Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Check engine po wymianach eksploatacyjnych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=329019)

michalpodroznik 22-05-2022 06:41

Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
Kłaniam się wszystkim Klubowiczom po dłuższej nieobecności!
Wróciłem do marki Ford.

Pacjent to ford focus 1,6 tdci 120KM 2016r.

Po wymianach pozakupowych i eksploatacyjnych: rozrządu i pompy wody, pasków osprzętu, olejów i wszystkich filtrów oraz klocków hamulcowych, linki hamulca ręcznego, oczyszczeniu klimatyzacji oraz wymianie kilku jeszcze innych, nieistotnych w sprawie części, podczas jazdy (po przejechaniu dystansu około 40km od mechanika) zapaliła się pomarańczowa kontrolka silnika. Na wyświetlaczach nie wyświetlił się natomiast żaden komunikat.

Moje pytanie - czy komputer mógł złapać jakiś błąd podczas powyższych wymian i czy to normalne, że kontrolka zaświeciła się dopiero po jakimś czasie od "złożenia" auta w całość.
Czy ktoś z Was miał podobny przypadek?

edmun 22-05-2022 07:45

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
Podłączasz się pod port diagnostyczny, zczytujesz kody i masz podpowiedź co niedomaga.

Fulara 22-05-2022 08:15

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
pewnie rozrząd z tych rzeczy które wymieniłeś
mocy nie stracił ?

wracaj tam gdzie było robione

Skolmi 22-05-2022 08:30

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
A to się da w ogóle sp....? Tam są blokady na kołach. Można nawet w sobotę rano robić :)

Cytat:

czy to normalne, że kontrolka zaświeciła się dopiero po jakimś czasie od "złożenia" auta w całość
Nie tyle normalne, co możliwe, że synchronizacja poszła spać dopiero po jakimś czasie.

Vultar 22-05-2022 08:32

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
Od razu rozrząd. Mogli zapomnieć coś podłączyć, np. EGR po odłączeniu zapali checka po czasie.

Fulara 22-05-2022 08:58

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
mogli. trzeba sprawdzić

miałem kiedyś taki przypadek że klient po rozrządzie po 2 tyg wrócił i był chceck i auto nie miało mocy.

ewidentnie rozrząd, ale w tym modelu nie da się rozrządu spieprzyć. co się okazało ? przepustnica zaczęła elektroniczna szaleć.

jedno z drugim nie miało nic w związku ale jednak człowiek się zastanawiał, co zje..ł

michalpodroznik 22-05-2022 09:01

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
Ok, dzięki za odpowiedzi.

PS. Silnik mocy nie stracił. Jest "kita".
Jutro jadę do mechaniora, który robił wszystkie wymiany. Będzie podłączał pod komputer i czytał błędy.

Fulara 22-05-2022 10:04

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
jak ma moc to kwestia wtyczki albo jakiejś uszczelki

konieczko5 23-05-2022 07:08

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
Rozbrajają mnie takie tematy. Kupiłem auto, wymieniłem podzespoły i auto się popsuło. Co to może być. 0 podłączenia do OBD czy zajechanie do mechanika który to robił. Mamy mieć kryształową kulę lub odprawiać czarną magię na truchle kota sąsiada aby wiedzieć co się popsuło?

michalpodroznik 23-05-2022 07:45

Odp: Check engine po wymianach eksploatacyjnych
 
Cytat:

Napisał konieczko5 (Post 3411409)
Rozbrajają mnie takie tematy. Kupiłem auto, wymieniłem podzespoły i auto się popsuło. Co to może być. 0 podłączenia do OBD czy zajechanie do mechanika który to robił. Mamy mieć kryształową kulę lub odprawiać czarną magię na truchle kota sąsiada aby wiedzieć co się popsuło?

Kolego, czy chcę coś od ciebie? Pytam, czy ktoś z Forum miał podobny przypadek i tyle. Dziś będę u gościa, który robił wymiany. Podepnie pod komputer diagnostyczny, odczyta błędy i usunie przyczynę. Coś jeszcze masz do dodania?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.