Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Skrzynie automatyczne (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=151)
-   -   [Ogólne] powershift szarpie przy zmianie biegów (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=209484)

BEN-LOOKER 25-01-2017 21:07

Odp: powershift szarpie
 
Cytat:

Napisał juri2069 (Post 2735444)
Strasznie szyderczo się wypowiadasz o ludziach. Boli cie , że wydałeś tyle kasy na remont czy co ? Troche kultury. No i skoro adaptacja prawie każdemu poprawiła komfort i kulturę zmiany biegów to coś w tym jest. Ja o adaptacji się nie wypowiadam akurat bo mam swoje zdanie
A i popraw sobie silnik pod nickiem bo nie było 2.8

A poza twoimi wypowiedziami to dopowiem , że również warto kupić używkę PS i mieć nadzieje , że trochę posłuży. Oczywiście od kogoś pewnego , aby mieć realny przebieg. Choć pewnie ciężko znaleźć. Ale lepiej wydać 5 tys niż 20 na nową :)

Czlowieku jak inaczej odpisac komus takiemu jak ty ktory ma zero pojecia o skrzyni o ktorej sie wypowiada. Co ci pomoglo i co komu pomoglo wiekszosc jak slyszy ze ma dac 10 tys dostaje rzadkiej kupy i nagle im juz pasuje ze szarpie. Stac mnie to zrobilem na nowych czesciach nie twoja sprawa a probuje przestrzec tych ktorych nie stac co ich moze spotkac. Gdyby bylo tak jak mowisz to producent sam by to zalecal a nie zaleca poza 2 przypadkami wymiana zespolu sprzegiel lub sterownika hydraulicznego jak wogole wiesz jak jak on w powershifcie wyglada:razz: 3 przypadek to zmiana softu oczywiscie w tym wypadku nie ma to wiekszego znaczenia. uzywke to mozesz kupic ty a to tylko potwierdza ze nalezysz do tych o ktorych pisze!:razz: jak bys wiedzial cos na temat tych skrzyn to nie pisal bys tych farmazonow ot tak to mozesz sobie wlozyc uzywanego manuala do golfa 2 ale nie powershifta! Poczytaj dowiedz sie co i jak a potem pisz. Ps nie ty bedziesz mi mowil co mam poprawic w moim profilu!

Bump:

Bump:
Cytat:

Napisał wrzoch (Post 2735474)
Naprawdę to warto w przypadku PSa kupić samochód, który albo ma Gwarancję 12 czy jak się to to teraz nazywa, albo jest w stanie przejść kwalifikację do tej gwarancji bez kosztownego remontu (wymaga wcześniejszego naprawienia usterek jeśli są).

Wtedy można spać spokojnie.

Co do kupna używki, to niestety Powershiftów było milion rodzajów. Różnią się sterowaniem pomiędzy różnymi modelami. Mechatronikę zazwyczaj trzeba przełożyć ze swojego, bo "nowe używane" skrzynie średnio chcą się poddawać parowaniu z PCMem, a bez tego skrzynia nie będzie w pełni działać. Mechanicznie rzekomo wszystkie PSy to to samo, ale starszy inżynier z Getraga (producent tych skrzyń) niekoniecznie chciał się pod tym podpisać.

A co zmieni przelozenie mechatronika jak on niczego nie zmiania! Trzeba przeprogramowac kompa ktory jest w skrzyni a to nie jest proste ale mozliwe�� I nie da sie tego ot tak prosto przelozyc! Zgadzam sie ze warto kupic takiego fordzika z gwarancja tylko to nie takie proste.

wrzoch 25-01-2017 23:00

Odp: powershift szarpie
 
Cytat:

Napisał BEN-LOOKER (Post 2735744)
A co zmieni przelozenie mechatronika jak on niczego nie zmiania! Trzeba przeprogramowac kompa ktory jest w skrzyni

Teraz to z siebie robisz tego co nic nie wie. Tak się składa, że mechatronika, to TCM czyli Transmission Control Module, czyli sterownik (komputer) skrzyni razem z elektrozaworami, czujnikami położenia widełek wybieraka i paroma innymi pierdołami. Aby skrzynia działała w pełni poprawnie musi być PCM sparowany z TCM. Procedurę przeprowadza się przy pomocy IDSa, ale jak już przynajmniej jeden kolega z forum się przekonał skrzynia, która po numerach powinna zagrać w jego aucie nie chciała się parować z PCMem.

Cytat:

Napisał BEN-LOOKER (Post 2735744)
Stac mnie to zrobilem na nowych czesciach

Bardzo ciekawe jak Ci się to udało, bo z nowych części Ford/Getrag proponuje miskę olejową, pokrywę zespołu sprzęgieł (która jest jednorazowa), do niektórych modeli skrzyń uszczelkę miski olejowej, mechatronikę, mechanikę (jako całość), zespół sprzęgieł (tylko jako całość), filtr zewnętrzny i olej.

