Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Czy spalanie oleju może być związane z instalacją LPG? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=40116)

doman-krz 16-03-2008 23:13

Czy spalanie oleju może być związane z instalacją LPG?
 
Witam!
Piszę bo mam z moją foczką "mały" problem. Kupiłem focusa jakieś dwa miesiące temu (2001r, 1.6 z instalacją LPG, przebieg 82000km). Od samego początku zaobserwowałem duże zużycia oleju (ok 1l na 300km). Dodatkowo po jakimś czasie jeżdżąc na gazie auto strasznie muliło. Szarpało na niskich i średnich obrotach, ciężko było je rozpędzić (krokowiec i przepływomierz sprawne). Zaczęły mi świrować zegary (zaświeciła się kontrolka od poduszki, prędkościomierz czasami opadał, wskaźnik temperatury co chwile uciekał na czerwone pole. Mechanicy i elektrycy nie bardzo wiedzieli co się dzieje. Pobieranie oleju tłumaczyli tym, że w aucie musiał być kiedyś przegrzany silnik. Ale czy na pewno? Od dwu dni zaczęłem jeździć wyłącznie na benzynie i problem z zegarami i kontrolką nagle zniknął. Myślę, że instalacja (sekwencyjna) ma również wpływ na spalanie oleju (przynajmniej mam taką nadzieję :fcp5 ) Spróbuję teraz przejechać 1000km na benzynie i porównam. Chciałbym wiedzieć czy ktoś miał podobny problem i czy mogę mieć nadzieję na to że auto prędzej czy później ograniczy spalanie oleju. Co o tym sądzicie? :fcp11 Z góry thx.

Ps. Przejechałem tak na LPG 8000KM

Gust41 17-03-2008 09:03

Re: Czy spalanie oleju może być związane z instalacją LPG?
 
Co do spalania oleju to na początek zmierz ciśnienie sprężania w cylindrach i zrób próbę olejową. Może to tylko uszczelniacze zaworowe...,LPG nie ma aż takiego wpływu na spalanie oleju (1L na 300km to dużo za dużo :fcp11 )

doman-krz 17-03-2008 12:56

Re: Czy spalanie oleju może być związane z instalacją LPG?
 
Gust41, Ok, dzięki, sprawdzę i dam znać :fcp4 Oby było tak jak napisałeś...

TERBUH_B 17-03-2008 15:52

Re: Czy spalanie oleju może być związane z instalacją LPG?
 
Hey a może masz gdzieś wyciek?????Miska, uszczelniacz wału ,korek spustowy , filtr oleju,pokrywa zaworów itp
Strasznie dużo żre oleju może nasz 380tys a nie 80??
Zobacz czy nie dymi na niebiesko przy gazowaniu . Jeżeli tak to kłania się wymiana uszczelniaczy zaworowych. Koszt części nie duży za to robocizna sporo kosztuje .Jak dobrze pamiętam to Trzeba zdjąć głowice.Chyba że silnik miałeś przegrzany i padły pierścienie.
Polecam sprawdzić dokładnie lpg wydaje mi się że gdzieś jest zwarcie i silnik głupieje.A z szarpaniem to trzeba wyregulować czasy wtrysku itp. Sprawdź czy świece i przewody nie mają przebicia

Seweryn 21-03-2008 22:36

Re: Czy spalanie oleju może być związane z instalacją LPG?
 
Jak dla mnie to silnik jest "paździoch" niestety, LPG nie ma tu nic do rzeczy. 1 litr na 300 km to na pewno nie są uszczelniacze - nie ma się co łudzić. To jest STRASZNE zużycie - obstawiam że twoje auto ma 480 000 km a nie 80 000 km. Miałem taki problem w Escorcie z przebiegiem udokumentowanym 400 000 km (nie byłem właścicielem od nowości wiec nie wiem ile miał naprawdę), robiłem po kolei wszystko a na końcu tulejowanie bloku, wymianę tłoków - czyli remont silnika....

Bart1980 22-03-2008 18:10

Re: Czy spalanie oleju może być związane z instalacją LPG?
 
Sądzę że to wina głowicy być może pasek rozrządu się urwał poprzedniemu właścicielowi i coś się tam pokrzywilo w głowicy i leci przez uszczelniacze sprawdź czy nie kopci na niebiesko przy wysokich obrotach.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:34.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.