Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=42546)

21-04-2008 21:16

[MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
Kupiłem nie dawno Mondeo kombi TDDi 2001r. i od czasu do czasu w trakcie jazdy włączało mi się ryglowanie a czasami przy zamykaniu auta opuszczały się wszystkie szyby. Po pewnym czasie pilot zaczął słabo funkcjonować aż w końcu padł i teraz pilotem w kluczyku nic nie mogę zrobić.Co jest przyczyną tego czy pilot czy centralka bo bateria w pilocie jest dobra.

Jesionki 08-05-2008 19:16

Re: [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
Mam podobny problem, pilot jak martwy.
Czytałem że jakiś gościu oddał kluczyk do serwisu i wymienili mu za 100zł wzmacniacz sygnału.
Może pujść w tym kierunku? Czy można to zrobić poza serwisem? Może ktoś jest w stanie pomóc?
Pozdrawiam i proszę opomoc!!!!!

09-05-2008 11:07

Re: [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
Ja jak byłem w serwisie to mi powiedzieli że najprawdopodobnie siadło sterowanie w pilopcie i nowe kosztuję ok 250 zł i do tego dostrojenie pilota drugie 200 to chyba troszkę przesada a nowy kluczyk 650
Może ktoś ma jakiś lepszy pomysł na ożywienie tego pilota?
Pozdrawiam:)

Jesionki 10-05-2008 12:31

Re: [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
A może da się dokupić pilota nie oryginalnego, który by sterował tym centralnym w Mondeo MK3 (trzy przyciski)?
Czy ktoś może dokupował?

Jesionki 11-05-2008 00:23

Re: [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
No i stała się rzecz niesłychana!!! Dziś centralny zaczął działać w całej okazałaości!!! :fcp1
Analizowałem co mogłem zrobić, aby go ozywić i dochodzę do wniosku, że jedyną rzeczą, której nie robiłem poprzednio jest przestawienie zegara (przyciśnięcie przycisku-kontrolki), poniewaz miał opóźnienie, którego przyczyną było odłaczenie akumulatora na pół godziny.

17-06-2008 14:37

Re: [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
Możesz dokładniej wyjaśnić co zrobiłeś że pilot zaczął działać?

Jesionki 17-06-2008 16:03

Re: [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
Poprostu wcisnąłem przycisk od ustawiania zegarka i ustawiłem czas. Mam wrażenie, że to odblokowało nie tyle pilota co system odbioru centralnego zamka.
Pozdrawiam

tomekford 10-11-2008 20:49

Re: [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
Witam mam bardzo podobny problem, bo po wymianie baterii w mk3 (pilot 3 guziki w kluczyku) przestał działac, i zadne programowanie nie pomogło, ale mam pytanie czy jak otwozycie kluczyk ktory ma wsadzoną sprawną baterię to czy jak naciskacie na guziki to wam dioda mruga? Słyszałem ze mozna odłączyc bezpiecznik centralki tylko który to jest bezpiecznik bo na obudowie nie ma rysunku albo ja nie widze. z góry dzięki za odpowiedz.

krzysztof810303 06-12-2008 22:43

Re: [MK3] Pilot od centralnego zamka przestał działać
 
Witam

Koledzy, może koleżanki.
Mój pilot też przestał działać jakiś tydzień po zakupie auta (koło 30.09.2008r). Pomyślałem, może bateria. Kupiłem więc nową, wymieniłem i nic , klapa. Nie działał. Do dzisiaj (06.12.2008r) (prezent od Mikołaja??? heheh)
Pojechałem z autem do elektromechanika sprawdzić akumulator, okazało się że:
- po pierwsze moc akumulatora 43 Ah (akumulator na warunki hiszpańskie, taki jak do Fiesty, a jeszcze lepsze, słabszy niż w poczciwym "maluchu"),
- po drugie, akumulator był oryginalny (7 letni)
- po trzecie naładowanie akumulatora tylko 50% (co dziwne palił od kopa), wg elektromechanika nie nadawał się już do ładowania.
Kupiłem więc nowy. 56Ah Moll.
Z ciekawości sprawdziłem pilota.
I tu mnie zdziwko trzasło.
Pilot działa i to z daleka.
Koledzy, może koleżanki. Sprawdźcie swoje akumulatorki, może wystarczy odłączenie.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:39.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.