Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Nawiew (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=34025)

boro85 29-11-2007 18:51

Nawiew
 
"Innymi kłopotami z jakimi możemy się najczęściej spotkać to ciągły nawiew powietrza na szybę i brak możliwości przestawienia pozycji nawiewu. Siłowniki są tak ustawione a właściwie klapy na siłownikach, aby np. podczas awarii systemu podciśnienia zapewnić dobrą widoczność, więc klapa siłownika 1-szego jest zamknięta i 2-giego w pozycji otwartej. Jest to ich pozycja spoczynkowa bez podania podciśnienia. Najczęstrzą przyczyną tej awarii jest spadnięcie przewodu doprowadzającego podciśnienie przy akumulatorze lub na siłowniku. Rzecz łatwa do samodzielnej naprawy."
niby łatwe do naprawy, ale ja nie wiem gdzie tego szukac , moze ktos mi podpowiedziec?

janek_vip 29-11-2007 19:05

Trzeba otworzyć maskę, a następnie zobaczyć między przegrodą silnika, a przepustnicą ('duże, czarne, chyba plastikowe') - nie mylić z filtrem powietrza.

j.jarosław 29-11-2007 19:58

mam dokładnie taki sam problem. Zacznij od sprawdzenia wezyka podcisnieniowego, który znajduje sie w miejscu: (przednie miejsce pasażera) . trzeba mieć latarke i spojrzeć, a raczej ręke włożyć pod plastiki te które znajdują się pod skrzynką w przednim kokpicie, czyli "między" radiem a skrznką, oczywiście na dole. Znajdują sie tam dwa wężyki, jeden, bliższy silnikowi powinien wskazywać zasysanie powietrza przy włączonym silniku. Natomiast w komorze silnika,za plasikowym elementem(czarna plastikowa obudowa "pokrywająca" układ dolotowy,łącząca filtr powietrza z kolektorem dolotowym,to przy kolekorze dolotowym znajdują się elektrozawory,zamocowane do podszybia ( jakieś 2 takie elemęty, niedużych rozmiarów pudełka od zapałek-do których jest dołączone chyba 4 wężyki, w tym jeden bezpośrednio od kolektora-on daje podciśnienie właśnie do przełąazania klap)są widoczne gołym okiem więc nie ominiesz. Te elektrozawory tym sterują. U mnie właśnie problem leży w tym że te elektrozawory nie zawsze włączają to podciśnienie na kabine, więc jak ktoś wie jak to ma działać to prosze o dalsze opinie. U mnie czasem się załącza zmana trybu nawiewu, ale tylko czasem ...

Horhe 30-11-2007 08:28

luknij i poczytaj [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

i [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

karex 01-12-2007 09:35

I poza tym użyjcie opcji "szukaj".
Nie dalej niż miesiąc temu dałem linka w temacie nawiewu do świetnego opisu ze zdjęciami na MKP.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.