Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=105075)

Łukasza 13-07-2010 11:31

Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
Mam nieogrzewany garaż. Jak użytkować w nim auto w czasie zimy aby nie korodowało. Czy warto ogrzewać np. grzejnikiem? W necie są różne opinie, niektórzy piszą, że ogrzewany przyspiesza korozję (wyższa temp. = szybciej zachodzące reakcje chemiczne=korozja). Ostatniej zimy pordzewiały mi tylne ranty drzwi + krawędz klapy bagażnika ale stał pod chmurką.

Jakie są Wasze spostrzeżenia / opinie na w/w temat? Pewnie wiele osób ma garaż e nieogrzewane i może sie podzielić doświadczeniem?

mondzio III 13-07-2010 11:50

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
Cytat:

Napisał Łukasza (Post 1473683)
Ostatniej zimy pordzewiały mi tylne ranty drzwi + krawędz klapy bagażnika ale stał pod chmurką.

Napisz jaśnie gdzie to rdzewieje.
Jeśli od wewnątrz i w miejscu gdzie położony jest ten uszczelniacz na łączu blach-to nic nowego ,u większości to rdzewieje.Dokładnie oczyścić ,podmalować farbą antykorozyjną,położyć na nowo uszczelniacz i podmalować na kolor.Nie wiem czy co można więcej zrobić,można spróbować troszkę dać konserwacji od środka.

Łukasza 13-07-2010 11:54

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
Cytat:

Napisał mondzio III (Post 1473693)
Napisz jaśnie gdzie to rdzewieje.
Jeśli od wewnątrz i w miejscu gdzie położony jest ten uszczelniacz na łączu blach-to nic nowego ,u większości to rdzewieje.Dokładnie oczyścić ,podmalować farbą antykorozyjną,położyć na nowo uszczelniacz i podmalować na kolor.Nie wiem czy co można więcej zrobić,można spróbować troszkę dać konserwacji od środka.

Z tym to ja juz sobie poradzilem, jest zakonserwowane i pomalowane.

conris 13-07-2010 14:00

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
Może być nieogrzewany ,ale ważne aby był w nim przeciąg.Wówczas wilgoć jest wywiewana.Nic gorszego jak pozostawienie ciepłego po jeździe ,w zamkniętym pomieszczeniu,
Znam przypadek gościa co parkował nad studzienką C.O. bo wydawało mu się ze ma ogrzewanie podłogi za darmo.Miał..... połowę podłogi , bo reszta zgniła.

Fadamaka 18-07-2010 12:01

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
Mój poprzedni focus stał w garażu przez 3 lata i zardzewiała mu tylna klapa koło znaczka, drzwi na rantach u dołu i progi pod drzwiami. Garaż był i jest nieogrzewany. Przewiew jest spory bo drzwi nie mam :)

kuchar07 18-07-2010 12:08

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
u mnie stoi drugi rok na dworzu i nic sie nie pojawia.wiec nie wiem od czego to zależy

NAN 18-07-2010 13:54

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
To chyba bardziej zależy od jakości wykonania auta, a jak wiadomo foki z korozją za pan brat, tzn. prawie każda podchodzi rudą. Moją od trzech lat parkuje w garażu ogrzewanym i korozja pojawiła się na rantach drzwi od wewnątrz.

A w tym samym garażu parkowałem Uno, Astrę, XM-a i Merca i na nich nie było deka korozji.

arturek 18-07-2010 15:53

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
Podstawowy plus garażu
- nie musisz rano odkopywać auta
- nie musisz skrobać szyby
- pupcia nie przymarza do siedzenia, a ręce do kierownicy

Jeśli chodzi o korozję, to powiem co innego - w Polsce masz trochę różnej chemi w powietrzu. Jeśli parkujesz pod chmurką, to snieg działa jak gąbka z kwasem. Do tego dochodzi ranne odkopywanie auta.

Pytanie - co rozumiesz przez nieogrzewany garaż
- wolnostojący "blaszak" => temperatura w garażu = temperaturze na zewnątrz
- garaż murowny, bedący częścią domku jednorodzinnego, pozbawiony ogrzewania

W tym drugim przypadku masz w garażu temperaturę wyższą niż na zewnątrz, zazwyczaj powyżej zera.

pozdrawiam
Arturek

kuchar07 18-07-2010 16:25

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
ja np dość często woskuje swoja foczke.a w zime staram sie ją czesto myć.więc moze dlatego sie nic nie pojawia

Triam 18-07-2010 17:04

Odp: Garaż i korozja - opinie o użytkowaniu
 
Cytat:

Napisał NAN (Post 1476298)
Moją od trzech lat parkuje w garażu ogrzewanym i korozja pojawiła się na rantach drzwi od wewnątrz.

A w tym samym garażu parkowałem Uno, Astrę, XM-a i Merca i na nich nie było deka korozji.

można by się przyczepić szczegółów... typu czy świeżo malowane, jakie ubytki lakieru itd. czym bardziej zniszczony lakier (część ochronna karoserii) tym szybciej zardzewieje...


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.