Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   Wirus w komputerze ....?? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=22021)

ali72 04-03-2007 13:24

Wirus w komputerze ....??
 
Witam, juz kiedys puscilem temat z moimi problemami z autem i nikt mi jednoznacznie na forum nie potrafil pomoc. wiec moze przypomne: od poczatku roku zaczely sie pojawiac bardzo dziwne objawy w moim autku, zaczelo sie od tego ze od czasu do czasu najczesciej gdy jest zagrzany silnik do normalnej temperatury i zatrzymam sie po czym chcac dalej kontynuowac jazde po jakims czasie np po ok 15-40 min (czyli jak troche sie wychlodzi) to czasami zapali mi sie sygnalizacja swiecy zarowej ale auto jedzie dalej, tylko ze jak bym dalej deptal na pedal gazu to objawia sie tym jak by mu zabraklo paliwa, jezeli wrzuce na luz i po chwili zaczne mu deptac dalej jest ok, ale sygnalizacja dalej miga, dopuki sie nie zatyrzymam i nie wylacze silika. po ponownym zapaleniu juz sygnalizacja sie nie zapala. bylem na dwoch niezaleznych warsztatach i sprawdzono wtryski, sa ok, bledy wskazuja wg opisow ze moze to byc niewlasniwe cisnienie paliwa na listwie, niewlasniwa temperatura paliwa i cos tam jeszcze. przy okazji zaobserwowalem jeszcze cos, jak jade to od czasu do czasu mrugna na ulamek sekundy wyswietlkacze z temp i licznika km (pokaza jakies bzdury)??. raz rowniez zdazylo mi sie cos takiego, jak zapalila mi sie sygnalizacja swiecy zarowej to sie poprostu zatrzymalem (jak zwykle)zeby wylaczyc zaplon i zapalic go ponownie zeby skasowac kontrolke, ale po przekrecniu kluczyka nie zgasly kontroli temp. czerwona i pomaranczowa a na termometrze pokazalo sie ---C i przy tym palila sie rowniez kontrolka silnika. przekrecilem kluczykiem na zero i jeszcze raz zaplon i juz bylo ok.
CO MOZE SIE DZIAC Z MOIM AUTEM, BO SERWISY TYLKO SZUKAJA I NIC NIE POTRAFIA ZNALEZC ???
MOZE KTOS MIAL PODOBNE OBJAWY ??
PROSZE O POMOC

kiceksc 05-03-2007 09:48

Robiłeś próbe przelewową? Trzeba by sprawdzić pompe paliwa czy daje odpowiednią dawke paliwa. Polecam też filtr paliwa. Z kąd jesteś? Najlepiej by było podłączyć pod WDS-a i on prawde powie ;) Ja miałem takie problemy jak mi padł jeden wtrysk a reszta nie już była na wykończeniu (nie reagował na gaz powyżej 2.5tyś obr, nie chciał palić. Nie dymi czasami? Jak dymi to na jaki kolor?

ali72 05-03-2007 20:42

---------------------Robiłeś próbe przelewową?

byla robiona na dwoch niezaleznych warsztatach i oba potwierdzily ze wtryski leja wg instrkcji, zarowno na zimnym i na goracym byly proby


---------------------Trzeba by sprawdzić pompe paliwa czy daje odpowiednią dawke paliwa. Polecam też filtr paliwa.


cisnienie bylo sprawdzane na kompie i facet powiedzial ze jest wszystko ok, a filtr paliwa wymienialem ok 10k km, poza tym te obiawy ma tylko jak jest calkowicei rozgrzany, wiec to nie filtr


---------------------Najlepiej by było podłączyć pod WDS-a i o.n prawde powie ;)



byl podpinany ale panowie z dwoch warsztatow tylko czytaj bledy, a one zbyt wiele nie mowia. po za tym wskazanie bledu przez komputer nie zawsze jest zwiazane z tym co opisuje.


--------------------ja miałem takie problemy jak mi padł jeden wtrysk a reszta nie już była na wykończeniu (nie reagował na gaz powyżej 2.5tyś obr, nie chciał palić.



fachowcy twierdza ze wtryski sa ok, a co do reakcji na gaz to ja nie mam takich obiawow jak ty miales. moj ma kopa od dolnego zakresu obr i normalnie go krece do 3,5k obr/min, zbiera sie pieknie, nie przerywa. jedynie jak mu solidnie nadepne to sie slizgnie sprzeglo ;), ale to inna bajka;)


--------------------Nie dymi czasami? Jak dymi to na jaki kolor?



dymi jak to diesel, a mianowice jak mu porzadnie nadepne to zakopci na czarno, tro normalne. spalanie mam w graniach 7,5l/100km

zauwazylem jeszcze jedno, jak go rano odpalam po nocy, to przez jakies 3-5s pracuje nierowno i wtedy zakopci..., nieduzo ale zakopci, na bialo.
aha i jeszcze cos, jak jest zimny i wrzuce mu luz dojezdzajac np do skrzyzowania to wtedy od czasu do czasu faluja obroty, ale jak sie kola zatrzymaja to przestanie no i jak jest rozgrzany tez jest wszystko ok.

kiceksc 05-03-2007 22:58

mi czasami też lekko falują w granicach 100obr jak jest zimny po nocy (jak było na -), przed wymianą wtrysków (bo teraz nie zauważyłem), też dymił na biało, później na lekko niebieskawo (za dużo paliwa dostawał i się nie spalało). Powiem tak, że teraz nie dymi nawet po odpaleniu. Pali odrazu po przekręceniu kluczyka? Kurde no już nie wiem co to. Może krokowiec? (nie wiem czy tu jest bo czytałem o wcześniejszych modelach) Niech się wypowie ktoś bardziej obeznany :)

ali72 06-03-2007 07:14

chyba nie dostaje za duzo paliwa bo pali ok 7,5l/100km, odpala na dotyk. tylko ze jak jest zimno to po nocy czasami po odpaleniu przez jakies 3-5s troche kuleje i tez w tym czasie pusci troche bialego dymku, ale nie jest to kopcenie. jak chodzi rowniotko to nie puszcza ani grama dymu.
kurcze nikt mi nie potrafi pomoc .....;/

kiceksc 06-03-2007 08:38

Jeżeli mieszkasz w pobliżu Dąbrowy Górniczej to polecam wizyte w tamtym warsztacie, napewno pomogą :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.