Wszystko inne to zamienniki, o których jakości ciężko się wypowiadać. Uszczelnienia, "pistony", tańsze wersje pokrywy sprzęgieł (200 zamiast 1000) i miski olejowej (200 zamiast 1000), zestaw naprawczy tłumika drgań skrętnych, tarcze sprzęgłowe, filtr wewnętrzny skrzyni - to wszystko jest dostępne tylko w zamienniku. Chyba, że transport do Getraga okradniesz albo jakoś od nich bezpośrednio ktoś wyłudzi.
Z tym, że im nie na rękę udostępnianie części, bo
za ~21kPLN sprzedają nową skrzynię
za ~16kPLN sprzedają fabrycznie regenerowaną
w obu przypadkach stara do zwrotu.

Buła79 26-01-2017 10:39

Odp: powershift szarpie
 
Cześć,

u mnie delikatnie szarpało z 1 na 2 i mocniej z 2 na 3. nie było to uciążliwe, a miałem ~116 000 Km przebiegu więc pomyślałem że dojadę do wymiany oleju i się zobaczy...
Niestety przy 118 000Km została 1 i wsteczny. awaria typowa dla tych skrzyń: pęknięte zaczepy w tłumiku drgań na skutek czego opiłki w sterowniku i uszkodzone sprzęgło.
Koszt naprawy 6900 netto w Poznaniu (regeneracja sterownika, sprzęgła, nowe zaczepy, olej filtry itp., + eliminacja kilku błędów elektronicznych - zakładam że update softu/adaptacja...)
Porażka...:(
Podobno powinna przejechać 150 000 km...

wojtekn 26-01-2017 11:15

Odp: powershift szarpie
 
Panowie ciśnienie to np. na siłowni spuszczać a nie tu na forum.
Proszę o spokojną dyskusję. :!!:

juri2069 26-01-2017 11:19

Odp: powershift szarpie
 
Ja już mam 233 kkm i wszystko gra. Jeden z kolegów miał ostatnio klienta co miał nalatane ponad 400 kkm. Nie ma reguły:)

krystianen 27-01-2017 07:43

Odp: powershift szarpie
 
Cytat:

Napisał Buła79 (Post 2736036)
oszt naprawy 6900 netto w Poznaniu (regeneracja sterownika, sprzęgła, nowe zaczepy, olej filtry itp., + eliminacja kilku błędów elektronicznych - zakładam że update softu/adaptacja...)

gdzie robies skrzynie?

Buła79 27-01-2017 07:50

Odp: powershift szarpie
 
w Teo Motors, kolega robił tam DSG w swoim służbowym VW. Po regeneracji zrobił ponad 100KKM w rok i sprzedał. W necie czytałem opinie (~30): 2 negatywne, jedna neutralna. Co do ceny to spróbuje się jeszcze targować. Gdy pytałem o koszty, to przy przyjęciu pokazywali mi focusa w którym komplecik wyszedł 6200 netto (chyba że to stały klient...)

Rafal Zabik 28-01-2017 13:52

Odp: powershift szarpie
 
Panowie a ja mam pytanie z innej beczki. Chcialbym zrobic adaptacje Powershifta w Mondeo mk4 ale mieszkam w Anglii. Czy ktos obeznany w temacie moglby powiedziec jak ta procedura nazywa sie w IDS ale po angielsku, zebym wiedzial o co dokladnie pytac w serwisie?

M-S POWER 28-01-2017 17:06

Odp: powershift szarpie
 
A gdzie mieszkasz w UK? Wątpię aby coś Ci w UK pomogli. Przerobiłem tutaj sporo fordow i żaden który miałem u siebie nie miał aktualizacji softu

Cytat:

Napisał Rafal Zabik (Post 2737592)
Panowie a ja mam pytanie z innej beczki. Chcialbym zrobic adaptacje Powershifta w Mondeo mk4 ale mieszkam w Anglii. Czy ktos obeznany w temacie moglby powiedziec jak ta procedura nazywa sie w IDS ale po angielsku, zebym wiedzial o co dokladnie pytac w serwisie?


lesiu999 28-01-2017 19:20

Odp: powershift szarpie
 
Cytat:

Napisał BEN-LOOKER (Post 2732909)
Masz jakies doswiadczenie czy klepiesz te brednie z nudow? Jakie okladziny? Kto przy zdrowych zmyslach zrzuci skrzynie wymieni tarcze sprzegiel bez regeneracji dwumasa nie wspone ze skoro sprzegla maja dosc to wiekszosc opilkow z nich jest w tej chwili w skrzyni!Zaden skrzyniarz, ktory sie szanuje nie odwali takiej kichy. Wymiana sprzegiel to generalka skrzyni wymiana uszczelnien czyszczenie calej skrzyni montaz nowego sprzegla koszt samego sprzegla okolo 6000zl. Kolega musi szykowac 10 tys i skonczcie z tymi bredniami adaptacje itd sprzegla sa poza nastawami i nic z nimi nie zrobisz bicie w drazek przy przelaczeniu z p na d to najczesciej nadmierny luz na sprzeglach i tyle.

No właśnie mam. I niestety śmiem twierdzić że Ty klepiesz bzdury.
No ale każdy może.
A nie okładziny tylko tarczki (sorki)
A koszt całej roboty z wymianą oleju, czyszczeniem itp to około 4300.
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.