Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Mondeo Diesel czy benzyna? Co wybrac!! (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=66866)

1gouda1 09-04-2009 22:26

Mondeo Diesel czy benzyna? Co wybrac!!
 
Mam zamiar kupic Mondeo mk3 ale nie wiem czy diesel czy benzynę? Może jakies rady.

cosmo80 09-04-2009 22:31

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
Napisz cos wiecej gdzie chcesz uzytkowac auto. Jezdzisz na trasach czy glownie po miescie :?:

1gouda1 09-04-2009 22:46

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
Głównie jezdze po trasach ale bywa tez ze i po miescie. mam teraz mondeo mk1 2.0 Pb ale chciałbym sprobowac diesla, tylko troche mnie odstraszaja te awarie wtrysków

motorek26 09-04-2009 22:51

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
Cytat:

Napisał 1gouda1 (Post 1135164)
denzyna

popraw w temacie

Karlito 10-04-2009 00:52

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
Teraz to raczej ekonomiczniej jest pb+gaz chyba ze to nie jest u ciebie zadnym aspektem, ogolnie to ropniak wychodzi drozej jezeli cos sie zacznie sypac i mozliwosci usterek jest wiecej. Wtryski po 2004 sa juz sie nie psuja. "Dizlem" sie dobrze jezdzi ale po autostradach,

MAXIMUS_00 10-04-2009 05:08

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
Cytat:

Napisał Karlito (Post 1135219)
Teraz to raczej ekonomiczniej jest pb+gaz chyba ze to nie jest u ciebie zadnym aspektem, ogolnie to ropniak wychodzi drozej jezeli cos sie zacznie sypac i mozliwosci usterek jest wiecej. Wtryski po 2004 sa juz sie nie psuja. "Dizlem" sie dobrze jezdzi ale po autostradach,

Zgadzam sie z przedmówcą w całej rozciągłości. Ja moją 2.0 litróweczką od zakupu zrobiłem bezawaryjnie dopiero ok.7 tysięcy km ale mój znajomy takim samym mondeo przez ostatnie lata trzasnął 10 razy więcej i nie ma z nim żadnych kłopotów, awarii itp. Wystarczy przejrzeć forum by zobaczyć ile kosztownych problemów jest z dieslami Forda. Wielokrotnie spotkałem się z opinią o Fordach Mondeo że benzynki to są super głównie te o większej mocy a Ford niestety nie ma w ofercie diesli udanego silnika. Na trasie przy normalnej jeździe np. ok 130 to benzyna u mnie naprawdę a dużo nie pali

jagrall 10-04-2009 08:06

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
2,0 a najlepiej 2,5 benzynka. wsadzasz dobry gaz i cieszysz się tanią jazdą a nie przejmujesz się wtryskami, kołem dwumasowym i innymi cudami

peterpz 10-04-2009 09:18

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
Cytat:

Napisał jagrall (Post 1135305)
2,0 a najlepiej 2,5 benzynka. wsadzasz dobry gaz i cieszysz się tanią jazdą a nie przejmujesz się wtryskami, kołem dwumasowym i innymi cudami

Benzyna też ma dwumasę :P

FOX2 10-04-2009 10:17

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
Cytat:

Napisał MAXIMUS_00 (Post 1135235)
a Ford niestety nie ma w ofercie diesli udanego silnika

Maximus, trochę się nie zgodzę. Jeśli 2.0TDCi 130KM 320Nm nie jest udany, to podaj mi inny silnik diesla w pojemności do 2.0L dający tyle doznań przy odpowiednio niskim spalaniu.:027:
PS. Ten silnik już ma 7 lat:wink:
Bezawaryjność to właściwie awaryjność to inna kwestia. Z pewnością są osoby, które przejechały już ponad 200000km i o żadnym wtrysku nie słyszały, oby każdy z użytkowników mógł to powiedzieć.

Wracając do tematu, wolałbym diesla. Dlaczego?
Miałem okazję być wożony benzyną, ryk silnika na wysokich obrotach mi po prostu nie odpowiada. Ale co kto lubi:)
Pozdro

jagrall 10-04-2009 11:07

Odp: Diesel czy denzyna? Co wybrac!!
 
Cytat:

Napisał peterpz (Post 1135359)
Cytat:
Napisał jagrall Zobacz post
2,0 a najlepiej 2,5 benzynka. wsadzasz dobry gaz i cieszysz się tanią jazdą a nie przejmujesz się wtryskami, kołem dwumasowym i innymi cudami
Benzyna też ma dwumasę

oczywiście że ma, ale słyszał ktoś o problemach z dwumasą w benzyniaku??


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.