Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Podświetlenie zegarów i panelu sterowania- 1.9tdi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59016)

wielki70 08-01-2009 22:23

Podświetlenie zegarów i panelu sterowania- 1.9tdi
 
witam wszystkich :fcp4 mam problem z podświetleniem zegarów i panelu sterowania, nie mogę dostać nigdzie żarówek do podświetlenia panelu sterowania i zegarów, gdzie mogę je kupić ewentualnie czy jest możliwość zastosowania diody Led. Proszę o pomoc za co z góry dziękuję :fcp4 Te żarówki są w specjalnych oprawkach czy jest inna mozliwosc zastosowania

tomi98 08-01-2009 22:54

Re: ford galaxy 2000r 1.9 tdi
 
ja kupowałem w aso
zarówka mała 8zł duża 3zł za szt. ( jak dobrze pamietam )

jeśli chodzi o ledy to użyj wyszukiwarki było na forum !

i popraw temat.... bo nie wiadomo o co chodzi

viper11 09-01-2009 13:34

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Jakieś 2 miesiące temu kupowałem te małe żaróweczki licznikowe, o ile pamiętam to chyba po 1 zł były w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym.

Kupujesz same żerówki, a jesli masz poprzypalane plastiki mocujace, to chyba lepiej skoczyć na szrot.

doktorek35 12-01-2009 11:59

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Cytat:

Napisał wielki70
witam wszystkich :fcp4 mam problem z podświetleniem zegarów i panelu sterowania, nie mogę dostać nigdzie żarówek do podświetlenia panelu sterowania i zegarów, gdzie mogę je kupić ewentualnie czy jest możliwość zastosowania diody Led. Proszę o pomoc za co z góry dziękuję :fcp4 Te żarówki są w specjalnych oprawkach czy jest inna mozliwosc zastosowania

hej.diody do podśtlenia panelu sterowania nie polecam.proponuje wymontować orginalną oprawkę i na jej miejsce włożyc własnej produkcji instalacje z 2 żaróweczkami,a wtedy zniknie problem z niedświetlonym panelem.jedna w miejsce orginału a druga powyżej,ale bliżej pokrętła dmuchawy.ja tak się pobawiłem-zasilanie ukradłem z żarówki zapalniczki.efekt zabawy pozytywny.[żaróweczki nie mogą być zbyt jasne,bo będzie się wyróżniać w całości]jeżeli chodzi o licznik to tylko żarówki z oprawą[szkoda zabawy z lutownicą]powinny być dostępne wszędzie,a w aso napewno-tylko ceny tam jak w peweksie.

stachumal 13-01-2009 18:57

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
tomi98, Ja po żaróweczki również się wybieram do serwisu bo w mojej mieścinie takich na oczy nie widzieli . (we wszystkich cpn-ach i sklepach motoryzacyjnych)


tomi98 czy te żaróweczki mają może jakieś symbole czy mam z licznikiem w garści do aso wejść?

wieslawbart 13-01-2009 19:44

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Witam.
Może ktoś mi pomoże jak wymienić kontrolkę od świateł drogowych(zieloną).Za żadne skarby nie mogę jej znależć.Robiłem już kilka podejść i nic . Jeśli chodzi o kupno żarówek to proponuję poszukać w sklepach tuningowych .
Pozdrawiam.

stachumal 13-01-2009 19:56

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
wieslawbart, w lampie z przodu wymieniałem pozycyjną żarówkę i nie było kłopotu . Myslę że do żarówki mijania też jest łatwy dostęp bo ona znajduje sie pod postojem. Jednak jak wyjąc nie miem . Postojową wyciągałem za oprawkę w której jest ona osadzona.Całość jest zamknięta takim jakby plastikowym ,czarnym wieczkiem które sie odkręca jak na słoiku.

wieslawbart 13-01-2009 20:03

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Mi chodzi o wymianę kontrolki świateł mijania.


Przepraszam trochę żle napisałem.
Już poprawiłem.

tomi98 13-01-2009 20:30

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Cytat:

licznikiem w garści do aso wejść?
zamawiałem telefonicznie i gość z aso kumaty i przysłał to co chciałem , wystraczy jak dasz hasło żarówki :fcp26

stachumal 13-01-2009 20:41

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
tomi98, Niestety serwis w Bydgoszczy nie wysyła więc muszę się pofatygować osobiście 50 km w jedną stronke hi hi hi.

A co myślisz o problemie wieslawbart ? Na moje to wymiana żarówki w zegarach załatwi sprawę?


tomi98, Pozdrawiam :fcp29


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.