Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] zgasl i nie chce odpalic (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=76790)

dondiegoluzak 19-08-2009 00:27

zgasl i nie chce odpalic
 
Jestem nowym kierowca i posiadam od jakiegos czasu focusika.

W sobote zgasl i nie chce juz odpalic. Zjechalem jak zawsze pod dom i zgasilem go. Po kilku minutach chcialem wyskoczyc jeszcze do miasta a on juz nie odpalil. Nie wiem w czym tkwi poblem. Nie wiem jak to nazwac ale gdy chce go odpalic to tylko HEHŁA i nic wiecej. Przed awaria nie bylo zadnych objawow ze cos mogloby byc nie tak. Normalnie funkjonowal i z niewiadomych powodow padl.
PROSZE O POMOC
Jest to rocznik 2000 TDDI

Paweł & 19-08-2009 07:48

Odp: zgasl i nie chce odpalic
 
Zależy co rozumiesz, że tylko "HEHŁA". Bo ja w piątek miałem taki przypadek-też sobie jeździłem postawiłem auto na parkingu podziemnym, przychodzę do niego a on-aby tylko ciut ruszył silnikiem i magiczne" tryyyyt,tryyyyt", wszystkie kontrolki się zapaliły i finito. Szybko problem zdiagnozowałem i okazało się, że akumulator w środeczku się rozerwał bo napięcie przy rozruchu 4,5V, no i 250zł na nowy akumulatorek i auto śmiga świetnie, lepiej jak przed wymianą. I dopatrzyłem się takiego szczegółu-wcześniej na starym aku jak auto odpalałem to w momencie odpalania jak rozrusznik kręcił silnikiem to zapalała mi się kontrolka od ABS-u teraz tego nie mam i silnik tak przyjemniej zaskakuje, bo wcześniej czynił to z takim warknięciem połączonym jakby z jakimś uderzeniem, a teraz aż miło. Nie wiem u Ciebie może być wiele innych spraw-ale mi zdarzyło się właśnie to jak zgasł i nie zapalił. Jak nie mryga bądź nie zapala się kontrolka świec żarowych która może oznaczać awarię czujnika położenia wałka rozrządu i auto nie czyta obrotów, bądź awarię pedału gazu, no i ponoć drastyka że to wtryski, ale daleki jestem od czarnowidztwa i nie będę siał Ci zamętu. Musisz doszukać sie więcej szczegółów, albo podpiąć kompa.

resonal 19-08-2009 10:30

Odp: zgasl i nie chce odpalic
 
Ja ze swoim miałem podobną historię, w dzień normalnie nim jezdziłem, podjechałem pod dom, za godzinkę wychodzę, chcę odpalić a on tylko kręcił, a odpalić nie chciał.
Podłączyłem go pod kompa, okazało się, że sterownik padł!
pozdro

dondiegoluzak 19-08-2009 13:11

Odp: zgasl i nie chce odpalic
 
Niestety ale to chyba pompa. Aktualnie nie ma mnie w Polsce i sprawdzal to Dunski mechanik. Podloczyl kompa i wydal wyrok:/

malwina 28-08-2009 09:21

Odp: zgasl i nie chce odpalic
 
Witaj - czrno to widzę. Luty 2009 nie odpala 1,8 TDDI, wizyta w ASO i diagnoza - sterownik pomy wtryskowej czyli do wymiany cala pompa + aby tam dotrzeć wymiana rozrządu, filtra paliwa przy okazji. Cała naprawa materiał + robocizna 5600 zł. Przy okazji jeszcze jak na złość padł pedał gazu 460 zł. Dzisiaj po 155000 km śmiga aż miło patrzeć ale kasy!!!!!!!!!! ubyło. Próby z montażem regenerowanej pompy odradzam. Koszt około 3000 zl i gwarancja 6 miesięcy co dodając wymianę kolejnego rozrządu - nieoplacalne. Smutna prawda - współczuje.

phantom-kk 28-08-2009 19:05

Odp: zgasl i nie chce odpalic
 
Jak TDDI nie chce odpalić, ale normalnie kręci itp. to na 99% padł sterownik pompy. Było wiele wątków na ten temat. 'malwina' popełniłaś mały błąd. ASO się omija z daleka! To są wymieniacze, w serwisie Boscha zmieściłabyś się w 2-2,5tys., a niektórzy specjaliści od tych sterowników regenerują je za 1000zł i mniej. A wymiana rozrządu wcale nie jest konieczna. Mi tylko wymienili pompę wody bo się pociła więc i tak to mnie czekało.

sseeb 29-08-2009 09:13

Odp: zgasl i nie chce odpalic
 
Po prawej stronie pod schowkiem masz taką malutką dziurkę i tam jest czerwony guziczek bezpieczeństwa zobacz czy go nie wybiło po prostu wsadź palec i spróbuj nacisnąć

Jester 29-08-2009 10:26

Odp: zgasl i nie chce odpalic
 
W dieslach nie ma odcięcia paliwa. Guziczek jest tylko w wersjach benzynowych.

B.art 29-08-2009 18:19

Odp: zgasl i nie chce odpalic
 
Malwina nie ma co dałaś się naciągnąć!!! Pompa jest na łańcuchu... a tego w zasadzie to się nie zmienia... owszem żeby wykręcić pompę jest trochę zabawy ale jedyne co trzeba wymienić po wyciągnięciu pompy to uszczelniacz, co kosztuje około 100 zł. I tak jak pisał phantom-kk albo serwis Bosch i wymiana całego sterownika (do 2500) albo dobry specjalista który wymienia tranzystor (około 1000 zł).

kadia5 11-07-2018 18:16

Odp: zgasl i nie chce odpalic po wymianie filta paliwa
 
Pomocy m€j fokus po wymianie filtra paliwa nie chce odpalaćTrzeba odpowietrzyć pompką i wtedy zapala .Co moze być przyczyną


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.