Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kupujemy auto (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=158)
-   -   Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=181431)

malw 02-05-2013 19:56

Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
Witam.

Proszę o poradę. Planuję zakupić Nowy Ford Fiesta: jaki silnik wybrać ? 1,25 82 KM czy 1,4 96 KM, przeczytałam już parę wątków znajdujących się tutaj na forum i wyczytałam, że te Fiesty 1,25 w mieście strasznie dużo palą 9-10 litrów to kosmiczna liczba, a nie ukrywam , że przy wyborze nowego autka zależy mi na jak najmniejszym spalaniu i co tu teraz wybrać? Nie ukrywam, że nastawiliśmy się już na tą Fiestę, ale teraz się zastanawiam czy napewno się opłaca ... :/, jaki Ford w miarę mało pali i jest w miarę bezawaryjny może wybrać coś innego ? mój budżet to max. 44 tys. oprócz małego spalania i bezawaryjności z `bajerów` potrzebna jedynie klima, reszta będzie to ok nie będzie to nie problem no i oczywiście w grę wchodzi tylko benzyniak. Pozdrawiam

Kubuch 03-05-2013 08:52

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
Najmocniejszy - zawsze najmocniejszy na jaki Cię stać ;)

malw 03-05-2013 09:06

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
a później będzie stać w garażu bo nie będzie miał kto w niego lać :P jak zerzre 10 litrów po przejażdzce po mieście :/

guzziec 03-05-2013 09:11

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
Polecam 1.4. Dużo lepsza dynamika a spalanie trochę niższe niż w 1.25.
W tej cenie możesz wynegocjować całkiem fajną wersje. :D

c-matix 03-05-2013 09:17

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
Ja bym sobie szukał 1.6PB lub 1.6 tdci, zapasu mocy i awaryjnośc taka sama, na dodatek duzo wiecej palić nie będą bo nie trzeba deptać po gazie by zwinnie jechało...

Szprytny 03-05-2013 09:17

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
w tym budzecie bez dwoch zdan bralbym rocznego focusa 1,6 benzyne.
Samochod nieporownywalnie lepszy od fiesty (komfort, prowadzenie).

Jezeli mialbym kupic nowe auto z segmentu fiesty a glownym kryterium byloby spalanie to bez zastanowienia yaris 1.0 69KM spalanie po miescie na poziomie 5 litrow i silnik nie do zajezdzenia.

guzziec 03-05-2013 09:25

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
Chociaż z drugiej strony patrząc (właśnie otwarłem cennik) zastanowił bym się poważnie nad silnikiem 1.0 EcoBoost 100 KM. Co prawda cenowo trochę wybiega poza ramy, lecz jak chcesz ekonomicznie jeździć po mieście to z momentem obrotowym 170 Nm powinien spalać z 1,5 litra mniej niż 1.4. Jak będziesz w salonie to nie daj się wrobić w 1.0 80 KM bo ta wersja nie ma turbiny i ma najniższy moment obrotowy z całej palety (czytaj najwięcej pali).
Tak jak wcześniej napisałem NEGOCJUJ CENĘ !!!!:D

c-matix 03-05-2013 09:39

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
E przepraszam, nie doczytałem że to chodzi o nowy.
Nowy brał bym 1.0 Ecoboost 100KM, spalanie w trasie niskie ale miasto dolicz sobie 1L, takie są realia i niech cie w salonie nie bałamucą w salonie niskim spalaniem w miescie. Jak nie to powied z że jedziecie na jazde próbną po miescie 100km, zatankuj do pierwszego odbicia i pozniej spowrotem zatankować do pierwszego odbicia i pokażesz mu jak to jest.

Z drugiej strony nie kupił bym nowego autka , chyba że będe zarabiał 10tys miesięcznie. Jak piszą poniżej wolał bym kupić 1-2 lata focusa i cieszyć się wnętrzem, przestronnośćią, i komfortem jazdy. I jak ci się nie spieszy, szukać po necie auta od 1-go własciciela , co jest oczywiescie realne na ogłoszeniach tylko trzeba przebić wtedy bariere psychiczną i wewnętrzną że trzeba za takie autko zapłacić z 3-5 tys wiecej.
Ostatnio ogladałem pieknego focusa 2010r mk2 htb, za 43tys w stanie idealnym z przebiegiem 58tys/km.

Kubuch 03-05-2013 10:08

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
Cytat:

Napisał Szprytny (Post 2006418)
yaris 1.0 69KM spalanie po miescie na poziomie 5 litrow

Chyba na 50 km... Taki jarek potrafi spalić 7-8 l w trasie ;) Do tego kiepska kultura pracy.

malw 03-05-2013 10:17

Odp: Nowy Ford Fiesta jaki silnik wybrać
 
dzięki za wszystkie odpowiedzi :), jak pisałam wcześniej w nowym autku zależy mi tylko na tym żeby mało paliło dojeżdzam do pracy 40 km dziennie, w środku przydałaby się klima no i żeby był w miarę bezawaryjny. Na samochodach zbytnio się nie znam, dlatego chciałam zapytać jaka jest różnica pomiędzy focusem, a fiestą w spalaniu i ogólnie ( oprócz ceny ;) ) ? Nastawiam się na kupno samochodu nowego lub prawie nowego, żeby nim kilka/ kilkanaście lat pojeździć. Widziałam jedną propozycję kupna yariski, a może coś innego ? nie musi to być koniecznie ford ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.