Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 i 2,2 TDCi] 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=160383)

peterpz 24-06-2012 13:59

2.0 TDCi brak mocy na biegu ja³owym + faluje na zimnym!
 
Pojazd MK3 2.0 TDCi, 130 PS, 98 tys. km, 2004.

Objawy:
- falowanie obrotów na zimnym
- nie podnoszenie obrotów na zimnym silniku (600-750 RPM!) + przy okazji nie przyspiesza chyba zap³onu, bo nie pracuje zbyt g³o¶no (s³ysza³em, ¿e 2.0 TDCi na zimnym siê "dr±", ale ten jest cichy i nie zmienia g³osu w porównaniu do ciep³ego!)
- bardzo niska moc obrotów biegu ja³owego (udusisz bez gazu niezale¿nie od tego jak dobrze umiesz operowaæ sprzêg³em)
- samochód nie posiada czujnika temp. zewnêtrznej, po lekkiej przygodzie wylecia³ (ale on tylko odpowiada za wy¶wietlenie na desce rozdzielczej?)

Z kolei pozytywne rzeczy:
- przebieg, rocznik + serwisowany w ASO do 2011 -> w±tpiê w zu¿yte ju¿ wtryski (mimo wszystko mo¿e zrobiê próbê przelewow±),
- kopci leciutko na czarno przy ostrym deptaniu ale to normalne - innych dymów brak,
- pracuje równo na wszystkie gary
- odpala od strza³u czy to zimny czy ciep³y
- nie ma niedostatków mocy, pe³ne 130 KM dostêpne, sprê¿ynka nie miga, brak b³êdów silnika (spr. ELM327)

Obstawiam problem z jakim¶ czujnikiem. Czy brak czujnika temp zewnêtrznej mo¿e byæ problemem? Nie ma b³êdów silnika oraz w ELMie w danych aktualnych temperatury s± pokazywane (raczej sterownik powinien czytaæ temp. z tego czujnika w g³owicy...)

stecus 24-06-2012 15:44

Odp: 2.0 TDCi = "zdechlak"?
 
Je¿eli mondeo ¼le Ci je¼dzi to masz jeszcze drugie super auto, ale do sedna, musisz przyzwyczaiæ siê do ruszania z lekkim gazem, moim zdaniem jest to zrobione umy¶lnie, ¿eby ko³o dwumasowe nie dostawa³o po d...e ruszaj±c bez gazu, tarcza sprzêg³a w mondeo jest bardzo trwa³a, nic jej nie zrobisz. Mondeo TDCI po prostu takie jest, taka jest charakterystyka tego silnika i nic z tym nie zrobisz. Masz racjê co do pracy silnika na wolnych obrotach, silnik sam w sobie jest cichy ale wibracje paska i praca jego napinacza to pora¿ka. Piszesz ¿e pad³o sprzêgie³ko alternatora, raczej nie poniewa¿ go tam nie ma, chyba ¿e kto¶ je zamontowa³ co jest bardzo dobrym i skutecznym pomys³em, eliminuje w 100% brzydkie d¼wiêki z okolic napinacza. Pomys³ z podniesieniem obrotów biegu ja³owego w okolice 900 te¿ jest dobry ale nie wiem czy wykonalny, moim zdaniem nie ale niech siê wypowie kto¶ jeszcze. Mondeo z silnikiem TDDI ma wolne obroty w³a¶nie oko³o 900 na minutê i problem trzepotania paskiem nie wystêpuje, ma³o tego w moim egzemplarzu napinacz wytrzyma³ przebieg oko³o 350 ty¶ km, co w TDCI jest raczej niemo¿liwe.

1olek 24-06-2012 16:06

Odp: 2.0 TDCi = "zdechlak"?
 
Prosze o poprawienie tematu:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Snajper_881 25-06-2012 15:48

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Nie wiem czy dobrze Ciê zrozumia³em, ale przy ruszaniu samym sprzêg³em obroty spadaj± i silnik siê dusi. TDCi tak ma, sprawê pogarsza zu¿yte ko³o pasowe i napinacze paska. W s³u¿bowym aucie, czy to nie lubiany przeze mnie Opel czy Fiat wystarczy pu¶ciæ sprzêg³o bez gazu i auto nawet pod krawê¿nik wjedzie, toczy siê samo i nie telepie bud±, obroty nie spadaj±. Sprawdza³em to w wielu MKIII TDCI i ka¿dy ma to samo, z tym, ¿e u jednego jest to wyczuwalne i zauwa¿alne bardziej u drugiego mniej...

