Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=146996)

Cezary73 29-12-2011 20:58

2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Witam.
Pierwszy raz zabieram głos na forum także proszę o wyrozumiałość.
Mój problem polega na tym, że jak jest zimny silnik pali na dotyk, jak się rozgrzeje nie chce palić wogóle, przy próbie odpalenia na gorąco pojawia się błąd P0087 - zaniskie ciśnienie na szynie CR. Jak odpali to po wykasowaniu błędu nie pojawia się on ponownie, czyli występuje on przy kręceniu rozrusznikiem na gorącym silniku. Mechanicy sprawdzali mi już wszystko począwszy od wtryskiwaczy, które na próbie przelewowej wypadły dobrze (do 10 ml przez 5 min wszyskie równo), wymieniony został czujnik ciśnienia na listwie, wymieniona była również pompa wtryskowa z zaworem regulacyjnym ciśnienia (wstawiona była używka) i objaw był cały czas ten sam, przepłukany cały układ paliwowy, sprawdzona szczelność, wszystkie czujniki mają parametry ok. nie ma tylka tego ciśnienia przy rozruchu na gorącym. Co robić z tym problemem.

MaroX 29-12-2011 21:54

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
W Mondeo MK3 2.0 TDCi, takie objawy wskazywałyby na uszkodzenie czujnika położenia wałka rozrządu.

Cezary73 30-12-2011 06:19

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Tak, ale u mnie był sprawdzany i jest OK.

heko 31-12-2011 14:28

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
a czym diagnozują Ci Forda, bo jeśli to jakiś uniwersalny diagnoskop, będzie ciężko, w IDS są procedury diagnostyczne rozruchu itd

Cezary73 31-12-2011 16:27

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
podłączony miałęm taki standardowy komputer, na którym mechanik sprawdzał wszytkie parametry, a później byłem w ASO i potwierdzili wszystko co zdiagnozował mi machanik na swoim kompie. Rozmawiałem z człowiekiem z BOSCH serwis i on sugerował, że używana pompa którą kupiłem była najprawdopodobniej z podobną usterką ponieważ objawy które posiadam wskazują na uszkodzoną jakąś sekcję w pompie.

heko 31-12-2011 16:40

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
ale BOSCH serwis słabo ogarnia systemy wtryskowe siemensa, w ogóle ciężki temat, jeśli temp. silnika ma na to wpływ, stawiam jednak na jakiś czujnik

Cezary73 31-12-2011 17:51

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Tak, tylko że jak nie chce zapalić to pokazuje błąd p0087 (zaniskie ciśnienie). Zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz. Jak wyłącze silnik po dłuższej jeździe czyli jak temp. jest najwyższa to za moment odpali, ale jak trochę ostygnie to palić już nie chce. Może to właśnie chodzi o to ciśnienie w pompie, jak wyłączam po dłuższej pracy to ciśnienie jescze nie zejdzie i odpala, a jak postoi dłużej to ciśnienie spada i nie chce już zapali.
W momencie kręcenia rozrusznikiem jak nie chce zapalici to ciśnienie waha się pomiędzy 50 - 100 bar, a do zapelenia niezbędne jest ok 180 bar.

pit76 31-12-2011 18:36

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
może zawór na pompie od regulacji wysokiego ciś nawala,w chwili odpalania powinien być zamknięty na przzelew aby natychmiast osiągnąć ciś 200 bar do odpalenia(wtrysk siemens podobno nie wymienialny,tylko cała pompa)
co do spadku ciśnienia na railu po zgaszeniu to chyba poprostu ciśnienie paliwa spada i silnik gaśnie,więc nie utrzymuje ciśnienia w spoczynku,choć pewien nie jestem na jakiej zasadzie ma funkcję stop

wojtekjanus 01-01-2012 15:10

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
Cytat:

Napisał MaroX (Post 1758209)
W Mondeo MK3 2.0 TDCi, takie objawy wskazywałyby na uszkodzenie czujnika położenia wałka rozrządu.

Moim zdaniem częściej jest to uszkodzony czujnik położenia wału korbowego.
Cytat:

Napisał Cezary73 (Post 1759008)
jak nie chce zapalici to ciśnienie waha się pomiędzy 50 - 100 bar, a do zapelenia niezbędne jest ok 180 bar.

Może zawór IMV regulacyjny w pompie padł - koszt nowego ok. 300 zł, wymiana bez ruszania pompy.

Cezary73 01-01-2012 16:59

Odp: Mondeo mk4 2.0TDCi nie odpala na ciepłym silniku
 
W tym tygodniu pompa pójdzie na stół probierczy, także zobaczymy czy szwankuje. A może właśnie ten zawór regulacyjny (kilku mechaników to sugweruje) ale nie chcę w ciemno wymieniać. Co do czujnika położenia wału to chyba na diagnostyce by wyszło.
Tak się jeszcze zastanawiam nad pompą używaną którą włożyłem i byłe te same objawy. Czy to taki zbieg okoliczności, że ta używka była też uszkodzona? Pompa wymieniana była razem z zaworem regulacyjnym.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.