Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   Czy z moim Focusem jest coś nie tak? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=9852)

markwrc 10-01-2006 15:16

Czy z moim Focusem jest coś nie tak?
 
Czesc.

Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Próbowałem znaleźć informacje, ktorych szukam juz w istniejących tematach. Nie udało mi sie to w 100%, dlatego pozwolilem sobie załozyć nowy temat.

Mam Focusa 1,8 TDDI przebieg 172 000km rocznik 1999. Auto było sprowadzone z Niemiec przez mojego poprzednika ze stanem licznika 130 000km w 2004 roku. Kupiłem je w 2005 roku ze stanem 151 000km, tak więc przez 9 miesiecy przejechałem 21000km bez żadnych problemów. Ale mam kilka wątpliwości:

1. Auto mocno kopci przy wysokich obrtach (3500 i więcej). Oleju nie bierze, spala tez dość mało (średnie spalanie na poziomie 5,5-5,7l - do pracy mam 48km w jedną strone i większość to trasa) Czy to normalne przy tym przebiegu i co moze być tego przyczyną?

2. Na tylnych drzwiach od wewnętrznej strony (krawędzie) mocno atakuje rdza. Czy to tez norma 6-7 letnich fordów? Jak długi jest okres gwarancji na perforację blach i czy on w moim przypadku obowiązuje?

3. Niemiła sprawa to taka, że przednia szyba pękła sobie od tak w prawym dolnym rogu i pęknięcie idzie do góry :evil: Zamierzam wymienić wadliwe oszklenie mojego auta, ale mam obawy że sytuacja może sie powtórzyć (jak wiadomo ogrzewana przednia szyba nie jest tania).

4. Przy jakim przebiegu trzeba uciekać z tym autem?

CZekam na Wasze opinie i porady.
Pozdrawiam

ERKA 10-01-2006 16:11

Wybrałeś bardzo dobre auto
ad 1. to jest standard, jest to diesel, przyczyną może być brudny zawór EGR, skoro pozostałe parametry są ok (nie bierze oleju, pali w normie, etc.) to bym się tym nieprzejmował, choć przyczyn kopcenia może być kilka

ad 2. standard dla tego rocznika. Gwarancja na perforację to 12 lat, ale trzeba robić regularne przeglądy nadwozia. Jest tego tak dużo, że różnie to bywa z reklamacją tej usterki w ASO Ford

ad 3. no cóż pozostaje wymiana, jeżeli przejeździłeś już 21 kkm to co się przejmować.
Wymień szybę w jakimś dobrym zakładzie co Ci da gwarancję (np. JAAN połowa kosztów co w ASO a jakość i gwarancja)

ad 4. to już zależy od ciebie, jak będziesz dbał o to auto i co Ci los przyniesie

kamilwrc1 10-01-2006 16:14

Cytat:

Napisał markwrc
Auto mocno kopci przy wysokich obrtach (3500 i więcej). Oleju nie bierze, spala tez dość mało (średnie spalanie na poziomie 5,5-5,7l - do pracy mam 48km w jedną strone i większość to trasa) Czy to normalne przy tym przebiegu i co moze być tego przyczyną?

http://img389.imageshack.us/img389/8804/15im6.jpg

Sorki za skan, ale robiony byl na szybko.

mmmk 10-01-2006 16:19

szybe mozna ubezpieczyc i jakbym mial wstawic grzana za 800 (bo pewnie tyle bedzie nawet poza serwisem) to na 100% bym ja ubezpieczyl a koszt ubezpieczenia jest z tego co kiedys gdzies czytalem niewielki a przy wymianie akurat dostaniesz fakture na jej wartosc wiec moze to przemysl i sprawdz. chociaz focus jest chyba zbyt mlody,zeby mu blachy sie oslabily i szyba sama miala pekac ale zawsze istnieje ryzyko rozbicia latajacym kamieniem czy lodem z naczepy tira....
pozdrawiam
maciek

markwrc 11-01-2006 09:41

Dzięki za posty,

Rozumiem, że jak nie mam tych przeglądów na blache to reklamacja w moim przypadku będzie odrzucona.


pozdrawiam

robertno 11-01-2006 10:12

Jeżeli chodzi o gwarancję to nie koniecznie masz już po niej. Ponieważ w rocznikach 98 -2000 nie było zapisu że musisz koniecznie robić przeglądy nadwozia więc możesz się upierać a najlepiej to skontaktuj się z ford polska i niech zajmą stanowisko. Ja nie mam takich przeglądów a gwarancję mam ważną. W mojej książce gwarancyjnej nie ma takiej rubryki dotyczacej przeglądów nadwozia.

ERKA 11-01-2006 18:44

Cytat:

Napisał robertno
Jeżeli chodzi o gwarancję to nie koniecznie masz już po niej. Ponieważ w rocznikach 98 -2000 nie było zapisu że musisz koniecznie robić przeglądy nadwozia więc możesz się upierać a najlepiej to skontaktuj się z ford polska i niech zajmą stanowisko. Ja nie mam takich przeglądów a gwarancję mam ważną. W mojej książce gwarancyjnej nie ma takiej rubryki dotyczacej przeglądów nadwozia.

Masz rację, ale wtedy z reguły trzeba mieć przeglądy okresowe regularnie robione.
Nie mówię, że sprawa stracona, ale większość serwisów robi już z tym problemy.

RafalK. 12-01-2006 09:09

odp. na ostatni pkt: moj znajomy ma 400tys inic szczegolnego sie nie dzieje

jessica169b 14-01-2006 06:57

Do 1. pszyczyna moze byc zawör EGR, najprostszy sposub to sprawdzic - wez kawalek blachy z puszki po coli i po poluzowaniu srubeg z EGR zaworu wsun pomiedzy i pszykrec. Zawör EGR steruje dodadkowe dojscie spalin, jezeli jest blad w sterowaniu tego zaworu, to ma za malo tlenu do spalanie i dymi oras maly spyd mocy. Jezeli po tym sie poprawi to zostaw ta blaszke, Czujniki tego nie rozpoznaja.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.