Co do podniesienia obrotów biegu ja³owego, oczywi¶cie, ¿e jest to wykonalne ale to kwestia softu. Trzeba by pogadaæ z np. HEKO.

dbdrag 25-06-2012 16:10

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Je¿eli uk³ad jezdny i komfort podró¿owania mondeo mk3 jest wed³ug mnie na 5+ to silnik jest totalnym nieporozumieniem tak chimeryczny ten uk³ad paliwowy i elektronika tego auta ¿e szok, deplhi to powinno siê sprawê s±dow± za³o¿yæ za taki uk³ad paliwowy:)

peterpz 25-06-2012 16:32

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Cytat:

Napisa³ Snajper_881 (Post 1844626)
Nie wiem czy dobrze Ciê zrozumia³em, ale przy ruszaniu samym sprzêg³em obroty spadaj± i silnik siê dusi. TDCi tak ma, sprawê pogarsza zu¿yte ko³o pasowe i napinacze paska. W s³u¿bowym aucie, czy to nie lubiany przeze mnie Opel czy Fiat wystarczy pu¶ciæ sprzêg³o bez gazu i auto nawet pod krawê¿nik wjedzie, toczy siê samo i nie telepie bud±, obroty nie spadaj±. Sprawdza³em to w wielu MKIII TDCI i ka¿dy ma to samo, z tym, ¿e u jednego jest to wyczuwalne i zauwa¿alne bardziej u drugiego mniej...

Co do podniesienia obrotów biegu ja³owego, oczywi¶cie, ¿e jest to wykonalne ale to kwestia softu. Trzeba by pogadaæ z np. HEKO.

Nom, rozumiem zatem, ¿e "ten typ tak ma" i trzeba siê do tego przyzwyczaiæ. Dziwi³o mnie to najbardziej dlatego, ¿e je¼dzi³em niedawno Focusem MK2FL 1.6 TDCi i niczego takiego tam nie by³o... No ale to jednak ca³kiem inny silnik (wtryski Delphi czy Bosch?).

marcinmg2 25-06-2012 19:51

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
U mnie bez problemu ruszam bez gazu, gdy w³±czê klimê to dopiero wtedy muszê wiêcej dodaæ gazu. Ale to kwestia odpowiednio delikatnego operowania sprzêg³em, nawet przy obrotach 1100 mogê bez problemu jechaæ na 2 biegu na skrzy¿owaniu a nastêpnie przyspieszyæ a mam skrzyniê 5 biegow± - wiêc mam d³u¿sze prze³o¿enia.

peterpz 25-06-2012 19:57

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Cytat:

Napisa³ marcinmg2 (Post 1844759)
U mnie bez problemu ruszam bez gazu, gdy w³±czê klimê to dopiero wtedy muszê wiêcej dodaæ gazu. Ale to kwestia odpowiednio delikatnego operowania sprzêg³em, nawet przy obrotach 1100 mogê bez problemu jechaæ na 2 biegu na skrzy¿owaniu a nastêpnie przyspieszyæ a mam skrzyniê 5 biegow± - wiêc mam d³u¿sze prze³o¿enia.

Ja te¿ mogê jechaæ bez problemu przy 1100 :) Problem w tym, ¿e obroty biegu ja³owego to 750 RPM, nie 1100. Jak w³±czê klimê to siê podnosz±, nie tyle co przy wstecznym ale jest ju¿ lepiej. Najgorzej jest bez klimy...

ethernal 26-06-2012 00:53

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Ja z klim± nie ruszê na samym sprzêgle, ale bez w³±czonej klimy nie ma wiêkszych problemów.
Takie problemy mia³em - czasami nawet gas³ - przy ruszaniu przed regeneracj± wtryskiwaczy. Wówczas, czasami nawet dodanie gazu nie wystarcza³o.

peterpz 26-06-2012 08:51

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Cytat:

Napisa³ ethernal (Post 1844888)
Takie problemy mia³em - czasami nawet gas³ - przy ruszaniu przed regeneracj± wtryskiwaczy.

No ga¶nie, jak mu nie dam gazu to ga¶nie. Czy oprócz tego mia³e¶ inne objawy padniêtych wtrysków?

ethernal 26-06-2012 08:58

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Cytat:

Napisa³ peterpz (Post 1844925)
No ga¶nie, jak mu nie dam gazu to ga¶nie. Czy oprócz tego mia³e¶ inne objawy padniêtych wtrysków?

Na pocz±tku nie. Ale z czasem wiadomo, sprê¿ynka ;)
Sprê¿yna pojawi³a siê przy d³u¿szej je¼dzie 150-160km/h.
Po regeneracji czasem potrafi zgasn±æ przy ruszaniu, ale tylko przy w³±czonej klimie. Ja niemal zawsze ruszam (bez w³±czonej klimy) na sprzêgle - zero problemów;)

peterpz 26-06-2012 09:54

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Cytat:

Napisa³ ethernal (Post 1844927)
Na pocz±tku nie. Ale z czasem wiadomo, sprê¿ynka ;)
Sprê¿yna pojawi³a siê przy d³u¿szej je¼dzie 150-160km/h.
Po regeneracji czasem potrafi zgasn±æ przy ruszaniu, ale tylko przy w³±czonej klimie. Ja niemal zawsze ruszam (bez w³±czonej klimy) na sprzêgle - zero problemów;)

Ok. Zobaczymy co siê stanie po za³o¿eniu sprzêg³a na alternator, mo¿e siê poprawi. Trochê nie chce mi siê wierzyæ w wtryski, bo auto ma przejechane 98 tys. km i do koñca by³o serwisowane w ASO.

ethernal 26-06-2012 10:41

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Cytat:

Napisa³ peterpz (Post 1844947)
Ok. Zobaczymy co siê stanie po za³o¿eniu sprzêg³a na alternator, mo¿e siê poprawi. Trochê nie chce mi siê wierzyæ w wtryski, bo auto ma przejechane 98 tys. km i do koñca by³o serwisowane w ASO.

