Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=120310)

maestro06 19-01-2011 14:30

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Cytat:

Napisał dzimi75 (Post 1580529)
JA nie mam w zapasie dojazdówki oryginalna alu felgę:)Wiec sam nie wiem jak jest z tymi kołami.Czy są małe dojazdówki czy duże koła?

w mk3 wrzucali zwykłą stalówkę, ale naklejali ostrzeżenie max 80km/h ;)

dzimi75 19-01-2011 14:37

Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
To może ja mam farta bo mam oryginalna alufelge:)

toomekk6 19-01-2011 14:57

Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
Też myślałem, że lepiej mieć dwa komplety nakrętek.
Już napisałem do Jacka:)

Ale dalej nie wiem co z tymi otworami na śruby... Bo 2 mm to jakaś różnica jest.

toomekk6 19-01-2011 16:55

Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
Felgi zostały przymierzone, pasują:)
Zmierzyłem otwór śruby w alufeldze i wyszło 20mm.

Przymierzyłem jak nakrętka to alusa przykręci felgę stalową.
Niestety nakrętka opiera się na feldze na stałym stożku.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Więc z tego wynika, że koniecznie trzeba zakupić nowy komplet nakrętek do felg stalowych. Szkoda nakrętek do alufelg i nie wiadomo jak z bezpieczeństwem.

macslad 19-01-2011 17:01

Odp: 2.0 TDDI 2002r. Pytanie o felgi.
 
Cytat:

Napisał maestro06 (Post 1580612)
w mk3 wrzucali zwykłą stalówkę, ale naklejali ostrzeżenie max 80km/h

Mi dali tylko dojazdówkę, z oponką prawie taką jak w rowerze.

juras25 19-01-2011 18:22

Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
Nawet instrukcja mówi że ; Do mocowania kół ze stopów lekkich nie wolno stosować nakrętek przeznaczonych do kół stalowych: i ; Nakrętki kól ze stopów lekkich mogą być stosowane do zapasowych kół stalowych, przez krótki czas (max 2 tygodnie)


sam wożę w bagazniku komplet do zapasu stalowago,

benek 19-01-2011 21:59

Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
Cytat:

Nawet instrukcja mówi że ; Do mocowania kół ze stopów lekkich nie wolno stosować nakrętek przeznaczonych do kół stalowych: i ; Nakrętki kól ze stopów lekkich mogą być stosowane do zapasowych kół stalowych, przez krótki czas (max 2 tygodnie)
Wszystko się zgadza. Moja odpowiedz dotyczyła wypowiedzi
Cytat:

nakrętki do alu mają dodatkowy kołnierz, który pozwala nie obcierać felgi przy przykręcaniu, oraz przez to że są zamknięte są płytsze, więc nimi nie dokręcisz stalówek
I miałem dopisać o warunkach ich stosowania ale czasu zabrakło a znając to forum wiedziałem że zaraz posypią się posty o warunkach ich stosowania i się nie myliłem. Za czujność panowie 6+.
Cytat:

Niestety nakrętka opiera się na feldze na stałym stożku.
Bo po to jest mały stożek żeby w razie czego przykręcić stalowe koło zapasowe.
Ps. Polecam zakup nakrętek do stalowych felg, bo będziesz jeździł kilka miesięcy w roku na tych kołach więc bezpieczeństwo na 1 miejscu, a koszt niewielki. Pozdrawiam.

asatel 19-07-2013 21:53

Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
Panowie może zadam głupie pytanie ale nie wiem którą stroną przykręca się nakrętkę do felgi stalowej. Też tą stożkową do felgi czy tą płaską

Mariusz 19-07-2013 23:12

Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
Cytat:

Napisał asatel (Post 2047920)
tą stożkową do felgi?

Tak.

Chr 29-03-2014 09:24

Odp: Pytanie o felgi - jakie nakrętki na stalowe i aluminiowe, jaka średnica otworów?
 
Witam,
Temat może banalny, ale nie znalazłem konkretnych informacji. Podczas wymiany opon na zimowe, mechanik polecił mi kupno nowych nakrętek, bo część z tych założonych nie trzyma odpowiednio. Mówił też coś o nakrętkach całych a nie łączonych (jeśli dobrze pamiętam ;)
teraz zbliża się pora wymiany na letnie i chciałem się w taki nakrętki zaopatrzyć, gdzie najlepiej je kupić (sklep forda, alledrogo?) i jakie wybrać (oryginalne /zamienniki)? Auto MK4, felgi oryginalne 16"


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:55.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.