Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   Problem po wymianie Turbiny (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=29961)

Stan007 08-09-2007 08:10

Problem po wymianie Turbiny
 
Witam Wszystkich.
Jestem nowy i z góry przepraszam jakby moje pytanie było nieodpowiednie do tego działu.
Otóż mam Mondka 2.0 TDCI i padło mi Turbo(bywa ). Wymieniłem oczywiście, ale silnik nie chce ruszyć. Dymi i gaśnie.
Mechanik próbuje go ratować i w poniedziałek ma zamiar zdejmować głowicę.
Przy próbach kręcenia rozrządem z zewnątrz coś blokuje.

Miał ktoś taki problem???

Będę wdzięczny za jakąkolwiek POMOC!

dzidzion 08-09-2007 16:13

a w jakim sensie turbo padlo??? czy wirnik sie rozlecial...bo jak sie rozlecial to jego czesc faktycznie mogla wyladowac w glowicy pod zaworem i go przyblokowac, ale to troche watpliwa sprawa, bo przeciez z turbinki by musialo, to cos co blokuje, sie dostac przez intercooler, wiec za latwo by nie mialo....hmmmm....moze faktycznie "zdjecie czapeczki" wyjasnie co tak naprawde w silniku sie stalo, bo mozliwe za wystapily dwie rownoleglo wawarie....siadla turbinka i to cos co teraz blokuje rozrzad....

Stan007 08-09-2007 16:20

...tak właśnie, wirnik się rozleciał. Samochód odpala na jakiejś specjalnej mieszance mechaników(co by to miało być??), a na ropie nie reaguje na gaz i się telepie.

Jakieś pomysły?

tomek_losiow 08-09-2007 18:14

Witam
Dołącze sie do tematu.. Aż boję sie pomyśleć co by sie stało jakby kawałek wirnika wpadł do środka 16-zaworowej głowicy! Taka rada: pooglądaj wirnik turbiny bardzo dokładnie i zobacz ile barkuje elementów! Przecież one nie odparowały! muszą być w kolektorze (te większe) a te mniejsze pewnie poleciały dalej! Jedno jest pewne im dalej doleciały tym większe straty! Mogę ci tylko doradzić: targaj głowice do góry! Musisz znaleźć wszystkie kawałki wirnika


pozdrawiam

[ Dodano: 2007-09-08, 19:20 ]
doczytałem do końca kolega pisze że nie reaguje na pedał gazu i sie telepie co oznacza że nie wszystkie gary pracują jak należy, Na 90% zablokowało zawory, jak ich nie uszkodziło!
Czy mechanik podnosił bagnet oleju na odpalonym silniku? Jeżeli ma przedmuchy to na pewno zawory siedzą!

[ Dodano: 2007-09-08, 19:25 ]
Jeżeli pali na samostarcie i jakoś pracuje to muszą chodzić co najmniej 3 baniaki Może jeszcze przed sciąganiem głowicy pomierz ciśnienia

Stan007 08-09-2007 18:37

...w kolektorze jest czysto. Co do kawałków, to jakieś opiłki znalazły się w filtrze powietrza. Z tym ciśnieniem to zapytam, ale warsztat jest znajomy i ludzie zaufani więc zakładam że wszystko dokładnie sprawdzili.

Czy to odpalanie i działanie tylko 3 garów??? powoduje dalsze uszkodzenia! :fcp5

tomek_losiow 08-09-2007 19:06

Pomierzyć ciśnienia można ale już Ci moge powiedzieć że nie będzie tyle samo na wszystkich skoro telepie silnikiem!

Stan007 08-09-2007 19:13

Tak, ale co to może oznaczać?

tomek_losiow 08-09-2007 19:27

to że jak nie będzie ciśnienia załóżmy jednym baniaku to oznacza że gdzieś ono musi uciekać, Wtedy są dwie opcje . Pierścienie ale w tym przypadku to raczej niemożliwe oraz niedomknięte zawory które są zablokowane kawałkiem wirnika.

[ Dodano: 2007-09-08, 20:29 ]
Dodam że ty masz po dwa zawory ssące i po dwa wylotowe na jeden baniak

Stan007 08-09-2007 19:31

Tak, ale czy to wróży mi zakup nowego silnika?

Zdaję sobię sprawę, że nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia w silniku powodują zniaszczenia.

Dopytuję się tak ponieważ się na tym kompletnie nie znam.

tomek_losiow 08-09-2007 19:44

wszystko wyjdzie po pierwszych ogledzinach musisz po prostu czekać aż znajomi to rozkręcą, za głowicę zapłacisz około 2tys oczywiście używaną
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[ Dodano: 2007-09-08, 20:54 ]
Ale jakbyś potrzebował części to w Radomiu w BRATFORD mają wszystko! Dosłownie od A -Z Nawet jak nie mają na stanie to czekasz parę dni i Ci załatwią!


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.