Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Tddi urwany wydech (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=115940)

marko1986 28-11-2010 20:52

Tddi urwany wydech
 
Witam
Posiadam mondeo mk3 tddi 115km nadwozie HB rocznik 2001 i ostatnio zdarzyło mi się zgubić ostatnią część wydechu i tu narzuca mi pytanie.
Jaką funkcję pełni ta ostatnia puszka, skoro bez niej dźwięk był taki sam jak i przed jej zerwaniem czy też po przyspawaniu???
Czy może to oznaka tego że jest on już mocno zużyty???

juras25 28-11-2010 21:09

Odp: Tddi urwany wydech
 
Bo diesle mają taką urodę, że możesz bez ostatniego tłumika jechać, a dźwięk będzie taki jak byś go miał. Sam tak jeździłem, dopuki nowego nie założyłem.

Luk@s 29-11-2010 09:14

Odp: Tddi urwany wydech
 
Widze, że to standard. Mnie urwał się właśnie w tym miejscu 2 michy temu, a koledze wczoraj. Też żadnych zmian jeżeli chodzi o chałas. To jest zasługa chyba turbawki.

jendrekmak 29-11-2010 11:08

Odp: Tddi urwany wydech
 
dokładnie tak. turbo niweluje większą część hałasu. w zasadzie można wstawić przelotowy wydech i będzie niewiele głośniej. w mondeo dieslach były dwa rodzaje układu wydechowego pierwszy tzw. Economy tylko z tłumikiem końcowym i drugi ze środkowym i końcowym. specjalnej różnicy w dźwięku nie da się zauważyć

SrebnaStrzała 29-11-2010 11:27

Odp: Tddi urwany wydech
 
Ja jeżdżę bez już z 4msc i generalnie na przeglądzie nikt się nawet nie pytał a i ja nie czuje potrzeby zakładania końcówki bo po co?
Teraz przynajmniej wiem czemu w nie których samochodach nie widać wydechu ^^

marko1986 29-11-2010 21:59

Odp: Tddi urwany wydech
 
Ok dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam:D

marko1986 30-11-2010 05:11

Odp: Tddi urwany wydech
 
Przyspawałem swoją "zgubę". No i powiem krótko... JAK NÓWKA:D

SrebnaStrzała 30-11-2010 13:59

Odp: Tddi urwany wydech
 
Cytat:

Napisał marko1986 (Post 1549381)
Przyspawałem swoją "zgubę". No i powiem krótko... JAK NÓWKA

Ja miałem nieprzyjemne doświadczenie jak mi odpadł ponieważ w dziwnym zbiegu okoliczności wyrwało mi pół zderzaka z zaczepów. Póki co nie myślę o ponownym przyspawaniu a zakup nowego jest pozbawiony sensu przynajmniej dla mnie.

marko1986 01-12-2010 17:43

Odp: Tddi urwany wydech
 
Mi na szczęście wyrwało tylko tą dolną czarną część zderzaka ale od tylko zaczepy puściły po wciśnięciu wszystko wygląda jak przed awarią poza tym bez większych przygód z tego powodu.

Cytat:

Napisał SrebnaStrzała (Post 1549583)
Ja miałem nieprzyjemne doświadczenie jak mi odpadł ponieważ w dziwnym zbiegu okoliczności wyrwało mi pół zderzaka z zaczepów. Póki co nie myślę o ponownym przyspawaniu a zakup nowego jest pozbawiony sensu przynajmniej dla mnie.


Lasko1990 01-12-2010 19:06

Odp: Tddi urwany wydech
 
Mi tez odpadl w zeszla zime przyspawalem koncowke i do tej pory jest dobrze :)

Tez jezdzilem bez wydechu (Mondeo mk III sedan) ale osadzaja sie spaliny czarne na klapie bagaznika i wewnatrz troche....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.