Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=101)
-   -   Poważny problem z elektryka Nie mogę odpalić - Transit Mk4 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=54764)

matism2 09-11-2008 15:19

Poważny problem z elektryka Nie mogę odpalić - Transit Mk4
 
Problem dotyczy uruchomienia silnika z kluczyka Transit 2001rok, odpalilem w poludnie auto bez problemu, jednakze nadjechal znajomy ,zeby pogadac normalnie wyłączyelem silnik kluczykiem, nastepnie po rozmowie, chcialem go odpalic, nic sie nie odezwal, po przekreceniu kluczuka na zaplon nie zapala sie sprezynka od swiec zarowych, wczesniej zawsze na chwie sie odpalala poczym gasla, sprawdzilem przekaznik swiec zarowych, nawet kontrolke ale to nie jest glowny problem bo moj model silnika nie potrzebuje przy tych obecnych temperatuach swiec zarowych, zapalil sie tryb serwisowy, prz przekrecaniu na start tykaja tylko przekaźniki a rozrusznik wogole nie tyka, sprawdzilem dwa akumulatory, klemy, nawet rozrusznik nie probowalem jeszcze tylko odpalic go na krotko z podania 12 v bezposrednio na elektomagnes, pospieszylem szybko z wyjeciem rozrusznika, ktory jest OK, dodam jeszcze ze kontrolka od immo gasnie po wlozeniu kluczyka normalnie, ale zauwazylem jeszcze inny objaw ktory mnie martwi, mam dorobiony drugi kluczyk bez immo ktory tylko sluzy do otwierania zamka, jezeli go wloze w stacyjke immo tez gasnie, wczesniej jak byl na chodzie sprawdzalem to z ciekawosci i kontrolka nigdy nie gasla z dorabianym kluczykiem, Mialem chociaz wymieniana pompe wtryskowa na nowa i byl przekodowywany immo jakis czas temu ale do tego czasu wszystko chodzilo elegancko. Zastanawia mnie jeszcze czytnik przy kierownicy PATS XCVR 98VP?? mzoe on jest przyczyna czekam na sugestie, mialem juz nawet diagnoste jednakze nie mogl mi sie polaczyc z komputerem auta zdiagnozowal mi tylko ABS, stwierdzil ze prawdopodobnie mam uszkodzony sterownik silnika czyli kmputer - nie chce mi sie w to zbytnio wierzyc gdyz silnik chodzil prawidlowo ktor to ja wylaczylem sam kluczykiem, nie dalo sie tylko go ponownie odpalic, a co do tego ze nie mogl sie polaczyc z moim komputerem obstawiam zle opragramowanie albo nie odpowiedni interfejs

matism2 11-11-2008 17:08

Re: Poważny problem z elektryka Nie mogę odpalić - Transit Mk4
 
Dziś wkręciłem rozrusznik i próbowałem odpalic na tzw. krótko, rozrusznik krec elegancko nawet dla pewnosci podgrzalem swiece prostownikiem, paliwo podaje na wtryski gdyz poluzowalem rurke na pierwszym wtryskiwaczu i tryska z niego, a auto niechce odpalic, juz podejzewam faktycznie sterownik ale w dalszym ciagu czekam na jakies sugestie moze ktos zna objawy zepsutego steownika albo mial podobny problem, przypomne tylko ze auto same nie zgaslo tylko zostalo normalnie unieruchomione poprzez kluczyk, niedalo sie go ponownie odpalic

Adi_ 11-11-2008 20:18

Re: Poważny problem z elektryka Nie mogę odpalić - Transit Mk4
 
Mialem podobny problem po przekreceniu kluczyka tylko szczelanie. podmiana aku nie pomagala dlatego ze zaden z 3 aku nie mial mocy. porzadnie naladuj aku albo wymien na nowy.

matism2 14-11-2008 23:57

Re: Poważny problem z elektryka Nie mogę odpalić - Transit Mk4
 
Z tego co juz mi ludzie podpowiadaja prawdopodobnie wysypal mi sie IMMo gdyz we Fordach i szczegolnie w dieslach z sterownikiem EEC- V odcina rozrusznik, mial ktos moze podobny problem, dostrzeglem tez obok w/w spostrzeżeń że kontrolka od immo gaśnie za szybko wystarczy ze tylko przekrece kluczyk a juz sie nie pali wczesniej trwalo to jakies 5 sek. Dam znac jak cos uda mi sie zrobic gdyz juz to zadlugo trwa, planem awaryjnym jest juz serwis ale mam jejszcze poki co jednego As-a . pozdrawiam wszystkich


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.