Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   Parafina w baku = nowe koszty... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=10021)

Jagger 17-01-2006 18:29

Parafina w baku = nowe koszty...
 
dzisaj rano zrobiłem koło 30 km po mieście, FF chodził bez zarzutu, ale jak już pod domem zatrzymałem się przy sklepie i po raz ostatni dzisiaj zamierzałem odpalić mojego Fusiona dieselka i wjechac do garażu, to...
po puszczeniu sprzęgłą - zgasł mi!! kurcze... myślę sobie... trochę już jeżdżę i żeby taki błąd robił jak to się kiedyś jeżdziło nauką jazdy, gdzie co chwila autko gasło... hmmm...! ok! odpalam ponownie... a tu ZONK!!! tylko rozrusznik się kręci ale silnik nie chce wogóle zaskoczyć!!!
no i skończyło się holowaniem do serwisu Forda (oczywiście wspomaganie nie działa i hamulec praktycznie też nie), a niedawno dowiedziałem się przez telefon, że skończy się wymianą filtra paliwa z ogrzewaczem, bo wytrąciłą się parafina! akumulator też będę musiał wymienić! oczywiście do tego diagnostyka i całkowity koszt ponad 700 zł :(((
a dodam, że od roku tankuję tylko i wyłącznie na Shellu!!!
zanim jutro odbiorę FF kupię sobie preparat przeciwko żelowaniu paliwa... szkoda tylko, że o tym dowiedziałem się dzisiaj że coś takiego może się zdarzyć!!!

p.s. mam nadzieję, że mój post przyda się dieslowcom :)

SpEcMeN 17-01-2006 19:44

Ciekawe dlaczego akumulator też wymienili ? przecież jak go wyładowałeś to zawsze można naładować.
Co do filtra to w moim starym dieslu filtr z podgrzewaczem był rozbieralny, nawet jak wytrąciła się parafina to wymieniało się wkład i czyściło obudowę filtra i wszystko chodziło bez problemu.
Poźniej złożyłem sobie elektryczny podgrzewacz paliwa montowany na przewodzie paliwowym. Czyzby ten patent trzeba było założyć w tak nowoczesnym silniku jakim jest TDCi ;)
Zastanawia mnie też jedno skoro miałeś przejechane ok 30 km to jakim cudem wytrąciła ci sie parafina skoro układ ogrzewania filtra działał i powinien być już zupełnie gorący po takim przebiegu, a może masz zatkane przewody wodne od cieczy chłodzącej?

jokrzycho 17-01-2006 21:06

Czołem,
swoje problemy z zamarzającym paliwem już miałem :shock: i z doświadczenia wiem, że wystarczy dolać do baku uszlachetniacza lub inaczej dodatek do oleju napędowego, tylko dobrej firmy, np. Xeramic lub STP. Nie trzeba wymieniać filtra, wystarczy żeby samochód postał w temperaturze powyżej 0 i odpalić motor :idea: , a dodatek swoje zrobi :D

Jagger 17-01-2006 21:28

...to że wymienią akumulator to i bardzo dobrze.
FF kupowałem rok temu jako stuknieętego w Belgii i zrobionego w Polsce, i ci co go naprawiali włożyli mi jak najtańszy aku Akuma.
dlatego dobrze, że będę miał teraz coś porządniejszego i fordowskiego z 60mAh.
a co do filtra to niestety nie porozmawiam szczegółowiej, bo po prostu w mechanice samochodowej jestem kompletnym laikiem!!
zdałem się na ASO...

SpEcMeN 18-01-2006 05:06

a to mogłeś pisać ze akumulator miałeś jaki miałeś. Powiązałem akumulator z problemem zamarzającego paliwa, co nijak ma się jedno do drugiego, stad moje pytania.

Jagger 18-01-2006 19:29

ale już się wyjaśniło :)

AT 19-01-2006 14:28

Cytat:

Napisał jokrzycho
Nie trzeba wymieniać filtra, wystarczy żeby samochód postał w temperaturze powyżej 0 i odpalić motor :idea: , a dodatek swoje zrobi :D

Oj, obawiam się, że nie zawsze tak łatwo. Jak tylko trochę zgęstnieje to owszem, ale jak parafina zatka filtr, to nawet jak go wyjmiesz i położysz na kaloryferze, to nie tak szybko i chętnie to wraca do stanu ciekłego.
Po za tym często parafina stopniowo wytrąca się i zatyka przewody paliwowe przed filtrem - wówczas nawet jego ogrzewanie nie pomoże.
W Transicie (diesel) miałem takie przejścia z zamarzającą "zimową" ropą, że dotąd się nie mogę przełamać co do użytkowania diesla w Polsce.
Zobaczycie co się będzie teraz działo, jeżeli rzeczywiście przyjdą mrozy ok. -25 stopni. Przypuszczam, że większość stacji ma paliwo wcale nie zimowe i nie zdąży się na takie przestawić :?
Dolewajcie dodatków, dolewajcie :)
I to najlepiej przed zatankowaniem większej ilości paliwa, żeby się dobrze "wymieszał".

Adam

jokrzycho 19-01-2006 17:58

Czołem,
zgadzam się, że jeśli parafina wytrąci się i zatka przewód paliwowy, to już nic nie pomoże ;( Dlatego lepiej wlac dodatek wcześniej :idea: A stacje paliwowe zawsze czekają do ostatniej chwili, bo wcześniej sprzedają paliwo "jesienne" w cenie zimowego i dodatkowa kasa się kręci, pomijam tutj chrzczenie, które też wchodzi w rachubę :?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.