2] przekaznik swiec zarowych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=38223)

lukii19 16-02-2008 20:31

[Mk2] przekaznik swiec zarowych
 
witam czy moze mi ktos powiedziec gdzie sie znajduje przekaznik swiec zArowych w mkII 97rok jesli jest w szkrzynce bezpiecznikow to ktory to bo nie mam zadnego opisu, a mam problem bo swiece grzeja sie ciagle nie wazne czy silnik zimny czy cieply grzeja bez przerwy musze kabel odlaczac zeby sie swiece nie schajczyly.Wiem ze powinno byc charakterystyczne klikniecie przekaznika a u mnie wlasnie tego nie slychac dlatego szukam tego przekaznika w razie czego podaje maila [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

norekxxx 20-02-2008 16:02

Re: przekaznik swiec zarowych
 
Cześć lukii19 !!
Jak znalazłeś to spoko a jeżeli nie to mam opis bezbieczników i przekaźników z instrukcji obsługi, i mogę ci przesłać :fcp29

dempsej 20-02-2008 18:32

Re: przekaznik swiec zarowych
 
Witam,
przekaźnik świec żarowych znajduje się pod podstawą akumulatora. Trzeba wytargać aku i będzie widoczny pod spodem.

lukii19 23-02-2008 17:45

Re: przekaznik swiec zarowych
 
dzieki znalazlem juz doszedlem do tego przekaznika

lukii19 19-03-2008 10:49

Re: przekaznik swiec zarowych
 
teraz jest troche inny problem bo wymienilem przekaznik swiec ktory kupilem w salonie forda a swiece nadal grzeja bez przerwy i nie wiem gdzie teraz szukac usterki elektryk pewnie by to znalazl ale na dziendobry skasuje juz niezla sumke wiec wole narazie popytac moze ktos mial taki problem?

witek7717 19-03-2008 16:09

Re: [Mk2] przekaznik swiec zarowych
 
A po czym sądzisz że grzeją bez przerwy??

lukii19 19-03-2008 16:41

Re: [Mk2] przekaznik swiec zarowych
 
bo sprawdzalem tak samo jak elektryk miernikiem napiecia i ciagle na koncu kable ktory jest podlaczany do swiec jest napiecie a skoro jest na nim napiecie nawet ze silnik jest goracy i przejade 100km 200km lub 300km kabel ciagle ma napiecie w salonie powiedzieli ze napiecie powinno zniknac po 3-12s lub jesli jest mrozno silnik moze sie dogrzewac do maksimum 3min

lukii19 22-03-2008 20:23

Re: [Mk2] przekaznik swiec zarowych
 
nadal nie wiem jaka jest przyczyna przekaznik wymienilem na nowy a na kablu jest nadal napiecie nie wiem gdzie tego szukac

jarzab 24-03-2008 06:46

Re: [Mk2] przekaznik swiec zarowych
 
Kolego gdzies musi byc sterownik czasowy bo przekaznik jest tylko do tego zebys nie popalil instalacji pod duzym obciazeniem jakim sa np swiece zarowe ale tym przekaznikem cos musi sterowac i wlasnie tam musisz szukac
niestety ja ci nie pomoge bo nie mam zielonego pojecia moge przeslac ci ksiazke o mondeo i schemat elektryki pozdrawiam i powodzenia

lukii19 24-03-2008 12:18

Re: [Mk2] przekaznik swiec zarowych
 
to jesli mozesz to przeslij ta ksiazke na maila z gory dzieki

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.