Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fusion (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=100)
-   -   [Fusion] Duży wzrost spalania po wymianie świec. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=229814)

bbond 27-08-2015 17:10

Duży wzrost spalania po wymianie świec.
 
Witam, fusion(1.4 benzyna) palił mi 7,5 średnio cały rok. Padła mi cewka, wymieniłem na nową, ale zalecono również wymianę świec - standard. Kupiłem komplet NGK wymieniłem i masakra auto pali 10l ??? wymieniłem miedzy czasie filtr paliwa ale nie widzę związku. co to za spalanie takie swiece kupilem

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

NGK TR5A-10 - swiece

PRZEWODY ZAPŁONOWE KOMPLET
NUMER PRODUCENTA: RC-FD807

Proszę o info \
(ps świece i przewody które były w aucie były jeszcze oryginalne motorcrafta szok auto ma 11 lat i 125 tys przebiegu na 1 komplecie )

michalpodroznik 27-08-2015 23:10

Odp: duży wzrost spalania fusion 1.4 benz
 
Hmmm... Rocznik 2004 i 125 kkm przebiegu? A miałeś sprawdzaną sondę lambda? Może tu tkwi problem...

Jak zachowuje się samochód podczas jazdy (przyspieszenie, reakcja silnika na wciśnięcie pedału gazu, itp.)?

bbond 28-08-2015 10:18

Odp: duży wzrost spalania fusion 1.4 benz
 
auto chodzi normalnie, ładnie się zbiera, płynnie idzie, zero szarpania , równa praca, tak było cały czanias i jest tak samo po wymianie, jak padła cewka to chodził nierówno jakby na 3 baniaki, bałem się że to rozrząd przeskoczył ale okazała się cewka.
wczoraj rozłączyłem akumulator aby zresetowac ustawienia, dziś dotankuje na max i zobacze ile na 100 wejdzie. eh wzrost o 33% nic fajnego aż mi się nie chce wierzyć że to może być przez świece.

Skolmi 28-08-2015 15:28

Odp: Duży wzrost spalania po wymianie świec.
 
Cytat:

Napisał bbond (Post 2447022)
świece i przewody które były w aucie były jeszcze oryginalne motorcrafta szok auto ma 11 lat i 125 tys przebiegu na 1 komplecie )

No to akurat nic nie znaczy, bo sporo osób składa oryginały - na forum znajdziesz dziesiątki przykładów na to, że fordy nie tolerują jakichkolwiek innych świec.

bbond 28-08-2015 18:22

Odp: Duży wzrost spalania po wymianie świec.
 
Czyli sugerujesz wymianę na AYFS 22CB 1493001 FoMoCo bo Motorcrafta już nie kupi.

Skolmi 28-08-2015 18:59

Odp: Duży wzrost spalania po wymianie świec.
 
Świece FoMoCo (Bosch Russia :D) tanie, ale najpierw, tak jak pisze michalpodroznik, sondy λ bym sprawdził. Nie muszą wywalać błędu. Mogą dawać złe wskazania.

bbond 01-09-2015 16:25

Odp: Duży wzrost spalania po wymianie świec.
 
Reset nic nie dał, dalej weszło 10 litrów po przejechaniu 100km. zaryzykuję i zamiast wymieniać kolejny raz świece za 50zl FMC, to kupię sonde lambda na allegro po 100zł, napiszę jak się zmieniło.
Czy po wymianie sondy trzeba coś ustawiać w aucie na komputer jechać? (chyba nie ?)

Pozdrawiam

Tomos 01-09-2015 20:03

Sonda lambda
 
Sondę lambda kupisz na tym forum :) Bodajże użytkownik [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] sprzedaje ją jako nową ;)

bbond 30-09-2015 18:10

Odp: Duży wzrost spalania po wymianie świec.
 
chwile nie odpisywalem bo testowalem, wymieniłem świece na stare co były - spalanie 7.5 l!!!!!, świece wymontowane miały sporo sadzy na sobie . Ciekawa sprawa. Przy przeglądzie bo właśnie mi się kończył poprosiłem o analizę spalin i niby wszystko ok.

Antej 30-09-2015 18:14

Odp: Duży wzrost spalania po wymianie świec.
 
Ehm, poprosiles o punkt ktory powinien być w standardzie podczas przeglądu, a nie jest ponieważ a) aparatura i tak pokazuje bajki, b) nie chcą uwalic 80% aut na kontroli.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.