Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna) (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=172982)

inteligent 05-01-2013 16:34

Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna)
 
Witam wszystkich. Mam pytanie po ostatniej kolizji z sarną niestety pękł mi pas przedni w moim Mondeo MK3 (1,8 125km 2001 rok).
I teraz mam pytanie czy żeby go zdemontować muszę spuszczać cały płyn chłodniczy czy da się go zdemontować bez spuszczania płynu?

Z góry dzięki za pomoc.

ps. Z tego co wiem w TDCI niestety trzeba spuszczać ale nie wiem jak jest w benzynie.

Tomasz Z 05-01-2013 16:37

Odp: Demontaż pasa przedniego w Mondeo (benzyna)
 
musisz spuścić płyn i rozszczelnić klimę. inaczej nie wymienisz

inteligent 05-01-2013 17:11

Odp: Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna)
 
Kolego dlaczego twierdzisz że muszę rozszczelnić klimę?

W innym temacie znalazłem coś takiego:

"Jest jak najbardziej możliwy demontaż, robisz po kolei:
- otwierasz maskę, usuwasz grila, lampy
- podnosisz cały przód samochodu do góry i odkręcasz koła
- odkręcasz częściowo nadkola i demontujesz zderzak (możesz to zrobić bez odkręcania kół, ale dostęp do ślizgaczy trzymających zderzak tragiczny)
- chyba trzeba odkręcić przednią belkę zderzeniową
- demontujesz intercooler i węże gumowe dochodzące do niego
- i najgorsza rzecz to musisz rozłączyć wężyk gumowy, nie jestem pewien ale chyba od chłodnicy (spuszczenie płynu)
- pas przedni przykręcony na duże torksy"

I jest to co prawda opis z diesla ale nic nie piszę o klimatyzacji. Tamten użytkownik nawet wstawił zdjęcie więc na pewno robił to sam i jakoś się obeszło bez rozszczelniania.

Czy konstrukcja w benzynie jest aż tak skrajnie inna? Z góry dzięki za wytłumaczenie.

linkgrabber 05-01-2013 19:20

Odp: Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna)
 
tak samo a o tym spuszczeniu płynu to chodzi o olej do wspomagania ;) Trzeba rozlaczyc waz z metalową rurka żeby wyciagnac pas.

inteligent 05-01-2013 19:49

Odp: Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna)
 
Czyli podsumowując trzeba spuścić płyn chłodniczy oraz płyn od wspomagania czy tylko płyn od wspomagania bo przyznam że już nic nie wiem :?

Poziomka978 05-01-2013 22:18

Odp: Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna)
 
Witam. Da się wymienić pas przedni bez spuszczania płynu chłodniczego.

linkgrabber 06-01-2013 13:10

Odp: Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna)
 
Cytat:

Napisał inteligent (Post 1933546)
Czyli podsumowując trzeba spuścić płyn chłodniczy oraz płyn od wspomagania czy tylko płyn od wspomagania bo przyznam że już nic nie wiem :?

Płynu od chłodnicy nie ruszasz, no chyba że masz walnietą chłodnice, zreszta płyn nie jest wieczny i jak nie wymieniales to zobacz jak wygląda bo jeśli jest syf to przy okazji warto wymienić.:wink:

inteligent 06-01-2013 14:50

Odp: Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna)
 
Dla pewności bo odnoszę wrażenie że każdy z nas mówi o innym elemencie. Mi chodzi o wymontowanie tylko i wyłącznie tej części:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]


Piszę to bo zauważyłem że część osób nawet na allegro pasem przednim traktuje też ten element metalowy idący w poprzek samochodu który jest zamontowany zaraz za tym elementem o którym ja pisze.

Zastanawia mnie skąd biorą się tak skrajne informację to znaczy że trzeba spuszczać wszystko inni twierdzą że tylko część a jeszcze inni że nic...

Szukałem zdjęć w internecie gdzie można by zobaczyć jak to wygląda w benzynie ale znalazłem tylko w diesla.

linkgrabber 06-01-2013 15:43

Odp: Demontaż pasa przedniego 1.8 (benzyna)
 
Napiszę po raz kolejny, trzeba spuscic tylko płyn od wspomagania bo przechodzi rurka/chlodnica od niego przed przednim pasem, reszta jest ZA pasem i w niczym nie przeszkadza

Jestem w 100 % pewny a plyn w chlodnicy tak jak pisalem zobacz jaki masz.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:15.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.