Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 1993-1996] gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69902)

brzózka 16-05-2009 09:37

gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego
 
witam. mam bardzo słaby hamulec ręczny i nie mogę odnaleść regulacji linki hamulca ręcznego w mondeo mk1. moje pytanie brzmi gdzie jest ów taka regulacja? proszę o pomoc.

asmodeusz 16-05-2009 09:49

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
nie ma możliwości samodzielnej regulacji długości linki, w mondeo linka reguluje sie samoczynnie a mechanizm samoregulator znajduje się w dźwigni ręcznego. Taki bebenek z zapadkami

brzózka 16-05-2009 10:03

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
czyli nie mogę regulować napięcia linki by hamulec ręczny był mocniejszy??

hilly3077 16-05-2009 10:33

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
w MK I jest samoczynna regulacja, wiec nic nie poregulujesz :) .Jak masz slaby reczny to wymieniasz albo szczeki albo bebny
pozdrawiam...

czesany 16-05-2009 10:54

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Albo sciagasz tylne szczeki czyscisz samoregulatory i zakalsdza je z powrotem
w trakcie uzywania reczny sam sie naciagnie odpowiednio

brzózka 16-05-2009 15:09

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
szczęki są ok bo tydzień temu zmieniałem, a bębny też nie są w najgorszym stanie.po wymianie szczęk hamulec ręczny był super, ale wczoraj wymieniłem amortyzatory na tylnej osi no i z ręcznym kicha. tył auta po wymianie amorków podniósł się do góry więc myślałem że może trzeba naciągnąć linke ale skoro są samoregulatory to powinna się sama wyregulować. może macie jakiś pomysł?

antek3105 16-05-2009 15:30

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
miałem podobną sytuacje , kombinowałem z naciąganiem linki , którego nie ma jak kolega zwrocil uwagę... okazało sie , że samoregulatory wymagały dobrego czyszczenia i odrobinke smarowania ...teraz reczny jest ok..POZDRAWIAM

motoboy 17-05-2009 00:51

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
Cytat:

Napisał hilly3077 (Post 1164521)
w MK I jest samoczynna regulacja, wiec nic nie poregulujesz :) .Jak masz slaby reczny to wymieniasz albo szczeki albo bebny
pozdrawiam...

Witam ja w swoim mondku podciągałem :P Musisz ściągnąć tunel i przy rączce z ręcznego jest tam koło "zębatki" taki jakby "palec" który zazębia z "zębatka" żeby się zaparł. Bierzesz śrubokręt,coś podkładasz na środku śrubokręta wciskasz go pod palec i podciągasz o ok. 2,3 ząbki :P powinno być git " Sorka za kaleczone tłumaczenie :P " :wink: Jak Zdecydujesz się to robić to napisz to ci dokładnie opisze krok po kroku :D

przemek303 17-05-2009 01:36

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
motoboy moglbys napisac jak podciagnac ten reczny bo tez mam z tym problem trzyma prawie na samej gorze

turek_1601 17-05-2009 09:39

Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo
 
To zrob tak: zdejmij tunel, podciagnij reczny, zlap kombinerkami za linke miedzy dzwignia hamulca a miejscem gdzie wchodzi w pdłoge i trzymajac mocno zeby linka sie nie przesuwala spusc dzwignie recznego , zdejmij kombinerki. Ot cala sztuka.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.