Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=232825)

badyl64 29-10-2015 09:39

Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
Witam,

Nie tak dawno miałem wymieniany czujnik-zawór doładowania turbosprężarki (brązowy Pierburg). Turbosprężarka w ogóle się nie uruchamiała. Jeździłem jakiś czas bez. Po wymianie mam wrażenie, że samochód gorzej reaguje na gaz i zbiera się z wyższych o ok. 200-300 obrotów. Czy to jest normalny efekt zaraz po wymianie ? Czy może muszę zmienić coś w oprogramowaniu ? Zawór został wymieniony na oryginał.
Pozdrawiam

pretorian2 29-10-2015 11:14

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
a sama gruszka od zmiennej geometrii (ta przy turbo) sprawna ? nieszczelny dolot ?

badyl64 29-10-2015 12:02

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
Sprawdzałem i wygląda, że wszystko jest szczelne. Samochód bardzo ładnie ciągnie, ale trochę od wyższych obrotów i stąd moje zastanowienie czy czujnik musi się "dopasować" do samochodu czy tak już po prostu pozostanie.

K@mix 29-10-2015 12:22

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
w FF2 2.0 TDCi miałem coś takiego że padł ten zawór. Wymieniłem go i była tylko lekka poprawa. Dopiero reset przez Forscan przywrócił życie w samochodzie.

badyl64 29-10-2015 14:02

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Podpowiesz co resetowałeś ? OBD2 mam więc nie powinno być problemu.

djtom 29-10-2015 14:11

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
reset nastawów EGR?

badyl64 29-10-2015 14:27

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
Czy jeśli mam zaślepiony EGR to reset będzie miał sens ?

rostex 29-10-2015 14:53

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
Wg. mnie żadne resety nie są konieczne. Czujnik "widzi" ciśnienie doładowania i koniec. Jeśli po wymianie czujnika jest gorzej niż przed, to znaczy że jest uszkodzony. Trzeba podłączyć Forscana i zobaczyć jakie ciśnienie doładowania widzi czujnik.

Uziu 29-10-2015 15:05

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
jak jezdziles bez to moglo kierowniczki zamulic sadzami i geometria nie dziala odpowiednio.

K@mix 29-10-2015 15:07

Odp: Wymiana czujnika doładowania - gorsze osiągi
 
Reset pamięci PCM


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:14.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.