Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Samodzielna wymiana nagrzewnicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=144432)

horse668 20-11-2011 21:56

Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Witam, przyszedł i na mnie czas, pora wymienić nagrzewnię przednią. Przygotowuję się do tego mentalnie i zbieram informacje. Wiem, że na ten tema wiele już napisano i widziałem instrukcje z niemieckiego forum, ale liczę że koledzy wspomogą mnie praktycznymi poradami. Jeśli mogę prosić o odpowiedzi na kilka pytań:
1. Czy trzeba spuścić płyn?
2. Jakie są wymiary prawidłowej nagrzewnicy?
3. Czy ktoś próbował wyjąć nagrzewnice z obudowy bez odkręcania jej od strony silnika?

Może macie jakieś swoje patenty, które pozwolą zaoszczędzić trochę pracy i czasu.
Liczę na podpowiedzi, za które z góry dziękuję.
pozdrawiam horse

rciechan 21-11-2011 10:00

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
ad. 1 jeśli chodzi Ci o płyn z całego ukłądu to nie, nie trzeba spuszczać
ad. 2 tego akurat nie wiem, a starą już dawno wyrzuciłem, więc nie pomogę
ad. 3 nie do końca rozumiem co masz na myśli ale jak pamiętam to chyba nie ma innej opcji jak odkręcenie jej od silnika, ja kombinowałem z mega długim śrubokrętem krzyżakowym (ponad 50 cm)

horse668 21-11-2011 16:36

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Wielkie dzięki za odzew.ad3. na niemieckim forum, jest podana taka alternatywa (przynajmniej tak to zrozumiałem), że nagrzewnicę, można wyjąć z obudowy, jak sie odkreci rurki w kabinie, druga śruba od łączenia rurek, jest pod rurkami.Jest pokazany taki patent, że można długim kluczem, czy śrubokrętem, odkręcic tą drugą śrubę, poprzez przepust między rurkami od strony komory silnika. Zrozumiałem, że ten patent ma na celu uniuknięcie odkrecania całej obudowy. Może nie skumałem tego dobrze. Ewentualnie czy ktoś mógłby to potwierdzić.
pozdrawiam horse

rciechan 22-11-2011 21:33

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
dokładnie tak ją wymontowywałem - rozkręciłem łączednie z rurkami od strony silnika

horse668 23-11-2011 07:22

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Czyli kolumny kierownicy itp, nie trzeba ruszć?

rciechan 23-11-2011 19:53

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
nie, ona w niczym nie przeszkadza

horse668 27-11-2011 17:34

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Nagrzewnica wymieniona, roboty kupa, ale da się. Dzięki wszystkim.

sp9wlc 30-11-2011 06:23

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
wczoraj prawie potrąciłem pieszego przez zaparowane szyby, wiec szybka decyzja, nagrzewnica w sklepie po 90 zł, garaz u kolegi wolny więc rano Zuzie do szkoły zawioze i zabieram się do wymiany.

rciechan 30-11-2011 09:23

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
nagrzewnica za 90 PLN??? Co to jest i gdzie takie sprzedają?!?! ;)

horse668 30-11-2011 18:22

Odp: Samodzielna wymiana nagrzewnicy
 
Ja kupiłem na allegro za 98 zł nową z rurkami. Nie wiem jak długo będzie działać, ale z drugiej strony ile ja jeszcze tym autem będę jeździł.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.