Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford C-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=120)
-   -   Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=55221)

phitz 16-11-2008 16:15

Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Właśnie wysiada mi akumulator po 4 latach użytkowania (Motorcraft 70 Ah 680 A - EMF 570091 068W). Czy kupić taki sam (o ile możan dostać), a może coś innego. Za info dziękuje, Pzdr , phitz

SMUTNYINDYK 16-11-2008 19:56

Re: C-max Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Wiele aku. ma wysokość 195, a do Forda powinien być175mm bo ciężko wtedy zakryć to górne maskowanie choć tak naprawdę to można tego nie zakładać. Najważniejszy jest prąd rozruchowy i nie przesadź z pojemnością. Banner, Warta-ale niestety drogie.

CERES 16-11-2008 20:00

Re: C-max Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Na pewno o tym samym prądzie rozruchowym i pojemności, to ważne.
Coś w książce od C-MAXa czytałem że musi być srebrowo-wapniowy (Ca) i że nie wolno używać innych.

SMUTNYINDYK 16-11-2008 23:21

Re: C-max Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Teraz to większość jest Ca z tych lepszych.

Clitocybe 17-11-2008 00:06

Re: C-max Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
phitz, wstawiłem Bosch-a i hula dobrze. Tutaj możesz wybrać odpowiedni typ. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

phitz 17-11-2008 19:24

Ok. Dzięki za podpowiedź. Coć wybiorę - wynika z Waszych opinii że innej firmy. Pzdr phitz

Ok, dzięki. Coś wybiorę, z Waszych opinii wynika, że innej firmy. Pzdr, phitz

phitz 20-11-2008 22:19

Re: C-max Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Znalazłem akumulator Forda o parametrach 80 Ah 700 A. Aktualnie mam 70 Ah 680 A. Ten który mam aktualnie szybko się rozładowuje. Czy można tak zamienić bez uszczerbku dla auta ? Pzdr, phitz

CERES 21-11-2008 08:43

Re: C-max Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
ja proponuję akuu o takich samych parametrach żeby był dobrze doładowywany

Gabrycha 21-11-2008 10:28

Re: C-max Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Jak wymieniasz to tylko uważaj na to aby
1. wszedł na swoje miejsce
2. zaciski miał po właściwych stronach i o właściwych kształtach/wymiarach
3. parametry miał bliskie lub nieco wyższe od oryginału.
4. Nie kupuj chińszczyzny i marki "KSZOK" - wybieraj z pośród tych co na aukumulatorach zęby zjedli a nie szybką kasę chcą zbić. zapłacisz 50 więcej ale starczy na dłużej a i gwarancyjnie masz pewniej.

ad. 1 - zdarza się że auta mają jakieś mniejsze od tego co na rynku wolnym funkcjonuje a co i jak w Cacku jest to nie zaglądałem jeszcze ale w ESSIM tak miałem - wszystkie były trochę zbyt wysokie.
ad. 2 - znowu ESSI - skurczybyk niał "PŁASKĄ" klemę - a jak już spotkałem aku z płaską to miał nieguny nie tak.
ad. 3 - no właśnie - jak za mały to szybko zdechnie jak za duży to "niedotlenienie/niedożywienie" mu grozi.
ad. 4 - bez komentarza.

Koyot. 21-11-2008 14:02

Re: C-max Diesel 2.0 - jaki akumulator kupić
 
Gabrycha trafiles w samo sedno
pozdro


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.