Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] 1.6 ecoboost czujnik spalania stukowego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=331584)

Jacek2086 26-10-2022 07:28

1.6 ecoboost czujnik spalania stukowego
 
Witam serdecznie. Jakiś czas temu zapalił się check engine w moim S-Max 1.6 Ecoboost. Po podpięciu pod komputer okazało się że to czujnik spalania stukowego na 1 i 2 cylindrze. Auto poszło do mechanika na wymianę czujnika po czym okazało się że błąd dalej wyskakuje.... Mechanik oddał samochód do zaprzyjaźnionego zakładu elektromechanicznego gdzie sprawdzili wiązkę która okazała się dobra. Fachowcy stwierdzili że wyprogramują czujnik z komputera żeby nie wyskakiwał błąd... Wszystko było pięknie,fajnie ale zaczynam podczas jazdy słyszeć tak jakby klekot czy też stukanie które wzrasta wraz z obrotami...Przy dalszej jeździe nie jest już aż tak słyszalny...Czy ten klekot może mieć związek z wyprogramowanym czujnikiem spalania stukowego? Osobiście jestem za tym że jak już coś w samochodzie zostało zamontowane to powinno tam działać... Pozdrawiam

kln1920 26-10-2022 09:02

Odp: 1.6 ecoboost problem z czujnikiem spalania stukowego
 
A nikt nie wpadł na to, że czujnik działa dobrze i po prostu stuka? Świetni specjaliści, nie ma co. Eee panie, błędy to czujnik zepsuty. Nie? A w sumie po co on, wywalić, wyprogramować, i tak niepotrzebny

MIREKTERAZPOLSKA 26-10-2022 11:49

Odp: 1.6 ecoboost problem z czujnikiem spalania stukowego
 
czujnik spalania stukowego zadziała dobrze jaki masz przebieg

Jacek2086 26-10-2022 18:08

Odp: 1.6 ecoboost czujnik spalania stukowego
 
Przebieg 235000 km. Myślalem nad sprawdzeniem luzów zaworowych może tam tkwi problem....

Bump:
Cytat:

Napisał kln1920 (Post 3429730)
A nikt nie wpadł na to, że czujnik działa dobrze i po prostu stuka? Świetni specjaliści, nie ma co. Eee panie, błędy to czujnik zepsuty. Nie? A w sumie po co on, wywalić, wyprogramować, i tak niepotrzebny

Holenderscy specjaliści :-)

kln1920 26-10-2022 18:48

Odp: 1.6 ecoboost czujnik spalania stukowego
 
Zalej 98 i nie butuj do momentu diagnozy, bo tłoki mogą powiedzieć papa

Jacek2086 26-10-2022 18:53

Odp: 1.6 ecoboost czujnik spalania stukowego
 
Dzięki wielkie za poradę. Ogólnie leje tylko V-Power albo 98 z BP także z tym problemu nie ma. Ogólnie zgłaszałem mechanikom którzy to robili że stuka ale powiedzieli że tak ma być.... Zapomniałem dodać że problem z czujnikiem pojawił się po wymianie rozrzadu

Jacek2086 02-11-2022 17:22

Odp: 1.6 ecoboost czujnik spalania stukowego
 
Auto oddałem do mechanika zaleciłem płukankę silnika ,zmianę oleju na 5W20 plus preparat Xado na tłoki dwa razy po 20 minut i wymianę popychacza pompy paliwa. Nie wspominałem nic o czujniku spalania stukowego... Po całym tym płukaniu i wymianie popychacza pompy paliwa auto nie do poznania.... Nic nie stuka nic nie klekocze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.