Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Polerowanie lakieru (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=176070)

papirus 18-02-2013 20:07

Odp: Polerowanie lakieru
 
Collinite jak najbardziej ja mogę polecić
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] przy okazji radzę skorzystać z własnie trwających w tym sklepie obniżek :D ja korzystam bo wiosna idzie
Tu jest troche futerek polerskich
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Z cleanerów to duragloss i finish care mogę polecić
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

LathanderAldonis 19-02-2013 18:10

Odp: Polerowanie lakieru
 
a ja się wrzucę do tematu z pytaniem o tania polerkę(wybieram tanią bo będzie mi potrzebna dosłownie raz/dwa na rok albo rzadziej) wybór padł na 4 sztuki:
1. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
3. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
4. [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wszystkie bardzo podobne (pewnie robione prze te same małe chińskie łapki) ale jakaś mała różnica jest. Najbardziej zastanawia mnie pierwsza i druga pozycja(z powodu rączki do trzymania - wygodniejsza) jak i samej firmy ale prosiłbym o jakieś opinie ;)

majdan 24-02-2013 13:58

Odp: Polerowanie lakieru
 
>Zamierzam użyć szlifierki kątowej nie wiem tylko jakiej pasty polerskiej użyć.

nie wiem czy ta szlifierka to dobry pomysl. Trzeba uwazac zeby lakieru nie przypalic.
Za duze obroty ma. Ja eksperymentowalem na wiertarce bo wtedy mozesz sobie ustawic obroty. No i do polerowania cos w rodzaju "futro polerskie".
Pasta Tempo podobno sie sprawdza.

Polish 24-02-2013 15:55

Odp: Polerowanie lakieru
 
Futro polerskie zostawia hologramy i jest agresywne. Szlifierka kątowa nie ma 2000 obrotów na, których będziesz pracować przez większość czasu. Pastą Tempo nie poleruje się lakieru.

jarekcrx 25-02-2013 21:33

Odp: Polerowanie lakieru
 
osobom zainteresowanym tematem polecam lekturę forum kosmetykaaut.pl
tam zebrane jest całe mnóstwo wiedzy na temat szeroko rozumianego detailingu, forumowicze chętni do pomocy nie tylko dobrą radą ale również dobrą polerką:)

papirus 26-02-2013 19:56

Odp: Polerowanie lakieru
 
Do polerki to raczej maszyna z regulacją obrotów. Dla doszkolenia ja używam bloga detailera [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] bo na KOsmetykaaut sie zgubic można :)

marjano82 09-06-2013 16:24

Re: Polerowanie lakieru
 
Zadnych szlifierek!!!! Maszyna polerska i odpowiednie pasty oraz pady. Szlifierka ma zdecydowanie za duże obroty- lakier przypali się raz-dwa a i hologramów pewnie powstanie z milion.
Jak kolega powyżej polecam forum kosmetykaaut.pl, prawdziwa encyklopedia wiedzy na temat autodetailingu i ogólnych spraw związanych z prawidłowym dbaniem o auto.

Pogodny 10-06-2013 17:42

Odp: Polerowanie lakieru
 
Tylko, że tam jest teoria. Ja wszystkiego nauczyłem się sam, gdyż to nie było takie proste jak się wydawało. Po wielu podejściach na drzwiach maskach ze szrotów, zrobiłem swoje pierwsze auto - moja była Astra Coupe Bertone. Później już poleciało - samochód rodziców, teściów, znajomych. Takim sposobem opędziłem mnóstwo aut i pokazałem na kosmetykaaut.pl co potrafię. Generalnie tylko praktyka, kombinowanie różnych metod, testowanie i praca praca praca jest w stanie doprowadzić samochód do efektów lepszych niż autko wyszło z salonu. :)

marjano82 11-06-2013 07:14

Odp: Polerowanie lakieru
 
Cytat:

Napisał Pogodny (Post 2027579)
Tylko, że tam jest teoria. Ja wszystkiego nauczyłem się sam, gdyż to nie było takie proste jak się wydawało.

Oczywiście, że jest teoria, lecz lektura w/w forum pozwala na uniknięcie wielu niepotrzebnych wpadek czy błędów(np. użycia Tempo czy Farecli G3 na futrze polerskim, zamocowanym na szlifierce kątowej). Teoria wbrew pozorom też jest przydatna. Na kosmetykaaut.pl nowicjusz ma okazję podpatrzyć lepszych od siebie, bardziej doświadczonych i czegoś się nauczyć, zapytać o radę. Oczywistym jest, że nic nie zastąpi praktycznej pracy z maszyną polerską, siedzieć przed kompem i prawić "mądrości" potrafi o wielu więcej, niż wykonać poprawną korektę lakieru. :D
PS.
Ja też uczyłem się na elementach ze szrotu a potem moje i rodziców auto....:) Jak narazie nie miałem serca by robić i umieścić fotorelację, toteż moje dokonania pozostają jak dotąd nieupublicznione:)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.