Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=61280)

erwinzel 05-02-2009 14:20

Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Witam wszystkich posiadaczy i miłośników focusa moje pytanie na pewno już się pojawiało na tym forum ale długo by szukać wiec proszę o pomoc w odpowiedziach od was.....
Posiadam focusa 99r na i chciałbym do niego zamontować żarówki Bixenony zamiast standardowych H4 czy może już ktoś takie zakładał i jak się to ma względem świecenia proszę o podpowiedzi w tej kwestii zestawy znalazłem na allegro takie jak ten-
ZESTAW BIXENON BIXENONY H4 HB5 H13 SKLEP WYSYŁKA (numer 518587910) lub ten
Ksenony Xenony HID H4 BI-XENON 8000K Wrocław FV
myślę iż znajdą się osoby które pomogą pozdrawiam i dziękuje erwinzel :fcp1

Jester 05-02-2009 14:38

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Masz rację pytanie było już nie raz i nie trzeba długo szukać. Jak ci się nie chce to twoja sprawa.
Koledzy nie odpowiadajcie temu leniowi.

wiwaldy 05-02-2009 14:45

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Możesz zamontować xenony , ale musisz spełnić 3 warunki:
1. Całe reflektory muszą byc homologowane na ksenonowe
2.Swiatła muszą mieć funkcję samopoziomowania
3.Spryskiwacze
Inaczej będziesz miał problemy z policją lub innymi kierowcami gdy będziesz ich oślepiał.
Polecam artykuł w Motorze nr 4

erwinzel 05-02-2009 15:13

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
dzięki za odpowiedź spryskiwacze nie problem zamontować reflektory zostaną takie jakie są czyli orginał i homologacja na bixenony też będzie nie będzie tylko punktu 2 ale w polsce i tak każdy łamie przepisy pozdro i dzięki

moons 05-02-2009 15:27

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Cytat:

Napisał erwinzel
reflektory zostaną takie jakie są czyli orginał i homologacja na bixenony też będzie

A jakim cudem??? Zwykły reflektor ma homologację na światło halogenowe a nie xenonowe. A jeśli myślisz że nalepisz nalepkę z xenonów to nawet średnio rozgarnięty policjant rozpozna taki myk nie mówiąc o pracowniku stacji diagnostycznej. A poza tym gratuluję myślenia: skoro inni kradną to ja też mogę kraść. Normalnie szok. Jeszcze raz, udawane xenony świeca po oczach innym użytkownikom drogi. Jak widzę jedną vectrę u siebie na mieście to normalnie mi się sam numer wykręca na policję w jasny dzień wali po oczach jak w ciemną noc na długich.
Pozdrawiam i zapomnij o tym pomyśle lepiej tę kaskę włóż w coś innego w aucie.

phantom-kk 05-02-2009 17:16

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Homologacja reflektora do stosowania lamp wyładowczych. Focusowe lampy takowej nie posiadają (tylko na zwykłe żarówki). Mogą się zniszczyć od ciepła albo dużej ilości promieniowania UV.
Zestawy mają nie homologację, a dopuszczenie do obrotu czyli np. możesz sobie zbudować z nich latarkę. Ale od reflektora łapy precz.
Nie skupi ci się dobrze - palnik jest krótszy i węższy niż żarnik żarówki, w drogowych w żarówce masz oddzielne włókno w innym miejscu, a w "zestawie" jest tylko odsłaniany ten sam palnik. Innymi słowy będziesz oślepiał (tak). Życzę Ci żebyś trafił na jak najwięcej "podziękowań" oryginalnymi biksenonami.
Chiński szajs ma tendencje do wczesnego kończenia żywota, dobrze jak po prostu będzie świecić coraz gorzej, źle jak ci wybuchnie w reflektorze i rozwali elektrykę.
Jak będziesz miał wypadek (nie z twojej winy) możesz być uznany za winnego właśnie przez takie lampy.

Madaw 05-02-2009 17:29

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Chcesz kupić bixenony za 100, 200, 300 zł? zapomnij! Za tą cenę możesz najwyżej kupić dobre żarówki H4. Na porządne bixenony/xenony pójdzie 1000 < zł.

lucash 05-02-2009 17:46

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Cytat:

Napisał erwinzel
...reflektory zostaną takie jakie są czyli orginał i homologacja na bixenony też będzie nie będzie tylko punktu 2 ale w polsce i tak każdy łamie przepisy pozdro i dzięki

Jak czytam takie posty to robi mi się (delikatnie mówiąc) niedobrze :fcp24
Madaw, chłopak chyba nie ma pojęcia jak działa reflektor ksenonowy z prawdziwego zdarzenia :fcp7
Kolego erwinzel, nie mam złośliwej natury, ale kiedy mam styczność z ludźmi, dla których na drodze liczy się tylko obszar przed ich maską, wtedy staję się wredny :fcp12
Montując chiński szajs do zwykłych lamp będziesz oślepiał wszystkich wokoło - masz tego świadomość :fcp9
Dasz gościowi na diagnostyce w łapę, podbije on Ci dowód i będziesz się poruszał po drogach "legalnie" - owszem. Jednocześnie będziesz stwarzał zagrożenie na drodze, ale co tam Ty będziesz miał "xenon" :570:
Dwukrotnie, przez idiotów montujących podobne wynalazki do swoich lamp, o mały włos nie rozwaliłem siebie i samochodu na drodze - od tamtej pory nie szanuję ludzi montujących bezmyślnie takie gó...no do swoich samochodów.

Mam nadzieję, że jednak pomyślisz i poczytasz, zanim zainwestujesz takie "cudo" :551:

dyha 05-02-2009 17:49

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Cytat:

Napisał erwinzel
dzięki za odpowiedź spryskiwacze nie problem zamontować reflektory zostaną takie jakie są czyli orginał i homologacja na bixenony też będzie nie będzie tylko punktu 2 ale w polsce i tak każdy łamie przepisy pozdro i dzięki

:fcp20 :573: :572:

Kolego... .... jedno pytanie... Ile Ty masz lat?

lucash 05-02-2009 17:51

Re: Montaż Bixenonów w focusie zamiast zarówki h4
 
Cytat:

Kolego... .... jedno pytanie... Ile Ty masz lat?
Hahaha dyha, też o to chciałem zapytać :fcp18


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.