Wiesz z wtryskami ró¿nie bywa³o. Wystarczy³o raz zatankowaæ kiepskie paliwo albo opi³ki z pompy CR i wtryski za³atwione.
Z którego roku masz Mondeo?

peterpz 26-06-2012 11:46

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Cytat:

Napisa³ ethernal (Post 1844973)
Wiesz z wtryskami ró¿nie bywa³o. Wystarczy³o raz zatankowaæ kiepskie paliwo albo opi³ki z pompy CR i wtryski za³atwione.
Z którego roku masz Mondeo?

Produkcja lipiec 2004, sprzedane luty 2005 (info z ASO Forda i wszystkich dokumentów auta). Ten rocznik mia³ mieæ poprawiony uk³ad wtryskowy, dodatkowo znam MK3 z 2002, które na jednych wtryskach zrobi³o 300 tys km...

ethernal 26-06-2012 12:07

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
To pompa CR powinna byæ ju¿ OK i tak jak piszesz ca³y uk³ad wtryskowy powinien byæ lepszy ni¿ z pocz±tku produkcji. Mo¿e sprzêg³o albo jaki¶ element sprzêg³a masz uszkodzony?

peterpz 26-06-2012 13:35

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Cytat:

Napisa³ ethernal (Post 1845017)
To pompa CR powinna byæ ju¿ OK i tak jak piszesz ca³y uk³ad wtryskowy powinien byæ lepszy ni¿ z pocz±tku produkcji. Mo¿e sprzêg³o albo jaki¶ element sprzêg³a masz uszkodzony?

Nie czuæ niczego takiego - sprzêg³o jest super, zreszt± samochodem je¼dzi równie¿ do¶wiadczony mechanik. Ewidentnie to jest brak mocy. Te obroty s± bardzo niskie.

Jest jeszcze taki efekt, ¿e nawet jak siê jedzie (wtedy obroty biegu ja³owego s± wy¿sze - 850 RPM, nawet bez klimy - DZIWNE) to po wyluzowaniu na sekundê spadn± do 700-750 i siê podnosz±. Mo¿e to jednak co¶ w elektronice silnika? Ja czekam a¿ ojciec zmieni sprzêg³o alternatora, a nu¿ pomo¿e :)

ethernal 26-06-2012 13:41

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Diesel`e nie mia³y seryjnie sprzêg³a alternatora! Ale mo¿na sobie oczywi¶cie za³o¿yæ bo to pomaga. Ale w±tpiê ¿eby to by³o przyczyn±. Sprawdza³e¶ te wszystkie gumowe rury czy nie ma dziury albo innej nieszczelno¶ci?

peterpz 26-06-2012 17:44

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Mówisz o rurach od do³adowania? Nie, nie sprawdza³em. Ale czy nie powinno byæ tak, ¿e w przypadku nieszczelno¶ci silnik jest s³aby? Z tym, ¿e po 1.8TD wszystko wydaje siê mocne... Silnik faktycznie poddymia przy ostrym przygazowaniu podczas jazdy i nie jest to "b±k", a ci±g³y (bodaj¿e czarny) dym z rury wydechowej (ale te¿ nie jaki¶ ogromny)...

peterpz 07-07-2012 18:55

Odp: 2.0 TDCi niska moc obrotów biegu ja³owego
 
Jeszcze jedn± rzecz zauwa¿y³em. Przy aktualnych i majowych temperaturach nigdy nie zauwa¿yli¶my jakiekogolwiek wzrostu obrotów biegu ja³owego na zimnym motorze. Nie powinny byæ choæ trochê podwy¿szone? Mo¿e mam padniêty czujnik temperatury silnika? ELM'em 327 to mogê sprawdziæ?

According to this: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Obroty powinny byæ wy¿sze. Z tym, ¿e 20 st. C nie mogê porównaæ do -16 st C na filmiku... Dodam, ¿e w samochodzie uszkodzony jest czujnik temperatury zewnêtrznej i nie pokazuje jej na desce rozdzielczej. Mo¿e to mieæ jaki¶ zwi±zek?

EDIT2:
Obroty silnika niestety faluj± na zimnym... Bardzo nieznacznie ale jednak :(


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
T³umaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
czê¶ci do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprê¿arek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Bia³ystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.